1. HABERLER

  2. ARŞİVİMİZ

  3. 'Uyan Amerika, şeriat ekonomisi seni çökertecek'
'Uyan Amerika, şeriat ekonomisi seni çökertecek'

'Uyan Amerika, şeriat ekonomisi seni çökertecek'

A+A-

‘SADECE BOMBALARLA DEĞİL, KREDİ VE SERMAYE AKIŞIYLA DA NüFUZ EDİYORLAR’
Amerika’da, aşırı ulusalcı bir think tank kuruluşu, İslami esaslara göre işleyen finans sisteminin Amerika’yı yok edeceği iddiasında bulundu. Center for Security Policy (CSP) adlı ulusalcı think tank kuruluşu, ‘radikal İslamcıların’ sadece Amerika’yı bomba ve kitle imha silahlarıyla değil, aynı zamanda Amerikan finans pazarına girip, kredi ve sermaye akışına da nüfuz etmek istediklerini öne sürdü.

REAGAN’IN ADAMLARINDAN
Aynı zamanda eski Başkan Ronald Reagan döneminde Savunma Bakan yardımcılığı yapan CSP Direktörü Frank Gaffney, ‘şeriat temelli finans’ sisteminin Amerika’nın en büyük iç tehditlerinden olduğu gerekçesiyle, bu ‘tehdide’ karşı koymak için ulusal bir kampanya başlattı.

‘ŞERİAT EKONOMİSİ, ULUSAL GüVENLİĞE TEHDİT OLUŞTURUYOR’
Gaffney, ‘iç tehlike’ olarak adlandırdığı ‘İslami finans’la ilgili olarak daha da ileri giderek, Amerikan finans ve iş kurumlarının şeriat temelli finans sistemiyle bütünleşmesinin suç teşkil ettiğini de ileri sürdü. Şeriat finans sisteminin sadece Amerikan finans kurumlarına değil, aynı zamanda küçük yatırımcıyı ve ABD’nin ulusal güvenliğini de tehdit ettiğini iddia eden Gaffney, İslami finans sisteminin yedinci yüzyıldaki İslam hukukuna göre işlediğini belirtti. İslami finans sistemine göre, faizin yasak olduğunu belirten Gaffney, alkol, tütün, domuz ve kumar gibi sektörlere yatırım yapmanın da haram olduğunu belirtti.

‘FİNANSAL CİHAT, BATI KAPİTALİZMİNE SAVAŞ AçTI’
Şeriat temelli finans sisteminin ‘baskıcı’ İslam hukukunu yasallaştırarak kurumsallaştırdığını belirten Gaffney, bunun da Batı değerleriyle çatıştığını kaydetti. “Şeriat temelli finans sistemi ya da İslami finans ve İslami bankacılık, Amerika ve diğer Batılı pazarları ele geçirmek için ‘finansal cihad’ aracı olarak işliyor” diyen Gaffney, bu finans sisteminin Batı’nın kapitalist ekonomik düzenini tehdit ettiğini söyledi.

‘ŞERİAT; BAŞ VE KOL KESMEDİR, KIRBAçLAMADIR’
Gaffney, ‘tehdit’ olarak gördüğü şeriat temelli finans sistemiyle ilgili ilginç iddialarını dillendirdikten sonra, şeriat daha çok baş kesmeler, kırbaçlamalar ve kol kesmelerle bilindiğini iddia etti. “Şeriat, dünyaya hüküm sürmek isteyen ve küresel halifelik için çalışan totaliter bir sistemdir” ifadelerini kullandı.

‘HARVARD ÇİBAN BAŞI’ İDDİASI
Amerika’daki Dow Jones borsasının bile Müslüman müşterileri için şeriat indeksi oluşturduğunu söyleyen Gaffney, özellikle Harvard üniversitesi’nin bu konuda şeriat temelli finans sisteminin öncüsü olduğunu, bunun en önemli örneğinin de bu üniversitede Müslüman kız öğrenciler için spor salonları saatlerinin yeniden düzenlenmesi olduğunu iddia etti.

Gaffney, “Eğer Amerika bu konuyu ciddiye almazsa, yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kalacaktır. Kendimizi daha sonra ölü ve köle olarak bulacağız” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.