1. HABERLER

  2. EDİTÖRDEN

  3. Enerji Silahı Mezalimi Durdurabilir/UfkumuzHaber Editörya
Enerji Silahı Mezalimi Durdurabilir/UfkumuzHaber Editörya

Enerji Silahı Mezalimi Durdurabilir/UfkumuzHaber Editörya

A+A-

 

İsrail adındaki Siyonist terör örgütünün Filistin’deki Müslüman Araplara karşı işlemeye devam ettiği soykırım kapsamındaki cinayetlerin dozajını her gün bir derece daha arttırması, Arap rejimlerini savaşa girmeden ellerindeki enerji silahını kullanma hususunda harekete geçirmeye yetmedi.

Arap rejimlerinin geçmişteki yenilgi tecrübelerine binaen İsrail ile savaşı göze almaları beklenmiyor ama geçmişteki olumlu petrol kozunu kullanma tecrübesine binaen enerji silahını bir kez daha kullanmaları çok haklı ve yerinde bir beklentidir. Arapların başlatacağı enerji ambargosuna İran da katılır. Katılmazsa Filistin hamiliği biter.

Dünya petrol ve gaz rezervlerinin çok önemli bir kısmını elinde bulunduran Arap ülkelerinin enerji ambargosunu başlatma irade, cesaret ve kararlılığını göstermesi, İslam İşbirliği Teşkilatı üyeleri olan diğer İslam ülkelerine çok yönlü ve çok boyutlu ambargo kararları alma imkanını da sunar. Araplar geri çekildikleri için diğer İslam ülkeleri etkisiz kalmaktadır.

Araplar sessiz durdukça diğer İslam ülkeleri caydırıcı ve önleyici hamlelerde bulunma imkanı yakalayamaz. Yapacakları hamleler Arap desteğinin yoksunluğundan başarısızlıkla sonuçlanır.

İnsanlık, İslamlık ve Araplık bakımından Filistin davası karşısında birinci derecede sorumlu olan ve İslam dünyasının enerji kaynaklarını elinde bulunduran Araplar harekete geçmeden diğer İslam ülkelerinin değerli çırpınışları mezalimi durdurmaya kafi gelmeyecektir ama Arap rejimlerinde de hiçbir canlanma emaresi görülmüyor. Bütün Filistinlilerin öldürülerek ve sürgün edilerek Filistin davasının bitmesini bekliyorlar gibi.

Ganuşi’ye karşı darbe yapıp onu zindana tıkan, Mursi’ye karşı darbe yapıp onu kafeste öldüren, Abbas Medeni’ye karşı darbe gerçekleştiren Arap rejimlerinden İslami duyarlılıklardan yola çıkarak Filistin’e müdahil olmalarını bekleyemiyoruz ama bu Arap rejimlerinin sahiplerinde insanlık vicdanı da tükenmiş. Aynı şekilde bunlarda Araplık gayreti ve hassasiyeti de bitmiş. Araplardaki bu tükenmişlik hali, bir diğer ifadeyle insanlığı, İslamlığı ve Araplığı tüketmiş halleri bir yandan İsrail adındaki terör örgütü olan Siyonist şebekenin Filistin’deki Arap Müslümanları öldürerek toprakları genişletme iştahını kabartırken öte yandan Terör ve soykırımın hamilerine pervasızca soykırıma destek kuyruğuna girme cesareti vermektedir. Ve ne yazık ki Arap ülkeleri, Batı ülkelerinin öfkeleri kamçılayan bu tutumu karşısında bile Filistin’in yanında saf tutamıyor.

Filistinlilerin öldürülerek ve sürülerek bu meselenin bitmesini bekleyen Arap rejimleri, Filistin’den sonra sıranın kendilerine geleceğinden emin olmalıdırlar. Bütün Filistinliler sürüldükten sonra Siyonistler Mısır, Lübnan, Suriye ve Ürdün’den toprak tırtıklamaya başlayacak ve buralarda öldürme ve sürgüne gönderme cürümlerini işleyeceklerdir.

Arap rejimleri ve halkları susarak güvende kalamayacaklarını anlamalı ve enerji silahını kullanmalıdırlar. Aksi halde gelecekte ellerindeki bu silah da onları kurtarmaya yetmeyecektir./UfkumuzHaber Editörya

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.