1. HABERLER

  2. ÖZE DÖNÜŞ HAREKETİ

  3. Van Öze Dönüş: Kudüs'ü savunmak insani, vicdani ve şer’i bir zorunluluktur
Van Öze Dönüş: Kudüs'ü savunmak insani, vicdani ve şer’i bir zorunluluktur

Van Öze Dönüş: Kudüs'ü savunmak insani, vicdani ve şer’i bir zorunluluktur

ÖZE DÖNÜŞ Hareketi Bileşenlerinden Van Öze Dönüş Derneği Dünya Kudüs Günü münasebetiyle bir basın açıklaması yayınladı.

A+A-

 

DÜNYA KUDÜS GÜNÜ MÜNASEBETİYLE

BASINA VE KAMUOYUNA

Rabbimiz tarafından çevresi mübarek kılınan (İsra:1), Müslümanların temel şiarlarından Kudüs 72 yıldır batı emperyalizminin ve öncüsü büyük şeytan Amerika’nın desteği ile habis Siyonistlerin işgali altındadır. Bu işgalin tarihte bir benzeri yoktur. Sadece merkezi Kudüs olan Filistin toprakları işgal edilmedi. Filistinliler evlerinden çıkarılarak yerlerine dünyanın farklı yerlerinden getirtilen Siyonist Yahudiler yerleştirildiler. Toprakları ve evleri işgal edildi. Topraklarından ve evlerinden çıkartılan Filistinliler Ürdün, Lübnan, Suriye, Mısır başta olmak üzere birçok ülkeye sürgün edildiler. 72 yıldır milyonlarca Filistinli yurtlarından uzak yaşamlarını sürdürmek zorunda bırakıldılar.

Kuruluşu ihanet ve katliam üzere olan gayrimeşru habis İsrail rejimi, özelde Filistin ve İslam dünyası genelde tüm insanlık için fesat merkezidir.

Tarih göstermiştir ki Kudüs'ün özgürlüğü ümmetin özgürlüğü ile direk ilintilidir. Kudüs'ün huzura/sükûnete kavuşması ümmetin huzur ve sükûneti ile doğrudan ilgilidir. Ve yine tarih göstermiştir ki Kudüs Müslümanların yönetiminde huzurlu olmuştur. Ve çevresi de huzura kavuşmuştur.

72 yıldır Filistinlilerin maruz kaldığı büyük zulüm, Kudüs'ün huzurun merkezi olması, Müslümanların temel şiarı olması, habis İsrail'in İslam dünyası ve tüm insanlık için fesadın yuvası olması, Kudüs’ün ve Filistin’in habis Siyonistlerin işgalinden kurtarılmasını zorunlu hale getirmektedir. Bu insani, vicdani ve şer’i bir zorunluluktur/sorumluluktur. Bütün Müslümanların imkânlarını Filistin’in kurtuluşu için seferber etmeleri gerekmektedir.

Bugün Filistinlilerin yanında yer alması ve Filistin’in kurtuluşu için mücadele etmesi gereken bazı halkı Müslüman ülkeler maalesef İsrail'le normalleşmeyi konuşmaktadırlar. İsrail'le normalleşmeye çalışanlar şunu bilsinler ki bu tutumları münker bir tutumdur. Şiddetle lanetliyoruz. Ve bu münker tutumları onları tarih, toplum(insanlık) ve ilahi adalet huzurunda sorumlu kılacaktır. Bu sorumluluğun dünyada ki karşılığı rezalet ve izzetsizlik, uhrevi karşılığı ise alçaltılmış olarak şiddetli ilahi azaba duçar olmaktır.

72 yıldır işgal altında, hemen her gün şehirlerinde silahların patladığı, işkence, ölüm ve baskıya rağmen teslim olmayıp direnen Filistin halkının izzetli direnişini selamlıyoruz. Direnişin şehitlerini rahmetle anıyor, kanlarının bereketiyle Kudüs’ün, Filistin’in bir an önce özgürlüğüne kavuşmasını Allah'tan diliyoruz.

Bu süreçte İsrail'le yapılan normalleşme çabalarını lanetliyor, İslam ülkelerini ümmetin ortak davası olan Filistin ve Kudüs’ün kurtuluşu için güçlerini birleştirerek bir an önce harekete geçirmeye çağırıyoruz.

28 Ramazan 1441 / 21 Mayıs 2020

VAN ÖZEDÖNÜŞ DERNEĞİ

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.