1. YAZARLAR

  2. Zeki Savaş

  3. Mirac Gecesi Bilad-ı Şam’a Saldırmak
Zeki Savaş

Zeki Savaş

Yazarın Tüm Yazıları >

Mirac Gecesi Bilad-ı Şam’a Saldırmak

A+A-

 

Bilad-ı Şam, merkezini Kudüs’ün oluşturduğu ve bugünkü Suriye, Filistin, Ürdün ve Lübnan ülkelerini kapsayan bölgenin adıdır. Mirac, bu bölgenin merkezi olan Kudüs’te tahakkuk etmiştir.

 

BM Güvenlik Konseyi’nde veto hakkı olan ve NATO’daki en güçlü üç ülke olan Amerika, İngiltere ve Fransa’nın, bir diğer ifadeyle şer üçlüsünün Suriye’ye saldırılarını mirac gecesi gerçekleştirmesi tesadüf müydü yoksa Haçlı zihniyetinin planlı bir hamlesi miydi?

Peygamberlerinin miraca yükseldiği bir dinin ve medeniyetin merkezine miraç gecesi gök yüzünden füze yağdırmak, basit bir rastlantı mıydı yoksa medeniyetler arası hesaplaşmada ince bir balans ayarı mıydı?

Peygamber’in bildirimine binaen ‘Allah’ın mümtaz kıldığı yer’ olarak bildiğimiz bu beldede bir yandan binlerce Filistinli vurulurken aynı dönemde Filistinin kuzeyine böyle bir saldırının gerçek nedeni kimyasal silahlar mıydı yoksa dinimiz ve medeniyetimiz açısından imtiyazlı olan bölgeler üzerinden İslam ümmetini vurmak mıydı?

Bu şer üçlüsünün saldırıları Suriye’deki mazlumları korumak için miydi yoksa Amerika’nın Tomahawk ve JASSM-ER seyir füzelerini, Fransa’nın MdCN füzesini, İngiltere’nin Storm Shadow füzesini İslam beldelerinde denemek için tertib edilen bir planın icrası mıydı?

Bu üçlü şer çetesinin amacı Suriye miydi yoksa Trump’ın Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton’un saldıradan hemen sonra attığı twitter mesajında, “Suriye gölgedir, asıl amaç İran’dır” dediği gibi amaç İran, Türkiye ve diğer İslam ülkelerine göz dağı vermek miydi?

Yedi yıldır iç savaşta viran olmuş Suriye, bu üç ülkenin birden saldırmasını gerektirecek kadar güçlü müdür yoksa İslam ülkelerine karşı güç gösterisi mi yapılıyor? Dakikalar içinde 171 milyon Dolarlık yeni silahlar sadece Suriye için mi kullanıldı yoksa birçok islam ülkesine mesaj mı verilmek istendi?

Eğer adı geçen saldırgan ülkeler, kimyasal silahların kullanılması konusunda bu kadar hassas iseler, Saddam kimyasal silahlarla Halepçe’yi vurduğunda neden seslerini çıkarmadılar? Neden o zaman kırmızı çizgilerden söz etmediler? Saddam’a saldırmak bir yana siyasi olarak o şeni ve deni eylemi yapanları kınamak ve mahkum etmekmten bile kaçındılar.Yine Saddam İran’a karşı defalarca kimyasal silah kullandığı halde neden susutlar?

Eğer saldırgan bu üç ülke, beşeriyete karşı işlenen suçlara duyarlı iseler, Siyonistlerin günlerdir sivil ve silahsız binlerce Filistinliyi vurmasına neden sessiz kalıyor ve hatta katil rejimi destekliyorlar? Ya da Suriye’de altı yüz bin insanın konvansiyonel silahlarla ölmesine neden seyirci kaldılar?

Diğer yandan Doğu Guta’da Suriye’nin kimyasal silah kullanıp kullanmadığı da kesinleşmedi. Suriye rejimi neden operasyonun başında değil de Doğu Guta’yı tamamen ele geçirdiği sırada kimyasal silah kullansın? Esed rejimi zalimdir ama kazandığı bir mevziyi kimyasal silah kullanarak aleyhine çevirecek kadar ahmak da değildir. Kullanılan bu kimyasal silahların arkasındaki güçle ilgili kuşkular mevcuttur. Zira Irak’ı vurmak ve bu ülkeyi işgal etmek için yine bu üçlü şer çetesi bir düzine rapor ve belge(!) ortalığa döküp saldırılarını zahiren meşrulaştırmışlardı ama geçen zaman, o rapor ve belgelerin tümünün uydurma olduğunu göstermişti. Sabıkasında yalan ve hile olanlar hakkında kuşku duymak, aklın muktezasındandır. Öte yandan neden Amerika ve müttefikleri kimyasal

silah kullanımı konusunu araştırmak üzere kimyasal silahların kullanımını yasaklayan kurumun, OPCW’nin Suriye’ye gitmesine ve konuyu araştırmasına izin vermedi? Neden bu araştırma yapılmadan saldırı gerçekleştirildi?

Sonuç itibariyle Batı'nın İslam beldelerine yönelik bu ve benzeri tüm saldırılarını müslümanlar açısından tahkir edici olarak görüyorum.

Eemperyalist kafirler tarafından aşağılayıcı nitelikteki ‘sağılacak inek’ sıfatını benimsemiş Arabistan’ın parasını verdiği füzelerin bin küsur yıldır İslam dünyasna düşmanlık yapanların gemilerinden ve uçaklarından İslam ülkelerine atılmasını ben bir müslüman olarak olumlu ve doğru bulmuyorum.

Katil ve cinayetkar İsrail rejiminin takdirle karşıladığı bir saldırıyı ben bir müslüman olarak olumlu ve yerinde görmüyorum.

Müslüman insan, emperyalist küffarın İslam dünyasına saldırısından mutluluk duyamaz. Hakeza müslüman insanın yüreği, küffarın İslam beldesine attığı bombalarla serinlemez belki acır.

Bu ve buna benzer tüm saldırıları olumsuz ve şerre alamet olarak görüyorum. Çünkü ABD ve müttefikleri nereye müdahale ettiyse, virandan başka bir şey getirmedi. Örnek: Afganistan, Irak, Libya ve Suriye.

Bunca musibet ve bunca örnek az mı geldi bize?

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum