1. HABERLER

  2. EDİTÖRDEN

  3. Müslüman Bilim İnsanları Niçin Terör Edilmektedir?/Editörya
Müslüman Bilim İnsanları Niçin Terör Edilmektedir?/Editörya

Müslüman Bilim İnsanları Niçin Terör Edilmektedir?/Editörya

A+A-


 

İranlı Nükleer Fizikçi Muhsin Fahrizade'nin suikast sonucu öldürülmesi bir kez daha dünyanın nasıl konumladığını göstermiş oldu.

Batı medeniyeti, vahşi sömürgeci duruşunu her fırsatta hiçbir kural ve norm tanımadan pervasızlıkla uygulamaktadır. Bu pervasızlık bir medeniyete karşı top yekûn bir saldırıyı içermekte. Başını Siyonist zihnin çektiği bu barbar akım, Müslüman kimliğe hayat hakkı tanımayan ve tüm çağlara denk bir nefret ve saldırganlığın eseri.

Öyle bir nefret ki, hayata ve onu inşa etme çabasına vurulan şeytani bir plandır. Hatırlarız körfez işgalinde Irak’ta kimliği ideolojisi tercihi fark etmeksizin çok sayıda akademisyenin suikastler ile öldürülmesini. Unutmadık Aselsan’da çalışan mühendislerin tek tek kaza süsüyle terör edildiğini. Hakeza Afganistan, Pakistan, İran ve benzeri birçok İslam ülkesinde bilim insanlarının hunharca katledilmesini…

Müslüman bilim insanları niçin katledilmektedir? Bunun sebebi açık ve nettir. İslam ümmetinin şu acılarla dolu esaretinin bitmesini, kendi kendine yetmesini istemiyorlar. Şeytani irade şunun farkında: Müslümanlar kaderlerini değiştirdikçe dünya değişecek.

Batının Müslüman ülkelerdeki bilim insanlarına yönelik bu kuralsız ve ahlaktan yoksun saldırılarından daha fazla can yakıcı olan ise, içine düştüğümüz sessizlik ve tepkisizlik halimizdir. Küresel ölçekte uğradığımız ağır saldırılar karşısında anlamsız ve iç karartıcı bir tavır Ümmetin halini ve enerjisini de gözler önüne sergiliyor. Bu kadar dağılmışlık, sinmişlik imana sığmayacak bir takatsizliğin ifadesidir. Düşünün; batılı bir bilim insanı suikast sonucu öldürüldüğünde nasıl tepkiler oluşacak ve bunun bizim açımızdan anlamı ne olacak? Gelecek tepkileri şöyle özetleyeyim:

Batılı devletler aralarında ne türden anlaşmazlık ve fark olsa da top yekun birlik beraberlik mesajları ve anında karşı tedbir ve eylem kararları alacaklar. Müslüman ülkeler de öldürülen batılı bilim insanı için büyük mahcubiyetler barındıran taziye mesajları yayınlayacaklar. Bunu en iyi Hz. Muhammed(s.a.v)e hakaret içeren ifadelerle dolu karikatürler yayınlayan Charlie Hebdo dergisine provokatif saldırı yapıldıktan sonra oluşan resimde fazlasıyla gördük.

Sözün özü zor zamanlar yaşıyoruz… Bu zor zamanlar bir kader değil bir tercihtir. Tercihtir zira yaptıklarımız ya da yapamadıklarımız bize bir bedel ve tablo oluşturmaktadır. Umudumuz bu tercihlerimizin Müslüman kimliğe İslam’ın ruhuna uygun bir değişim ve dönüşüme uğrayarak içinde olduğumuz halden çıkmamızdır.

Arif Nihat Asyalı’nın bu şiiri tam da buraya denk düşüyor;

Biz, kısık sesleriz... Minareleri,

Sen, ezansız bırakma, Allah'ım!

Ya çağır şurda bal yapanlarını,

Ya kovansız bırakma, Allah'ım!

Mahyasızdır minareler... Göğü de

Kehkeşansız bırakma Allah'ım!

Müslümanlıkla yoğrulan yurdu,

Müslümansız bırakma, Allah'ım!

Bize güç ver... Cihâd meydanını,

Pehlivansız bırakma Allah'ım!

Kahraman bekleyen yığınlarını,

Kahramansız bırakma, Allah'ım!

Bilelim hasma, karşı koymasını;

Bizi cansız bırakma, Allah'ım!

Yarının yollarında yılları da,

Ramazansız bırakma, Allah'ım!

Ya dağıt kimsesiz kalan sürünü,

Ya çobansız bırakma, Allah'ım!

Bizi sen sevgisiz, susuz, havasız

Ve vatansız bırakma, Allah'ım!

Müslümanlıkla yoğrulan yurdu,

Müslümansız bırakma, Allah'ım!

 

İranlı Nükleer Fizikçi Muhsin Fahrizade'ye dönük yapılan terör eylemini şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz.

UfkumuzHaber Editörya

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.