1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. Hizbullah'tan Enis Nakkaş Açıklaması
Hizbullah'tan Enis Nakkaş Açıklaması

Hizbullah'tan Enis Nakkaş Açıklaması

Hizbullah Genel Sekreter YardımcısıŞeyh Naim Kasım, Lübnanlı tanınmış bir düşünür ve direnişçi olan merhum Enis Nakkaş'ın direnişte önemli bir rol oynadığını ve yarım yüzyıldan fazla bir süredir böyle kaldığını söyledi.

A+A-

 

Şeyh Naim Kasım, Lübnanlı ünlü düşünür ve savaşçı Enis Nakkaş'ın ölümü vesilesiyle yaptığı konuşmada merhumun direniş eksenindeki büyük rolüne değinerek: "Küçük yaştan itibaren Filistin'in yanında durdu ve Filistinlilerin yanında duranlar onunla beraberdi ve Filistin halkına karşı tavır alanlar ise ona karşıydı." dedi.

 

El-Menar haber ajansına konuşan Şeyh Naim Kasım; "Nakkaş'ın basireti ve derin bir vizyonu vardı ve yarım yüzyıldan fazla bir süredir aynı eksen üzerinde kaldı." diye belirtti. 

 

Şeyh Naim Kasım, "Enis Nakkaş, şehit İmad Muğniye'ye yakındı ve müşavirlik yapıyordu. Kendisi gibi biri dışında kimsenin yapamayacağı şeyler yaptı." dedi.

 

Hizbullah Genel Sekreter Yardımcısı, "Bölgedeki gelişmelerle eş zamanlı olarak Filistin Direnişi el-Fetih hareketi üzerinden Filistinli yetkililerle ilk faaliyetlerini yaptığı zaman İslam İnkılabı gerçekleşti. O hemen İslam Devrimi'ni destekledi. Ardından Filistin savunmasının ve İslam Devrimi'nin ana ayaklarından biri haline geldi ve İslami Direniş başladığında gizlice çalışan ve birlikte direniş eksenini desteklemede önemli rol oynayan askerlerden biriydi." diye belirtti.

 

Şeyh Naim Kasım, Enis Nakkaş'ın kederinin Filistin olduğunu ve ideolojik temellerinin İran, Lübnan direnişi ve Amerikan karşıtlığının oluşturduğunu ve bunun sonucunun ise direniş ve Filistin'in kurtuluşu lehine olacağını düşündüğünü ifade etti.

 

Hizbullah Genel Sekreter Yardımcısı, Enis Nakkaş'ın vefatı sebebiyle ailesine ve tüm yoldaşları, destekçileri ve arkadaşlarına başsağlığı diledi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.