1. HABERLER

  2. KUDÜS

  3. Nehale ve Haniye’den Siyonist Rejime Mesaj
Nehale ve Haniye’den Siyonist Rejime Mesaj

Nehale ve Haniye’den Siyonist Rejime Mesaj

A+A-

 

Filistin İslami Cihad Hareketi'nin Genel Sekreteri Ziyad en-Nehale, Cuma gecesi yaptığı konuşmada; işgal altındaki Kudüs ve Şeyh Cerrah bölgesindeki Siyonist rejimin suçlarına atıfta bulunarak işgal altındaki Kudüs'te olup bitenler karşısında susmanın mümkün olmadığını belirtti.

 

Filistin İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri, "Siyonist düşman, işgal altındaki Kudüs'te işlediği suçlardan dolayı her an bizim vereceğimiz karşılığı beklemelidir." dedi.

Hamas Siyasi Bürosu Başkanı İsmail Haniye de Siyonistleri Mescid-i Aksa'ya ve Filistinli gençlere saldırmanın sonuçları konusunda uyardı.

Hamas'ın Siyasi Büro Başkanı yaptığı açıklamada şöyle dedi: "İşgalci rejim, Mescid-i Aksa'yı ibadet eden Filistinlilerden tahliye etmeye çalışıyor ama biz canımızı ve kanımızı vererek onu savunacağız."

İsmail Haniye, "Siyonist düşman, Kudüs ve Mescid-i Aksa'daki suç eylemlerinin sonuçlarını bilmiyor." diyerek Siyonist rejimi tehdit etti.

Haniye, "Siyonist rejimin vahşetine rağmen Kudüs'te olup bitenler bu rejimle normalleşme sürecini durduracaktır." dedi.

Hamas Siyasi Büro Başkanı, "Şeyh Cerrah mahallesinin Yahudileştirilmesine ve Mescid-i Aksa'ya yönelik Siyonist saldırılarına asla izin vermeyeceğiz, olup bitenler devam etmesi gereken bir intifada ve başkaldırıdır. Ümmet adına Mescid-i Aksa'yı savunmak için savaşa giren Kudüslüleri selamlıyor, bu camiye yönelik saldırıların sonuçları konusunda uyarıda bulunuyoruz." diye belirtti.

İsmail Haniye yaptığı açıklamanın devamında şöyle dedi: "Netanyahu'ya ateşle oynamamasını söylüyorum ve Mescid-i Aksa ve Şeyh Cerrah mahallesini sahip olduğumuz her şeyle savunacağız. Siyonist düşman bu savaşta kaybeden taraf olacaktır."

Haniye, "Hiçbir Müslüman, Arap veya ülke Kudüs'ü, mirasımızı ve tarihimizi, ümmetin duygularını görmezden gelmemeli ve Siyonist düşmanla ilişki kurmamalıdır." diyerek Siyonist rejimle ilişkileri normalleştiren ülkelerin liderlerine de mesaj gönderdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.