1. HABERLER

  2. ARŞİVİMİZ

  3. YİNE İŞÇİ PARTİSİ YİNE BELGE
YİNE İŞÇİ PARTİSİ YİNE BELGE

YİNE İŞÇİ PARTİSİ YİNE BELGE

A+A-

Son dönemlerde 'siyasi' bildiriler yayınlayarak Meclis'i ve hükümeti hedef alan yargı mensuplarının, Ergenekoncular tarafından tek tek fişlendikleri ortaya çıktı.

Özellikle yüksek yargı mensuplarına yönelik olarak yapılan fişlemelerde yargı mensuplarının özel hayatlarına ve siyasi görüşlerine kadar didik didik edildiği belirlendi.

YİNE İŞÇİ PARTİSİ, YİNE BELGE

İşçi Partisi Genel Sekreteri Avukat Nusret Senem tarafından hazırlandığı belirtilen ve Ergenekon operasyonları kapsamında İşçi Partisi binasında yapılan aramalarda ele geçirildiği iddia edilen bir CD’nin içinde yüksek yargı mensuplarına ait bilgilere rastlandı. Yargıtay, Danıştay ile Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu üyelerinden oluşan yargı mensuplarının bazılarının isimlerinin karşısına düşülen notlarda, babalarının, özel hayatlarının araştırılması istenirken, bazılarının da parti, cemaat ve ırksal aidiyetlerinin araştırılması isteniyor.

BELGELERDE NELER VAR?

Ele geçirilen belgelerde en ilginç notlardan birisi AK Parti hakkında kapatma talebiyle dava açan Yargıtay Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya’ya ait. Yalçınkaya’nın isminin karşısına düşülen notta; Yalçınkaya’nın babasının durumuna acil olarak bakılması isteniyor. Belgelerde babasının durumuna acil bakılması istenilen kişiler arasında Adalet Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanı da bulunuyor.

BAKIN KİME TEŞEKKÜR EDİLİYOR!

İşçi Partisi’nde ele geçirilen belgelerde Yargıtay üyeleri ile İşçi Partisi ve Ulusal TV arasındaki çarpık ilişkiler ağı da ortaya çıkarıldı. Belgelerde açıkça Yargıtay üyesi Hamdi Yaver Aktan’ın Ulusal TV’nin çıkarları doğrultusunda Danıştay’ı etkilediği belirtiliyor. “Yargıtay 8. Dairesi Üyesi Hamdi Yaver Aktan’a teşekkür edelim” cümlesinin yanında şu nota yer verilmiş: “TV için Danıştay'daki çabalarına..”

ULUSAL TV, KABLOLU YAYINDAN ÇIKARILMIŞTI

Bilindiği gibi Ulaştırma Bakanlığı, yayın politikasından dolayı Ulusal TV’nin Kablolu TV’de yayınlarını durdurmuş, bunun üzerine de Ulusal TV yürütmenin durdurulması talebiyle Danıştay’a başvurmuştu. Danıştay daha sonra Ulusal TV’yi haklı bularak TV’nin kablolu yayından çıkarılması kararını bozmuştu. Ulusal TV’nin Danıştay’daki davası için nüfuzunu kullanan Yargıtay 8. Dairesi Üyesi Hamdi Yaver Aktan’ın ismi son olarak hükümet aleyhine hazırlanan Yargıtay açıklamasında da geçiyor. Milliyet Gazetesi Yazarlarından Yavuz Donat, 2007 Kasım ayında yayınlanan “Yargıtay Bildirisinin Perde Arkası” başlıklı köşe yazısında Hamdi Yaver Aktan’ın Yargıtay Bildirisi'ni hazırlayan kurulda görev aldığını yazmıştı.

BELGEDE NELER VAR? KAPATMA DAVASINDA YARSAV PARMAĞI

- Yüksek yargı mensuplarının fişlendiği belgede, hazırlanan AK Parti dosyasının Yargıçlar ve Savcılar Birliği (YARSAV) Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu’na da iletilerek görüşünün alınması isteniyor. Ayrıca dosyanın E. Poyraz ve Levent Ersöz Paşa'nın da katılacağı limandaki yemeğe yetiştirilmesi gerektiği belirtiliyor. Ortaya çıkarılan bilgi ve belgelerden Türkiye’de bazı kesimlerin çok uzun zamandır Askeri ve Sivil bürokrasi ile el ele vererek AK Parti'yi kapatmak için hazırlıklar yaptığı anlaşılıyor.

vakit/samanyoluhaber

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.