1. HABERLER

  2. ARŞİVİMİZ

  3. VURMA O DİPÇİĞİ HAYVAN, O BİR ÇOCUK!
VURMA O DİPÇİĞİ HAYVAN, O BİR ÇOCUK!

VURMA O DİPÇİĞİ HAYVAN, O BİR ÇOCUK!

A+A-

HASAN KOZLUKLU
 
Bu yazıyı yazarken ellerim titriyor. Bir anda sanki Filistin’deki masum çocuklara İsrailli vampirlerin yaptığı insanlık dışı muamele göz önüme geliyor.Heyhat ki burası Filistin değil Ortadoğu’nun kan ve acıyla yoğrulmuş mazlum diyarı Kürdistan! Kirli emellerine alet ettikleri savunmasız çocukları faşist aç kurtların önüne sürerek kafaları dipçikle parçalanmaktadır.
 
Hey be vicdansız o çocuğun kafasına dipçik ile vururken hiç mi vicdanın sızlamadı? O çocuk hareketsiz yerde yatarken hiç mi yüreğiniz sızlamadı. O çocuk ölümle pençeleşirken onu bir an önce hastaneye götürmeyi düşünmediniz mi?. Bu sahne karşısında başta annesi ve tüm vicdan sahiplerinin yüreği dağlanırken, canlarından bir parça koparken, siz başta çocuklarınız olmak üzere annenizin yüzüne nasıl  bakacaksınız? Çocuğunuzun saçlarını nasıl okşayacaksınız? “Bir kavme olan kininiz sizi adaletsizliğe sevk etmesin” ilahi düsturundan hiç mi nasiplenmediniz? Doğu halkına duyduğunuz bu kin, bu nefret tüm benliğinizi çürütmüş durumda.
 
Acımayın o halka ey insanlık! Siz ancak, o emperyal duygulara sahip şoven zihniyetlilere acıyın, acıyın ki tarih ve insanlık bir gün onları yargılayacak. Asıl acınacak olan onlardır. O çocuk belki ölmeyecek, ama ömür boyu çekecek o dipçik darbesini yüreğinde, bedeninde... Ama sizin durumunuz daha vahim! Emin olun uykularınızdan irkilerek uyanacaksınız her daim. Ben asıl size değil, annenize acıyorum. Sizi, ne tür zorluklarla büyüten, kendinden sakınan annenize.
 
O çocuğu dipçikle vuran kadar, onu kendi kokuşmuş düşüncesine alet edip öne süren de suçludur. Elbette o biçare çocukları kendi politikaları uğruna sahaya sürenler, aç kurtlar tarafından parçalanacaklarını çok iyi bilmekteler. Bunu bilenler bundan nemalanacaklarının hesabını da iyi bilirler. Vazgeçin bu kirli hesaplardan!
 
Sadece dipçikle vuran gafile acımak yetmez. Asıl acınacak olanlar uyguladıkları psikolojik harple halkları birbirine düşman ettirip, kırdıranlar ve bu kirli psikolojik harbe angaje olup “Polise taş atanın değil kafasını kırmak, kafasına sıkacaksın” gafletinde bulunan toplumun diğer katmanları.   23 nisan çocuk bayramı değil mi? O gün çocuklar çok mutludurlar. İçleri sevinçle dolar. Hepimiz mutlaka bu duyguyu yaşadık; lakin, Doğudaki çocuklar neden o duyguyu yaşayamıyor? Hiç sorguladınız mı? Hiç empati kurmayı denediniz mi? Aslında bu bayrağı, bu bayramları, kısacası bu devleti hep batı insanına ait gördük, doğu insanını bundan beri gördük. İşte asıl aşılması gereken sorun bu zihniyet. Uyanık olun kendinizi de bu kirli savaşın aktörü olmaktan kurtarın.
Bitsin artık bu kirli savaş...
 
Ey  Rejim; Artık Müslümanları ve Kürtleri düşman olarak görme gafletini terk et... Kürtler bu ülkenin bölünmesine taraf olmazlar. Bu ülkenin kurucu unsurları olarak, eşitlik temelinde, kendi kimlikleriyle, dilleriyle, örfleriyle, renkleriyle yaşamanın dışında bir istekleri olmaz. Yıllardır aynı coğrafyada  acısıyla tatlısıyla kader birlikteliğimiz var. Fakat farklılığımız ihtilaf değil rahmet olmalıdır. Çiçeklerin renkleri ve kokuları farklı da olsa neticede hepside çiçektir.
Çiçekleri kopartmayalım...
 
VE SELAM…

fitrat.com

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.