1. HABERLER

  2. ARŞİVİMİZ

  3. ZEKİ SAVAŞ'IN "ORTAK PAYDA" KİTABININ İKİNCİ BASKISI ÇIKIYOR 
ZEKİ SAVAŞ'IN "ORTAK PAYDA" KİTABININ İKİNCİ BASKISI ÇIKIYOR 

ZEKİ SAVAŞ'IN "ORTAK PAYDA" KİTABININ İKİNCİ BASKISI ÇIKIYOR 

A+A-

Zeki SAVAŞ'ın "ORTAK PAYDA"

kitabı yoğun ilgi ile karşılanmış

ve birinci baskısı kısa

sürede tükenmiştir.

Taleplerin karşılanması

için ikinci baskı

20 Aralık 2008 tarihinde

okurları ile buluşacaktır.

 

Kitabın Adı:ORTAK PAYDA

-Biz Neyi Talep Ediyoruz?

Yazarı:ZEKİ SAVAŞ

Yayınevi:ÖZE DÖNÜŞ YAYINLARI

Yayın Tarihi:Ekim 2008,İstanbul

Sayfa: 208 Sayfa

Fiyatı: 7 ytl.

Sipariş İçin İletişim: 0538 818 60 69

Arka Kapak Yazısı

Bu çalışmada iki temel konu ele alınmıştır. Birincisi; Hangi ideolojik ve dini temelde gelişmiş olursa olsun, bütün muhalif hareketlerin ortak paydası olarak savunulan “özgürlük” talebi; bu ortak talepte dayanışma ve muhalif hareketlerin birbirleriyle çatışmadan özgürlük ortak paydasının altını kendi değerleri doğrultusunda ve başkalarının özgürlüğüne zarar vermeyecek nitelikte doldurması.

İkincisi, İslami düşünce, kaygı ve duyarlılığı olanların İslam'ı koruma, geliştirme ve gelecek kuşaklara aktarma sorumluluklarını daha iyi eda edebilecekleri bir çerçeve ve ufuk sunma çabası şeklinde özetlenebilir.

‘Biz Neyi Talep Ediyoruz?’ başlığı ve muhtevasının, kendi vatanında özgürce yaşayamadığını iliklerine kadar hisseden herkes için ve özellikle de İslami duyarlılığı olanlar için müşterek bir manifesto veya en azından kesişen ortak talepler olarak kabul görebileceğini umut ediyorum. Dile getirdiğim taleplerin inanç, düşünce ve etnik temelde özgürlüğünün kısıtlandığını hisseden herkesin arzusu ve özlemi olduğuna inanıyorum.

ZEKİ SAVAŞ: 

1964 yılında Diyarbakır’da doğdu. İlkokulu ve İmam Hatip Lisesini Diyarbakır’da okudu. 1985 yılında Dicle Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’ne kaydoldu. Lise ve üniversite yıllarında ve bir süre de üniversiteden sonra bölgedeki medreselerde eğitim gördü. 1989 yılında üniversite eğitimini tamamladı. Üniversiteyi bitirdikten sonra serbest çalışmayı tercih eden yazarın, Tevhid, Hira, Sebat, Yeryüzü dergilerinde ve Selam Gazetesi’nde yazıları yayımlandı.

Arapça ve Farsça bilen yazar, kültürel çalışmalarını sürdürmektedir.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.