1. HABERLER

  2. DİRENİŞ GÜNLÜĞÜ

  3. Van’dan Gazze Direnişine Bin Selam!
Van’dan Gazze Direnişine Bin Selam!

Van’dan Gazze Direnişine Bin Selam!

A+A-

Vanlıların yoğun ilgi gösterdiği mitinge Ankara'dan katılan Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet GÜNDODU ile birlikte Memur-Sen heyetinde bulunan Toç-Bir-Sen Genel Başkanı Günay KAYA, Memur-Sen Genel Eğitim ve Dış İlişkiler Sekreteri Ahmet KAYTAN, Bem Bir Sen Genel Teşkilat Sekreteri Medeni SEVİNÇ de katıldı.

VAHÖP adına konuşan Memur-Sen İl Temsilcisi Yrd. Doç. Dr. Davut OKÇU, Gazze'de yaşanan katliamın görmezlikten gelinemeyeceğini belirterek, hükümeti İsrail ile yapılan bütün antlaşmaları feshetmeye davet etti.

Mitinge konuşmacı olarak katılan Memur Sen Genel Başkanı Ahmet GÜNDODU ise, Filistin elçiliğine siyah çelenk bıraktıklarını, BM Temsilciliği önünde eylem yaparak savaş suçu işleyen İsraillilerin kurulacak olan uluslararası bir mahkemede yargılanmalarını talep ettiklerini ifade etti. Gündoğdu, ayrıca Memur-Sen'in yardım organizasyonuna değinerek, İsrail büyükelçisinin geri çağırılmasını ve İsrail'in Türkiye'deki elçisinin de derhal geri gönderilmesini istedi.

Sloganlar eşliğinde şiirlerin okunmasından takiben Gazze Şifa Hastanesi ile canlı telefon bağlantısı kuruldu. Gazze için okunan duadan sonra Her akşam yatsı namazından sonra yapılacak duaya davet edildikten sonra mitinge katılanlar sloganlar eşliğinde dağıldı.

Miting'te hükümette acil olarak yerine getirilmesi şu isteklerde bulunuldu.

a) Türkiye'deki Siyonist elçilikler mutlaka kapatılmalıdır.

b) Türkiye'nin İsrail elçileri derhal geri çekilmelidir.

c) Türkiye ve korsan devlet İsrail arasındaki stratejik ortaklıklar fes edilmelidir.

d) Askeri, ekonomik ve siyasi tüm antlaşmalar iptal edilmeli, siyonist ürünlere ambargo uygulanmalı ve Siyonist firmaların ihalelere girmeleri engellenmelidir.

e) Başbakan Erdoğan, Büyük Ortadoğu Projesi'ndeki eş başkanlık görevinden istifa etmelidir.

f) Meclis'teki Türkiye-İsrail Dostluk Grubu fes edilmeli ve böyle bir grup bir daha kurulmamalıdır.

g) Siyonist katillerin Konya'da eğitim görmesine bir daha kesinlikle ama kesinlikle müsaade edilmemelidir.

h) İncirlik Hava Üssü derhal kapatılmalı, işkence uçaklarının Türkiye'den geçmesine fırsat tanınmamalıdır.

i) Mısır Hükümeti'ne yönelik diplomatik baskı uygulanmalıdır.

Mitingte şu sloganlar atıldı: "Allah-u Ekber", "La ilahe İllallah", "Hamas'a Selam Direnişe Devam!", "Zulme karşı omuz omuza", "Gazze'ye Selam Direnişe Devam!", "Filistin Halkı Yalnız Değildir!", "Van'dan Gazze'ye Direniş'e Selam", "Direnen Filistin Kazanacak!", "Biz siz hepimiz Filistinliyiz", "Katil İsrail filistinden Defol!", "Katil firavun Olmert el ele", "Biji Filistin Bimre İsrail!", "Kahrolsun İsrail, yaşasın direniş", "Kahrolsun İşbirlikçi Hainler", "lailahe illallah, Muhammed Resulallah," "lailahe illallah, İsrail lanetullah", "lailahe illallah, Emrika lanetullah", "lailahe illallah,  Avrupa lanetullah", "hayber hayber ya yehud", "İslami Direniş Engellenemez", "Direne direne kazanacağız", "Yaşasın İslami direnişimiz", "Berxwedan Jiyané", "Jiyan İslame" (Direniş Yaşamdır, Yaşam İslamdır)", "Yaşasın onurlu direnişimiz", "Direniş adalet özgürlük", "Tevhid adalet özgürlük", "İsrail Elçiliği Kapatılsın", "Kahrolsun Siyonist İsrail", "Siyonist İsrail filistinden Defol", "Filistin Ümmetin Onurudur", "Kahrolsun ABD emperyalizmi", "Yaşasın Küresel İntifada!", "Gazze İsrail'e Mezar Olacak", "Vur vur Hamas vur, İsrail'i vur!", "Müslüman uyuma filistine sahip çık!", "Kahrolsun İşbirlikçi Zalimler!", "İslami Direniş Onurumuz", "Katil Olmert filistinden defol", "Filistin Ümmetin Onurudur", "Kuşatma Kalksın Kapılar Açılsın!", "İşbirlikçi Katiller Hesap Verecek!", "Firavun Mübarek Hesap Verecek!", "Ambargo direnişi kıramaz", "Gazze'nin kanı yerde kalmaz", "Kuşatmayı Kaldırın, Sınırları Açın!"

Miting;

Bir eylem düzenleyin, bir slogan atın, bir pankart hazırlayın!

Bir yürüyüş yapın, yürüyenlere katılın, bir ayakkabı da siz fırlatın!

Siyonist katillere karşı Gazze halkıyla dayanışmanızı gösterin!

Bir yardım kampanyası düzenleyin, bir kampanyaya destek verin!

Ekmeğinizi bölüşün! Bir ilaç gönderin, bir merhem de siz olun!

Ne olur, sessiz kalmayın!

Gazze için, insanlık onuru için harekete geçen!

Hemen, şimdi!

Yarın çok geç olabilir!

Sözleriyle bitirildi.

Kaynak: Haksozhaber.net

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.