1. HABERLER

  2. ARŞİVİMİZ

  3. Van: Başörtü düşmanı çetecilerle uzlaşılamaz!
Van: Başörtü düşmanı çetecilerle uzlaşılamaz!

Van: Başörtü düşmanı çetecilerle uzlaşılamaz!

A+A-

Platform adına Umut Işığı Derneği üyesi Erhan Şengül'ün okuduğu basın bildirisinde çetelerle uzlaşma olmayacağını vurgulayan siyasi iktidarın, kararlılıkla çetelerin üzerine gitmesi gerektiği vurgulandı. "Şemdinli de kaçırılan fırsat Ergenekon'da değerlendirilmelidir. Aksi halde darbeci kirli ellerin sıkıldığı, çetecilere teslim olunduğu anlaşılacaktır. Başörtüsü ve Kürt sorunu dahil olmak üzere ülkenin temel sorunlarının çözümü önündeki temel engel sistemin çeteci karakteridir. Bu karakterlerle yüzleşmeden hiçbir temel meselede mesafe kat edilemeyeceği ortadadır."

Ekmek zammı ve Fitne filmine tepkilerin de yansıdığı basın açıklamasının tam metni:

BAŞÖRTÜ DÜŞMANI DARBECİ ÇETELERLE UZLAŞILAMAZ!

Uzun bir süredir ülke gündemini meşgul eden darbe ve çeteler hala gündemdeki yerlerini korumaktadırlar. Susurluk-Şemdinli-Ergenekon hattında belirginleşen çeteler kısmi operasyonlara rağmen; güçlerini korumakta, faaliyetlerini sürdürmektedirler. Yüzde kırk yedi oy alan bir iktidar partisini kapatmaya yönelik teşebbüs, çetelerin devletin en etkin yerlerine sızmış olduğunu göstermekte, neredeyse devletin bir çeteye dönüştüğünü ihsas ettirmektedir. Öyle ki ülkenin gidişatına ipotek koyabilen bu güçler İttihat ve Terakki zihniyetinin temsilcileri olduklarını ispatlamışlardır. Demokrasi, hak ve özgürlükler söylemlerinin aksine darbeci-çeteci karakter apaçık ortadadır. Darbeci-çeteci zihniyet açısından demokrasi ve özgürlüklerin hiçbir anlamı olmadığı gibi, ülkenin karşı karşıya bulunduğu ekonomik çöküş de bir anlam taşımamaktadır. Bu zeminde başörtüsü düşmanlığının ekonomik iç siyasi hesapların ötesinde kronik İslam düşmanlığının bir tezahürü olduğu görülmektedir.

Darbeci-çeteler, Ergenekon tüzüğüne uygun olarak üniversitelerde gerçekleştirdikleri kaos, dört bir taraftan saçılan el bombaları ile faaliyetlerini sürdürdüklerini ispatlamaktadır. Çetelerle uzlaşma olmayacağını vurgulayan siyasi iktidar, kararlılıkla çetelerin üzerine gitmelidir. Şemdinli de kaçırılan fırsat Ergenekon'da değerlendirilmelidir. Aksi halde darbeci kirli ellerin sıkıldığı, çetecilere teslim olunduğu anlaşılacaktır. Başörtüsü ve Kürt sorunu dahil olmak üzere ülkenin temel sorunlarının çözümü önündeki temel engel sistemin çeteci karakteridir. Bu karakterlerle yüzleşmeden hiçbir temel meselede mesafe kat edilemeyeceği ortadadır.

Van'daki ekmek zammını makro planda bir konjonktürün bir yansıması olarak görüyoruz. Ergenekon'un ekmeğimizi çalmasını, ekonomimizi küçültmesini mazlum halklarımız adına kınıyoruz. Bu süreçte siyasi iradeyi omurgalı davranmaya davet ediyoruz.

Fitne'nin; Danimarka, Hollanda ve Almanya arasındaki serüvenini çok iyi takip ediyoruz. Bu haçlı fitnesini not etmekteyiz. İslami değerlerimize hakaretlerin bu kadar alenileştirilmesinin sonuçları, tamamen bu kirli medyatik savaşa müsaade eden Avrupalı siyasi ve yargı organlarının üzerindedir. Yahudi soykırımını inkâr edenlerin cezalandırıldığı Avrupa'da, İslam'a hakaretler fikir özgürlüğü kapsamında değerlendiriliyor olması ikiyüzlü haçlı saldırganlığının en somut resmidir.

"Andolsun ki, Allah'ın elçisinde sizin için, Allah'a ve ahiret gününe kavuşmaya inanan ve Allah'ı çok anan kimseler için en güzel bir örnek vardır." (Ahzab-21)

Buradan İslam ümmetini kutlu doğum ayı vesilesiyle Hz. Peygambere ve mesajına sahip çıkmaya davet ediyoruz.

Van Hak ve Özgürlükler Platformu

Anadolu Gençlik Derneği · Gökkuşağı Derneği ·

Mazlum-Der · Memur-Sen · Umut-Der · İnsan-Der

HAKSÖZ-HABER / Van

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.