1. HABERLER

  2. DİRENİŞ GÜNLÜĞÜ

  3. Van'da Gazze İçin Meşaleli Yürüyüş
Van'da Gazze İçin Meşaleli Yürüyüş

Van'da Gazze İçin Meşaleli Yürüyüş

A+A-

Bush'un resimleri ve İsrail bayrağı yakıldığı eylem ve bir saat süren eylem dualarla sona erdi.

 

Basın açıklamasının tam metni:

Kanun, ahlak  ve hürmet tanımayan Siyonist çete, Gazzeli Müslümanların üzerine  yani bizim üzerimize, yani tüm insanlığın üzerine bomba yağdırmaya devam ediyor. Şehitlerimizin sayısı yüzlerle yaralılarımızın sayısı binlerle ifade ediliyor.

Tek suçları "Rabbimiz Allah'tır" dedikleri için katledilen, toprakları gasp edilen, hapsedilen Filistinli kardeşlerimiz nasıl yaşanılması gerektiğini öğrettikleri gibi, nasıl ölünmesi gerektiğini de öğretmektedirler. Ekmeksiz, elektriksiz, ilaçsız her türlü mahrumiyet içerisinde dahi davasından taviz vermeyen kardeşlerimiz, kelimelerin bile yetersiz  kaldığı bir kıyamı yaşatmaktadırlar. Gazze de şehadet pazarı kurulmuştur. Canlar cennet karşılığı Allah'a satılmaktadır. Allah ki vaadinden caymaz. O halde sevinsin müminler. Sevinsin Filistin davasının kahraman yiğitleri.  Ağıtlar yakmayacağız gidenlerin ardından. Yaz tutmaya da yoktur vaktimiz.

Ey İzzetin El Kassam'ın çocukları! Ey direnişin fedakar erleri! Füzelerinize öfkelerinizi ve öfkelerimizi yükleyerek savurun aşağılık insanımsılara. İnanıyoruz Allah'ın yardımı ve zaferi er geç sizlerin olacaktır.  Özgür Kudüs'te buluşacağımız  günler inşallah yakındır.

Filistinli kardeşlerimiz "Allah'ım katından bize bir yardımcı gönder" diye dua etmekteler. Yine onlar, ümmetin sessizliğini Allah'a şikayet etmektedirler. Allah'ın dininin yardımcıları nerede? Nerede insanlığın dört gözle beklediği öncü Kur'an nesli? Nerede insanlığa hayat bahşedecek mesajın yiğitleri?

Onlar ki, ellerini mavzere, bakışlarını göğe çevirmişlerdir. Allah'a verdikleri ahde sadakat göstermişlerdir. Ama insanlıktan nasibi olanlar utançlarından yere bakmaktadırlar.  Tepkisizliğin utancının ağırlığının altında daha ne kadar ezileceğiz. Kıldığımız nafileler, söylediğimiz tumturaklı cümleler vebalimizi ne kadar azaltabilir. Herkes bir şeyler yapabilir ve yapmalıdır da. Hiç olmazsa kendiniz için, haysiyetiniz için  

Lanetli kavime yoktur sözümüz, çünkü maymunlaşan ve domuzlaşanlar ancak roket ve füzelerin dillerinden anlarlar. Onların anladığı dilden konuşan direniş güçlerine selam olsun.

Mısır firavunu Hüsnü Mübarek'in  ve işbirlikçi Mahmut Abbas'ın ihanetini unutmayacağız. AB'nin, BM'nin, İKÖ'nün, Arap birliğinin,  tüm uluslar arası kurumların sessizliğini unutmayacağız. Konya da eğitim gören Siyonist katillere imkan tanıyanları  unutmayacağız. Yılbaşı sefahatinde insanlığından boşanan kitlelerin gafletini unutmayacağız.

Filistin'in kahramanlarını da unutmayacağız. Unutmayacağız canları pahasına inançlarını koruyanlara.

Selam olsun filistinin yiğitlerine.

Şeyh Ahmet Yasin'e, Abdulaziz Rantisi'ye , Fethi Şikaki'ye ve onların yolunu sürdürenlere selam olsun.

Selam olsun Halit Meşal'e, Ramazan Şallah'a İsmail Haniye'ye, Mahmut Zahhar'a .

Selam olsun intifada erlerine.

Hamas'a, Cihad'a, direnişe bin selam

Platform adına Umut Işığı Derneği üyesi Nuri GÜLTEPE

Anadolu Gençlik Derneği   /Gökkuşağı Derneği /  İnsan–Der  / Erdem-Der /  Memur-Sen/ Mazlum-Der/ İmam Hatip Mez. ve Men. Derneği / Umut Işığı Derneği

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.