1. HABERLER

  2. ARŞİVİMİZ

  3. VAHÖP: KUVVETLER ÇATIŞMASI ÇIKARILIYOR
VAHÖP: KUVVETLER ÇATIŞMASI ÇIKARILIYOR

VAHÖP: KUVVETLER ÇATIŞMASI ÇIKARILIYOR

A+A-

Gökkuşağı Derneği, İnsan-Der, Memur-Sen, MAZLUMDER, Umut-Der, Anadolu Gençlik Derneği gibi sivil toplum kuruluşlarının oluşturduğu VAHÖP adına MAZLUMDER'den Fuat Değer’in okuduğu basın açıklamasında; derin devlet ve Ergenekon’un kirli hesapları teşhir edilmeye çalışıldı. "e-muhtıra"larla, darbe geleneğinin farklı versiyonlarla devam ettirilmek istendiğini, bu amaçla “yargı”nın bunun için tetiklendiğini ve “kuvvetler çatışması” yaratılmak istendiğini belirtti.

İşte basın açıklamasının tamamı:

BU MAYA BU TOPRAKLARDA TUTMAZ!

91 haftadır sürdürdüğümüz alan ve basın açıklamaları ile gerek başörtüsü gerekse diğer zulümler konusunda duyarlılığımız ve tepkilerimizi dile getirdik. Son zamanlarda giderek dozunu arttıran ve başörtüsünü düşman kategorisine koyan yaklaşım ve politikaların özellikle toplumu kamplaştırıcı ve ayrıştırıcı bir kasıt taşıdığı düşüncesi bize hiç yabancı gelmiyor. Ergenekon’a akrabalığı ile dikkat çeken bu politikaların germe ve manipüle etme amacıyla birlikte muharip bir tarzı olduğu gün gibi ortadadır.

Kirli devlet geleneğinin derinliklerden beslenerek ürettiği ahlaksız ve zalim bir oyun olan darbe mantığı, şimdi modern argüman ve araçlarla devam ettirilmeye çalışılmaktadır. E-muhtıralarla yokladığı süreçte kuvvetler ayrılığını, kuvvetler tahakkümüne, hatta kuvvetler çatışmasına dönüştürmek istemesi de bu mantığın ve bu varlık tanımlamasının bir sonucudur. Adeta bir yargı despotizmi oluşturulmak istenmektedir. Bununla birlikte bu ahlaksız ve zalim sistem, toplum genetiğine müdahale ederek dinsel çatışma ya da ötekileştirmeye ilaveten bir de etnik ayrıştırma projesinden de vazgeçmiş değildir. Balıkesir’de yaşanan linç olayı daha evvel Sakarya ve ondan önce de Kocaeli’nde yaşananlardan farksız değildir. Ama bu maya bu topraklarda tutmaz. Çünkü toplumu kaynaştıran kardeşlik ve dayanışma harcı, onların tahmin ettiklerinden çok daha ötelerde ve çok daha muhkemdir. Çünkü bu halklar, Allah’ın kendilerini kardeş kıldığına iman etmişlerdir.

Bu oyunu bozabileceğini düşündüğümüz ve bir olumluluk olarak gördüğümüz TRT yayınlarında – her ne kadar yeterli olmasa da- "Türkçenin yanı sıra farklı dil ve lehçelerde de yayın yapılabilir" ifadesinin eklenmesi konusunda AKP ve DTP mutabakatının,“Kürt Sorunu”nun çözümü noktasında olumlu bir adım olduğunu kabul etmek gerekir. Daha tutarlı ve kalıcı çabalar ortak akılla neden aşılamasın ki.

Sağlık konusunda bu ülkede yaşanan devrimin diğer alanlarda da sürmesini temenni ediyoruz. Özellikle hukuk ve eğitim alanında bu hayati ve ertelenemez bir önemdedir. Ancak Urfa’da nükseden “HİV” virüsü skandalı, toplumun hayatını riske eden ciddi bir tehlike olmakla birlikte daha önceki virüs olayının da Urfa kaynaklı olması akla bazı soru ve şüphelerin de girmesini kaçınılmaz hale getiriyor.

Dünyada yaşanan bu kadar olumsuz ve karamsar tabloya rağmen, umudun ve direnişin onuru adına çok olumlu gelişmeler de olmakta, mazlum ve mustazaflar adına aydınlık günlerin meşaleleri de zulüm karanlığına projektör tutmaktadır. Hamas ve Hizbullah’ın Siyonist cinayet şebekesi İsrail’ e karşı oluşturduğu direniş ve kardeşlik temelli dayanışma duvarının, İsrail ve yandaşlarını endişe denizinde boğacağına dair inanç ve umudumuzu dünyaya duyurmak isteriz. İslam ümmetinin onuru adına ortaya konulan bu yiğit şahitlik başımızın dikliği, alnımızın aklığıdır.

Yaşasın Hamas ve Filistin, Yaşasın Lübnan Hizbullahı. Yaşasın Direniş ve Zafer. Direnişe devam Hamas ve Hizbullah’a bin selam…

GapHaber - VAN
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.