1. HABERLER

  2. ARŞİVİMİZ

  3. Van Hak ve Özgürlükler  Platformu 102. Basın Açıklaması
Van Hak ve Özgürlükler  Platformu 102. Basın Açıklaması

Van Hak ve Özgürlükler  Platformu 102. Basın Açıklaması

A+A-

Basın açıklamasının metni:

Ülkemizde yaşanan, özelde başörtüsü zulmü, genelde bütün hak ihlallerine karşı, direnişimizin 2. yıl dönümüne 2 hafta kala, yılmaksızın eylemimizi şereflendirerek bizlere destek veren herkese teşekkür ediyoruz.

Bilindiği üzere yaklaşık 13 aydan bu yana Ergenekon denilen, kendini Laikçi ve Kemalist olarak tanımlayan faşist terör örgütüne yönelik yaşananlara tanıklık etmekteyiz. Çatıda Ergenekon fakat alt birimleri ile farklı farklı isimleri de barındıran örgütün bugüne dek işlenen birçok faili meçhul cinayetin ve gerçekleştirilen birçok kirli işlerin, kanlı eylemlerin faili olduğu artık anlaşılmıştır.

Bu kanlı terör örgütü üyeleriyle birlikte ele geçirilen örgütsel doküman, belge ve günlüklerdeki bilgilere bakıldığında olayın vahameti ortaya çıkmaktadır. Yine taşeronluğunu Ergenekon terör örgütünün yaptığı 28 şubat sürecinden sonra iktidara gelen AK Parti hükümetini düşürmek için, özellikle bayrak yakma eylemleriyle, Türk-Kürt çatışmasını çıkararak kargaşa zemini hazırlamak ve bunu darbeye bahane göstererek arzuladıkları darbeyi gerçekleştirmek isteyen örgüt, bu amaçlarına ulaşmak için de birçok çevreden, camiadan yine birçok şahsı ve medya organlarını da kendi çıkarları doğrultusunda yönlendirdiklerini görmekteyiz.

Bu ülkede yaşayan ve kendileri gibi düşünmeyen herkesi düşman belleyerek, temelde halkının tamamına yakını Müslüman olan bu ülkede din düşmanlığını, dini değerlere saldırarak gerçekleştirmiştir. Yıllardır süre gelen başörtüsü meselesinin arka planında da halk ve din düşmanı olan bu örgütün olduğu aşikâr bir gerçektir. Çünkü, yıllardır başörtüsü zulmünü yapanlara baktığımızda bunların Ergenekon terör örgütü ile ilişkisine tanık olmak mümkündür. Müslüman halkın dinini değiştirme gibi bir plan içinde oldukları da belgelenmiş durumdadır. Ergenekon iddianamesinin 441 klasörlük delillerinden çıkan bir mektupta, terör örgütü sanıklarından Doç. Dr. Ümit Sayın, Laiklik, Demokrasi ve Atatürkçülüğü yıllardır maske olarak kullanarak Masonik yeminlere bağlı kaldığını da itiraf ediyor. Sayın, Mason üstadı Cengiz Akıncı'ya yazdığı mektupta; “Kemalist Türkbirlik Grubu çalışmalarını etkin olarak başlattıkları haberini veriyor, 'Bu grup, sol ve milli içerikli tüm hareketlerin arka kapılarını kardeş camiamıza açacak ve kitleleri sizlerin akıl ve hikmet dolu yönlendirmesine sunacaktır.” diyor. Bundan da açıkça anlaşılmaktadır ki; Ergenekon terör örgütü yıllardır insanımızın sahip olduğu, İslam inancını zayıflatma politikası gütmektedir. Terörsüz, şiddetsiz, kansız, gözü yaşsız bir ülke gündemi için Ergenekon soruşturması yapan savcı ve yetkililer, en ufak bir taviz vermeksizin soruşturmayı devam ettirmelidirler. Daha yaşanılır ve daha şeffaf bir Türkiye için bu şarttır.

Ülkemizde yıllardır zulüm etmeyi şiar edinmiş Kemalizm ve Laiklik kisvesi altında hareket ederekten yüzlerce insanı öldüren, her türlü kirli eylemini yapan Ergenekon terör örgütü ve bunlara yardakçılık edenler. Biz Müslümanların dini değerlerimizden uzak bir düşünce ve zihin karışıklığı içerisinde olmamızı hedefleseler de, bizlerin Allah’ın istemiş olduğu hayat tarzını seçip buna göre yaşamamıza engel olamazlar.

Bu bağlamda başörtüsü yasağı öncelikli gündemimizdir. Bu gündemi görmezden gelmek isteyenler, başörtüsü yasağının temelde İslami kimlikle ilişkisini de görmezden gelmeye çalışmaktadırlar. Bu kimliği ülkemiz coğrafyasından silmeye, en azından içeriğini boşaltarak etkisizleştirmeye yönelik bir çaba sürdürmektedirler. Müslümanları örtülerinden sıyırdıklarında; tevhidi bir toplum, adil bir yönetim biçimi ve Müslüman'ca yaşama taleplerinden de vazgeçirebileceklerini düşünüyorlar ve örtümüze karşı amansız bir mücadele yürütüyorlar. Çok iyi bilinmelidir ki halka rağmen halkın değerlerine yapılacak her türlü baskı karşısında susmayacak ve bu meydanda olacağız.

                 Burhan İÇGÜLEÇ

Gökkuşağı Derneği Yönetim Kurulu Üyesi

          ***********************

VAHÖP (VAN HAK VE ÖZGÜRLÜKLER PLATFORMU)

Gökkuşağı Derneği / İnsan -Der / Mazlum-der / Memur-Sen                 

Umut Işığı Derneği / Erdem-Der/ Anadolu Gençlik Derneği             

Van İmam Hatip Mezunları ve Mensuplar Derneği

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.