1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Erdoğan:Önümüzde 5 ayımız var
Erdoğan:Önümüzde 5 ayımız var

Erdoğan:Önümüzde 5 ayımız var

A+A-

Antalya'da Toplu Açılış Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaklaşan seçimleri işaret ederek "Önümüzde 5 ay kaldı. 5 ay boyunca durmak yok" dedi. Muhalefetin Türkiye'ye tek vaadinin eski kaos düzenini getirmek olduğunu vurgulayan Erdoğan, "Bunlar altı başlı bir yürütmenin peşinde koşuyorlar. Bunlar kendi vesayetlerini inşa etmeye çalışıyorlar" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kepez'deki Turgut Özal Spor Salonu önünde Antalya Toplu Açılış Töreni'ne katıldı. Antalya'da seçime ilişkin mesajlar veren Erdoğan, seçimlere 5 ay kaldığını ve 5 ay boyunca durmadan çalışılması gerektiğinin altını çizdi. Muhalefetin Türkiye'ye tek vaadinin eski kaos düzenini getirmek olduğunu vurgulayan Erdoğan, "Bunlar kendi kaosunu yaratmak istiyor. Nereden tutsanız elimizde kalan bir anlayışla karşı karşıyayız. Bunlar altı başlı bir yürütmenin peşinde koşuyorlar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının satırbaşları şöyle:

Antalya'yla hasret gidermeye geldik. Sel felaketine maruz kalan Kumluca, Finike ve Demre ilçesindeki vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyorum. Bakan arkadaşlarım, gerek Soylu, Kirişci anında bölgeye ulaştılar. Orada hemen AFAD, Kızılay'la orada devletin varlığını ifade ettiler.

'SEL FELAKETİNİN YARALARINI SARDIK'

Antalya'da sel felaketinin yaralarını sardık. Kumluca'da binin üzerinde haneye eşya desteği verdik. 883 işyerine nakit desteği sağladık. Sel felaketinde zarar gören 2269 çiftçimize yine nakdi yardım desteğinde bulunduk.

Sel bölgesinde bugüne kadar Devlet Su İşleri tarafından yapılan 1,3 milyar liralık yatırım daha büyük felaketlerinin önüne geçmiştir. Kumluca'daki selin en büyük nedeninin dere üzerine inşa edilen pazar yeri ve park alanı olduğunu tespit ettik.

Yanan bölgelerimizde 143 bin kilo tohumu toprakla buluşturarak ağaçlandırma çalışmalarını sürdürüyoruz. Mağduriyet yaşayan herkesin maddi manevi her türlü destekle yanlarında yer alıyoruz. Yangın faciası durumunda dünyanın en hızlı ve etkin müdahale gösteren ülkesi durumundayız.

'BELEDİYENİN YAPMADIĞI TESİSİ BİZ YAPIYORUZ'

Sahil bölgelerindeki plajları ücretsiz olarak kullanacakları projeyi sürdürüyoruz. 15 bin şezlong kapasiteli 7 plaj hizmete girdi. Toplamda 7 yeni plajı daha aynı şekilde devreye alıyoruz. Antalya Havalimanı'mızı modern hale getirmiştik. Şimdi havalimanımızı iki kat daha büyüterek Antalya'nın turizm gelirini katlayacak adım attık. Turizm şehri Antalya’nın belediyelerin görevi olduğu halde yapmadıkları atık su arıtma tesislerini de hükümet olarak biz yapıyoruz. Atık su tesisiyle ilgili sorunu 1 milyar liralık yatırımla çözüme kavuşturuyoruz.

'5 AY KALDI'

Diyorlar ki AK Parti'de gençlik yok. Bizim gençliğimiz gümbür gümbür bu alanı doldurmuş vaziyette. Önümüzde 5 ayımız var, 5 ay boyunca durmak yok. Ülkemizi her alanda yeni yatırımlarla, yeni projelerle Türkiye Yüzyılına hazırlıyoruz.

Eğitimde ana sınıfından liseye kadar 41 ayrı okulun, hastane binalarının resmi açılışlarını bugün burada yapıyoruz. Antalya'da yatırımlarımızın güncel değeri 8,3 milyar lira. Antalya'ya yaptıklarımız bunlardan ibaret değil. Son 20 yılda Antalya'da 72 milyar lira tutarında kamu yatırımı yaptık.

33 bin seyirci kapasiteli stat dahil toplam 114 spor kompleksi inşa etti. Sağlıkta 2447 odalı dahil 22 hastane ve 63 sağlık tesisi yaptık. Son olarak 500 bin sosyal konut projesi kapsamında 23 bin altyapısı dahil araziyi milletimize vereceğiz. Antalya'mızda riskli yapı kapsamında 23 bini aşkın ev ve dükkanı dönüştürdük.

'DÜNYADA SÖZ SAHİBİ BİR TÜRKİYE VAR'

Bugün bölgesinde ve dünyada söz sahibi, güç sahibi bir Türkiye var. Tek parti kifayetsizlerine rağmen çalışmalarımızı sürdürdük. Her adımda karşımızda ilkel ve sapkın bir zihniyeti karşımızda gördük. Bunlar karşımıza 'yapamazsınız' diye her dikildiklerinde 'yaparsak biz yaparız' diyerek azimle, kararlılıkla karşılarında durduk. Türkiye size bunu yaptırmayacak" diye konuştu.

'HANGİ PROJEYLE ÇIKTIYSAK YAPTIRMAYIZ DEDİLER'

Salgından savaşa, krizlerin kol gezdiği dünyanın sıkıntı yaşadığı dönemde dahi ülkemizi hedeflerin menzilinde tutmayı başardık. Bu mücadele ve kazanımları içerideki tek parti artığı kifayetsizlere rağmen yürüttük. Karşımızda ilkel ve sapkın bir zihniyeti bulduk. Hangi projeyle çıktıysak ne dediler, yaptırmayız. Ülkemizi hangi hedefe yönelttiysek yaptırmayız dediler. Niye diye sorduğumuzda arsızca "Bizim işimiz bu" diye cevap verdiler. Bunlar karşımıza yapamazsınız diye her dikildiklerinde yaparsak biz yaparız diye azimle, kararlılıkla, gayretle yolumuza devam ettik. Türkiye kendine biçtiği tek misyonu yaptırmamak ettirmemek olan bir muhalefete rağmen bugünlere geldi.

'BUNLAR KENDİ KAOSUNU YARATMAK İSTİYOR'

Türkiye'ye tek vaatleri yine aynı düzeni getirmek. Ama yapamayacaksınız. Türkiye size bunu yaptırmayacak. Biz ülkemizi siyasi ve kaos ikliminden çıkarmaktan gurur duyuyoruz. Bunlar kendi kaosunu yaratmak istiyor. Nereden tutsanız elimizde kalan bir anlayışla karşı karşıyayız. Bunlar altı başlı bir yürütmenin peşinde koşuyorlar. 'İstemezük' demenin dışında bir şey söylemiyorlar. Bunlar kendi vesayetlerini inşa etmeye çalışıyorlar. Bu defa adı ne biliyor musunuz? 6 'lı masadaki vesayetin adı: siyasi vesayet!

Millete söyledikleri sözleri uygulayacakları hiçbir hukuki zemin uygun değil. Seçimden sonra böyle bir niyetlerinin olduğuna dair işaret de yok. Türkiye iki başlılığı kaldıramadığı için ağır bedeller ödedi krizler yaşamıştı.

'ANTALYA'YA 25 MİLYON TURİST GELDİ'

Bunlar geçen sene turistlerin gelmesine de karşı çıkıyordu. Bu sene sadece Rusya ve Ukrayna'dan 100 bin kişi Antalya'ya geldi. Antalya'ya 25 milyon turist geldi ya, bunlara göre hepsi de kapıları suratlarına kapatmamız gereken yabancılarmış. Dünyanın dört bir yanından insan nereyi tercih ediyor? Antalya'yı. Bu kadar insan Antalya'ya gelince biz ne kazanıyoruz, milyonlarca vatandaş iş sahibi oluyor, çiftçimiz malını değerinden pazarlıyor. İnşaattan ulaşıma, sanayiden enerjiye tüm sektörler canlanıyor. Bunlarda utanma sıkılma yok. Ülke içindeki yatırımcıları onlara da ne diyorlar, size bunların hesabını soracağız. Kime neyin hesabını soruyorsun? Eğitimde her türlü adımı, sağlıkta her türlü adımı bunlar attı. Ulaşımda 6100 km'den alıp 20800 km yollarımızı bunlar ulaştırdı, köprü, viyadük yaptı. Neymiş hesap soracakmış. Sıkar sıkar, neyin hesabını soruyorsun?

'MUHALEFET SORUNUNU HALLEDEMEDİK'

Cudi'de bunların hesabını biz sorduk, Gabar'da Tendürek'te, Bestler Deresi'nde hesabını biz sorduk. Teröristler nerede? Güneye gittiler, devam ediyoruz, edeceğiz. Emperyalistlerin değirmenine su taşıyacak eyyamcılık nedir? Hiçbir ülkede siyasetçi yediği ekmeği, soluduğu havayı zehirlemeyi aklından bile geçirmez. Türkiye'nin her meselesini çözdük. Muhalefet sorununu halledemedik.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.