Aksa Tufanı

Aksa Tufanı

ÖZEDÖNÜŞ HAREKETİ bu sabah Filistin direnişinin başlattığı operasyona yönelik bir açıklama yayınladı.

A+A-

 

Hamas’a bağlı İzeddin el-Kassam Tugayları, 7 ekim 2023 sabah saatlerinde Aksa Tufanı adıyla işgalci rejime karşı çok yönlü ve ani askeri bir hareket başlatmış bulunmaktadır.

Hamas’ın İşgalci rejimin askeri üsleri ve havaalanlarını roketlerle hedef alan, paramotor ve pikaplarla işgal edilmiş topraklara giren, işgal altındaki sokaklarda İsrail asker ve polisini etkisiz hale getiren, polis merkezini ele geçiren, Siyonist askerleri ve subayları esir alan, askeri araçlarına el koyan ve Siyonist rejimi korku ve paniğe sürükleyen askeri hareketini meşru müdafaa kapsamında meşru, haklı ve yerinde görüyor ve destekliyoruz.

Bir asra yakındır her türlü saldırıya maruz kalan mazlum Filistinlilerin bugün saldırıyı başlatacak düzeye gelmiş olmaları, Filistin ve İslam dünyası için çok önemli ve sevindirici bir durum olduğu kadar İslam ülkeleri için yeni bir fırsat kapısı olarak da değerlendirilebilir. İslam ülkeleri, İsrail ile doğrudan savaşa girmeden sadece Hamas’a silah desteği vermekle dengeleri Filistin lehine değiştirebilirler. Çünkü silah desteğinin sağlanması halinde Filistinliler Siyonistlerin üstesinden gelebilecek güçtedirler.

Aksa Tufanı hareketi, psikolojik üstünlüğün Filistinlilere geçtiğini göstermektedir. On yıllardır Siyonist rejim saldırır, Filistinliler ölür veya kendini savunmaya çalışırdı. Bu sabah Filistinlilerin ve Filistin’in tarihinde önemli bir gün olacak. Çünkü ilk kez Filistinliler inisiyatifi ele alarak düşmana karşı kapsamlı bir askeri operasyon başlatmış ve toprak kazanmış durumdadır. Aksa Tufanı, Filistinlilerin savunma merhalesinden saldırı merhalesine geçişini ifade etmektedir.

Filistinliler saldırıyı başlatarak psikolojik üstünlüğü yakalamış durumdadırlar. Bu psikolojik üstünlüğün askeri ve siyasi alanda da kendilerine geçmesini umuyor, İslam ülkelerine de Hamas’a askeri yardım yapmaları çağrısında bulunuyoruz.

ÖZEDÖNÜŞ HAREKETİ

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum