1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Karamollaoğlu: Bu seçim 20 yıllık AK Parti iktidarının sonunun geldiğine işaret
Karamollaoğlu: Bu seçim 20 yıllık AK Parti iktidarının sonunun geldiğine işaret

Karamollaoğlu: Bu seçim 20 yıllık AK Parti iktidarının sonunun geldiğine işaret

A+A-

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, haftalık basın toplantısında gündemdeki konuları değerlendiriyor.

Karamollaoğlu'nun konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

Bugün geriye dönüp baktığımızda bu felaketlerden yeterince ders almadığımız ortaya çıkıyor. Maalesef ne depremlere ne yangınlara ne sellere karşı hala hazırlıklı olmadığımız anlaşılıyor. Deprem, sel, orman yangınları oluyor olay sıcaklığını korurken çok büyük cümleler kullanılıyor ardından bunların hepsi unutuluyor ta ki bir sonraki felakete kadar.

Dünya değişiyor, dünya atmosferindeki olaylar değişiyor, buzullar eriyor. Düne kadar 30 dereceyi bile görmeyen ülkelerde sıcaklıklar bu aylarda 40'ı geçmiş bulunuyor maalesef. Afetlere hazırlık meselesi siyasi polemik meselesi yapılmadan ele alınmalı. 2 gün önce Ankara'da AFAD binasının kaplamasının bile kağıt gibi havada uçuştuğuna şahit olduk.

Tenkit ederken de biraz daha üslubumuz yapıcı olmak durumunda ama iktidar da bu farklılığı görmeli, tedbirleri almalı. Sadece felaket anında sesini yükseltmek problemlerimizi çözmeye yetmiyor. Maalesef ülkemiz bütün olarak büyük afetler karşısında hep sınıfta kalmıştır bunlara bir yenisini daha eklememek için geçmiş felaketlerden ders çıkarmak mecburiyetindeyiz. 1 saniye bile vakit kaybetmeden gerekli tüm tedbirleri almalıyız.

Vaktinde yapılmış olsa bile seçimlere 10 ay gibi bir süre kaldı. Altılı masa toplantılarınının altıncısını bu hafta sonu Saadet Partisi'nin ev sahipliğinde gerçekleştireceğiz. Bir bakıma seçim startını verdik. Biz seçimlere ve iktidara hazırız. Gittiğimiz tüm il ve ilçelerde görüyoruz ki insanımız da yeni bir başlangıç istiyor. Evet her seçim önemlidir ancak bu seçim tarihi bir seçimdir 20 yıllık bir AK Parti iktidarının sonunun geldiğine işaret eden bir seçim olacaktır bu seçim. Vatandaşlarımız nasıl yönetileceğimize dair karar verecek. Tek adamın istişaresiz olarak yönettiği bir Türkiye mi, ortak aklın istişarelerle yöneteceği bir Türkiye mi olacak? AK Parti içeride ve dışarıda arabayı duvara toslamıştır. Bu iktidar ülkeyi bi felaketin içine sürüklemiştir. Kendi ifadeleriyle metal yorgunluğu ile maluldür bu iktidar, yorgundur ama daha vahim de olanı Türkiye'yi de yormaktadır, tükenmişlik sendroumu içindedir ama Türkiye'yi de tüketmektedir.

En son Tarım Kredi'de bazı ürünlerin fiyatlarını ucuzlatacağını açıkladılar. Erdoğan talimat vererek fiyatları indirmeye çalışıyor, talimat vererek ekonomiyi dizayn etmek düze çıkarmak mümkün değildir. Siz bu kafayla her şeyi ucuzlatırsınız bir tek fiyatları indiremezsiniz.

Kendi çiftçisini desteklemek dururken Fransız çiftçisini destekleyen bunun için de Fransız devlet nişanı alan bakanımız var. Yurt dışında tarım arazisi arayan tarım bakanlarımız var.

Hep bahane arıyorsunuz, 'operasyonlar var, dış güçler var' diyerek milleti kandıramazsınız. 19 yıldır iktidardasınız yeni değil, eğer ortada bir komplo varsa zaten sizin bunu bu zamana kadar ortaya çıkarmanız gerekirdi.

AK Parti'nin masa başında her gün bir yenisini ürettiği algılara çanak tutanlara da sesleniyorum; bir internet yayınında başörtülü kadınların psikolog olmayacağına yönelik sarfedilen sözler Türkiye'nin yaşadığı olumlu gelişmeleri kabullenmekte zorlandığını gösteriyor. Allah aşkına mantıksızlıkları bir kenara koyun, AK Parti'yi şu anda ayakta tutan milletin bir kesimine verdiği imkanlar, bu gafleti göstermeyin en azından. İkiyüzlülüğe tahammülümüz yok, sadece kendi bildiğini millete dayatmak isteyenlere tahammülümüz yok, bu millet bundan yıllarca çekti.

Bazıları makam arabalarını kaybetmemek için bu siyaseti sürdürme çabasındalar, bazıları 3-4 yerden aldıkları maaşlarını kaybetmemek için çaba göstermektedirler. Ama bu arkadaşlar istiyorlar ki bu saltanaları sürsün ama biz de diyoruz ki hayır.

Kağıt, gübre ve şeker konusunda atılan adımlar... Daha 1930'larda kurulmaya başlanmıştı kağıt fabrikaları daha sonra bu fabrikalar yıkıldı, daha sonra dışarıdan kağıt ithal etmeye başladılar. Biz gübreyi dışarıdan getiriyoruz, olmaz yahu bu kadar kafasızlık olmaz şeker fabrikaları aynı akıbete uğruyor şimdi. Bu mantıkla siz memleketi nasıl idare edeceksiniz ya, üretmeyelim alalım!

Kaynak:KARAR

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.