1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Babacan: Avrupa'da en yüksek faiz oranı Türkiye'de
Babacan: Avrupa'da en yüksek faiz oranı Türkiye'de

Babacan: Avrupa'da en yüksek faiz oranı Türkiye'de

A+A-

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin Mersin İl Başkanlığı açılışında konuştu. Babacan, Türkiye'nin çok büyük sorunları olduğunu belirterek, "Şu anda 3. Döviz krizini yaşıyoruz. Şu anda Türkiye'de hem kur attı hem faiz arttı. Avrupa'da en yüksek faiz oranı Türkiye'de" dedi.

Türkiye'nin dört bir yanında dalga dalga yayıldıklarını belirten ve ülkenin her kesiminde teşkilatların şekillendiğini, bu yılın sonuna kadar da Türkiye'nin dört bir yerinde bu çalışmalarımızı tamamlamış olacaklarını belirten Babacan, “DEVA Partisi Mersin'de çok hızlı bir şekilde teşkilatlandı. 1 yıl gibi kısa bir süre içerisinde seçimlere girmeye hak kazandı. Ve bunun hızı şimdiye kadar hiçbir siyasi partiye nasip olmayan bir hızla gerçekleşti. Hem hızlı gitti hem de çok güzel nitelikli bir teşkilat yapısını oluşturmuş olduk. Şu anda DEVA Partisi Türkiye'de seçimlere girmeye hak kazanan 19 siyasi partiden biri oldu. Düzgün iş yapan, güzel bir siyasi partiyle çıkmış oluyoruz. İyi gerçekçi güçlü bir parti olarak çıkıyoruz. Sıfırdan, yeni kadrolarla kurulmuş bir siyasi parti olarak vatandaşımızın karşısındayız” dedi.

DEVA Partisi'ni kurmayı düşündükleri günlerde mevcut iktidarının ülkenin sorunlarını kesinlikle çözemeyeceğine kanaat getirdikleri için bu çalışmayı başlattıklarına işaret eden Babacan, ülkenin çok büyük sorunları bulunduğunu hatırlattı. Alınan kararların tespitlerini her ay doğruladığına vurgu yapan Babacan, şöyle devam etti:

"2020 Mart ayında partimizi kurduk. 1 yılda şartlar daha da kötüleşti. Bir ülkede taraflı cumhurbaşkanlığı sistem, bütün yetkinin tek bir elde toplandığı bir sistemde şu anda 3. Döviz krizini yaşıyoruz. Şu anda Türkiye'de hem kur attı hem faiz arttı. Avrupa'da en yüksek faiz oranı Türkiye'de.

Dünyada 7. Sıradayız. İşsizlik de çok büyük. Mersin'de de çok büyük. Mersin'de genç bir nüfus var. Ve Mersin çok göç alan bir şehrimiz. Mersin'de gençlerimiz iş bulmakta çok büyük güçlük çekiyorlar.

Hayat pahalılığı, çiftçimizin maliyetleri çok çok yükselmiş durumda. Esnafımız artık kirasını vergi borçlarını kredi taksitlerini ödeyemeyecek duruma gelmiş."

Babacan şöyle devam etti:

"Türkiye'nin gençleri kendi geleceklerini bu ülkede göremiyorlar, başka ülkelerde görüyorlar. Bunlar bizi tabi çok üzüyor, Türkiye bunu hak etmiyor. Bunun sebebi de kötü yönetim. Biz de diyoruz ki bunun sebebi kötü yönetimse top yekûn bir iktidar değişikliği olduğunda inşallah bu kötü günler biter, çok çabuk sorunlar çözülür.

Aynı bir korkulu rüyadan uyanır gibi, bir kâbustan uyanır gibi birden Türkiye farklı bir döneme girer. Bizim bütün hazırlıklarımız bunları gerçekleştirebilmek için.

Dürüst bir kadro işin başına geçtiğinde. Düzgün bir programla hukuku önceleyen, eşitliği önceleyen, adaleti önceleyen bakış açısıyla, demokrasinin ve insan haklarını önemseyen koruyan bir bakış açısıyla bu ülkenin çözülemeyecek hiçbir sorunu yok. Yeter ki irade olsun, yeter ki azim olsun, yeter ki dürüst ve eşit kadrolara bu ülke emanet edilsin."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.