1. HABERLER

  2. ARŞİVİMİZ

  3. UFKUMUZ HABER YORUM
UFKUMUZ HABER YORUM

UFKUMUZ HABER YORUM

A+A-

       En basitten itibar kaybeden ordu, Kayseri Komando Tugayını 3 Kasım’da Star T.V’ye açarak, eğitimin yapıldığı alanların görüntülenmesine izin verdi. İlk defa bir televizyon kanalı, stratejik bir yerin çekimini yapmakla çok önemli bir ordu biriminde çekim yapıldığını dile getirdi. Özellikle çekim yapılan tugayın geçmişinden bahsedilerek eskinin özlemi yapıldı. Tugayın Kıbrıs çıkarmasında çok başarılı iş yaptığı söylenildi. Düşündüğümüzde karakol baskınından hemen sonra çekimi yapan kanalda orduya sert göndermelerde bulunmuştu.  Anlaşılan medyatik muhtıradan sonra herkes doğru bir yer bulmuş. Oysa bütün kanallar kardeşlikten, birlikten, beraberlikten günlerce bahsetmişlerdi. Hatta Çanakkale Savaşı esnasında cephedekilerin isimleri okunmuştu. Aynı şekilde Aktütün Karakolunda çatışma günü bulunanların isimleri okunmuş, dün birliktik şimdide birlik olalım mesajları verilmişti.

    Olayların üzerinden on gün geçtikten sonra sokaklara dökülenler olunca bu sefer kardeşlik naraları değiştirildi. Mantıklı düşündüğümüzde hiçbir Kürt artık Türk medyasına inanmaz.

Talepler olmayınca kardeşlik, birlik, beraberlikten bahsediliyor, sıkıntı ve taleplerde ise her şey unutuluyor.

 Doğu ve Güneydoğu gezisinden sonra gerçekler daha fazla netleşti. “Ya sev yâda terk et” prensibi istemeyen gidebilire çevrildi. Erdoğan’ın Kürt sorunu konusunda Faşistlerden farklı düşünmediği İstanbul’daki pompalı saldırıya destek vermesiyle netleşti. Düşündüğümüzde sokaklara inenleri Erdoğan gözden çıkarmışa benziyor. Çünkü onlar vatandaş değiller, kanları helaldir, kim onlara ne yaparsa yapsın ben destek veririm anlamı ortaya çıkıyor.

Bütün olanlara asıl destek veren medya kanalları içerisinde, İslami medya sivil destekte bulunarak, yapılanların yerel seçim hazırlıkları olduğunu söylemekten çekinmediler. Bunlar sivil katkı yapmakla kalmayıp Saman T.V polisin yöntem ve teknik başarısından bile bahsetti. En büyük desteği de olayların ortasında DTP’yi hedef göstererek okların ucunu farklı bir yere çekmeyi unutmadılar. Dünün mazlumları bu günün nesnel düşünmeyen zalimleri oldular.

  Bunca yapılandan sonra şunları sormak gerek bazılarına;

 

  Yağcılık yaparak, hükümetin arkasına sığınan başta Samanyolu, Kanal 7 ve diğer birkaç yayın kuruluşu, Türk solu kadarda mı cesur değiller. Taraf gazetesi bile sorgularken Müslüman gözükmeye çalışan kanallar, kutsal devlet imajıyla bütün protestocuları terörist göstermeye çalışmak mı doğru yer?

   Sormak lazım; Taş atan çocuklar kadar bile cesur değilseniz bari damgalama yapmayın. Polisin olaylarda sergilediği tutumu kahramanlık göstermek mi doğru yer? Birkaç kişiyi televizyon kanalında uzman akademisyen olarak gösterip, istediğiniz yorumu yaptırmanız mı doğru yer?

  Sormak lazım; Uzman akademisyenlerden kaç tanesi doğuda yaşamış. Kaç tanesinin kardeşini panzer ezmiş.  Kaç tanesi askerde Kürt olduğu için horlanıldı, üniversitede doğulu olduğu için badem bıyıklı hocaların dersinde cehennem köprüsünden geçer gibi oldu. Kaç tanesi arkadaşıyla Kürtçe konuştuğu için dayak yedi.

 Sormak lazım; Bol keseden atanlara, acaba kaç tanenizin annesine babasına asker bindi, suyu geçmek için postalları ıslanmasın diye. Kaç taneniz özel hareket timlerinin belden aşağı küfürlerine maruz kaldınız.

  Sormak lazım; Peygamber ocağı dediğiniz yerde hangi köşelerde namaz kılınıyor. Ramazanda komutanlarınızın kaç tanesi oruç tutuyor. Genelkurmay başkanlarınızdan kaç tanesi Türk kökenli, kaç tanesi Yahudi kökenli.

  Sormak lazım; Evlatlarınızı emanet ettiğiniz ocaklar, annelerinizi başları kapalı içeri alıyorlar mı? Evlatlarınız öldürülünce paşalarınız ne yapıyor,  sizi fazla düşündürmeden cevap vereyim Antalya’da golf oynuyorlar. Akşamda askeri gazinoda kırmızı şarap içiyorlar.

 Sormak lazım; Siz vatan sağ olsun diyorsunuz da şehit aileleri açlıktan ölüyorlar, gaziler bakımsızlıktan kokuyorlar.

  Sormak lazım; Biz doğru yerdeyiz diyen başbakana, acaba gerçekten doğru yerde misin? Doğru yer dediğin Diyarbakır’a gelince Kürt sorunu benim sorunumdur demeniz mi, yoksa Diyarbakır’dan çıkınca kadın olsun çocuk olsun güvenlik kuvvetleri yapılan olaylara gerekli müdahaleyi verecektir, demeniz mi doğru yer. Yada vatandaşa pompalı destek vermeniz mi doğru yer. ( devam edecek)

Ufkumuz haber yorum

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.