1. HABERLER

  2. KUDÜS

  3. İslami Cihad Hareketinden Ulusal Toplantı Çağrısı
İslami Cihad Hareketinden Ulusal Toplantı Çağrısı

İslami Cihad Hareketinden Ulusal Toplantı Çağrısı

Filistin İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri, Filistin Yönetimi başkanının Siyonist rejime karşı ulusal bir plan üzerinde anlaşmaya varmak için Filistin seçimlerini erteleme kararına cevaben olağanüstü bir ulusal toplantı çağrısında bulundu.

A+A-
 

Filistin İslami Cihad Hareketi genel sekreteri Ziyad Nahale bugün (Cuma) Filistin Yönetimi başkanı Mahmud Abbas'ın seçimleri erteleme kararına tepki gösterdi.

Bu sabah Filistin Yönetimi başkanı, seçimlerin yapılmasının işgal altındaki Kudüs'ün seçimlere katılmasına bağlı olduğunu söyleyerek Filistin seçimlerinin ertelendiğini resmi olarak duyurdu.

Dünya el-Vatan haber sitesinin bildirdiğine göre Filistin İslami Cihad Hareketi genel sekreteri tarafından yapılan açıklamada, "Bugün Filistin'de olanlar, cihat ve Siyonist düşmana karşı direnişin herkes tarafından ciddiye alınması ve uzak durulmaması gereken iki sabit gerçek olduğunu vurgulamaktadır." diye belirtti.

Ziyad Nahale açıklamasını şöyle sürdürdü: "Biz güvenlik aygıtında ve poliste gördüğümüz hayali örgütlenmeye rağmen her zaman işgal altında olan bir halkız. Bu kurumlar sabahtan akşama kadar düşmanla çalışıyor. Bu güvenlik koordinasyonunun, düşmanın bize bir ülke vermeye ikna edeceğini düşünüyorlar. İşgalcilerle seçimler yoluyla bir arada yaşamaya çalışmak, sanki tam bir özgürlük içinde yaşadığımız anlamına geliyor; ama ‌nefret edilen Oslo anlaşmasından bu yana önceki olaylar bunların yanlış hayaller olduğunu kanıtladı."

İslami Cihad Hareketi genel sekreteri, "Bugün, Gazze Şeridi kuşatması ve halkımıza yapılan zulüm, hapsetme, evlerin yıkılması ve Kudüs ve Batı Şeria'daki yasadışı yerleşimlerin genişletilmesi, Mescid-i Aksa'ya yasadışı giriş ve Kudüs mahallelerine ve yerleşimcilerin halkımızın mal ve haklarına tecavüz etmesi hâlâ işgal altında olduğumuzu gösteriyor ve buna direnmeliyiz; aciz bir şekilde işgalcilerden istekte bulunmamalı ve sahte iddialar altında işgalcilerle bir arada yaşamamalıyız." dedi.

Filistin İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri açıklamasının sonunda tüm halk gruplarını olağanüstü bir toplantıya davet ederek, "Tüm halk gruplarını görüş bildirmek ve protesto etmek yerine acil bir toplantıya davet ediyorum. Çalışma planımız tek bir bend üzerinde olmalı, ki bu da şudur: işgal altında bir halkız ve bu anlayış doğrultusunda ulusal bir program üzerinde anlaşmalıyız. Başka seçenekler, sadece daha fazla zaman ve çaba kaybıdır." diye belirtti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.