1. YAZARLAR

  2. Halis AÇAR

  3. Tv Kurdi Yada Şeş Tv
Halis AÇAR

Halis AÇAR

Halis AÇAR
Yazarın Tüm Yazıları >

Tv Kurdi Yada Şeş Tv

A+A-

Devletin varlığı ve bağımsızlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü, milletin kayıtsız ve şartsız egemenliğini koruyacağıma; hukukun üstünlüğüne, demokratik ve laik Cumhuriyete ve Atatürk ilke ve inkilaplarına bağlı kalacağıma; toplumun huzur ve refahı, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde herkesin insan haklarından ve temel hürriyetlerden yararlanması ülküsünden ve Anayasaya sadakattan ayrılmayacağıma; büyük Türk Milleti önünde namusum ve şerefim üzerine and içerim."

Yukarıdaki metin DTP li milletvekillerinin Türk meclis kürsüsünden yüksek sesle okuduğu ve bu şekilde milletvekili olma hakkı elde ettikleri metindir.

DTP`li milletvekilleri bu metni okumayı ve bu sekilde bir sadaakatı bilerek isteyerek kabul etmiş ve aday olmuş meclise gitmiştir.

"Barışta ve savaşta, karada, denizde ve havada, her zaman ve her yerde, Milletime ve Cumhuriyetime doğruluk ve muhabbetle hizmet, kanunlara ve nizamlara ve amirlerime itaat edeceğime ve askerliğin namusunu, Türk Sancağının şanını, canımdan aziz bilip, icabında vatan, Cumhuriyet ve vazife uğrunda, seve seve hayatımı feda eyleyeceğime, namusum üzerine and içerim"

Bu metinde DTP `nin milletvekillerini atamakla görevli , iddiaya göre daha Bursa cezaevinde tutukluyken İmralıda Öcalanla görüşen , imralıya götürülen ve bizzat Öcalanın direktifi ile DTP nin başına siyasi komser olarak atanan . Arada TSK`ya borcu olan askerlik görevini ifa eden Sabri Ok ve DTP eşbaşkanı Demirtaş`ın yüksek sesle okuduğu metindir.

"Ben ülkemi severim. Annem de Türk’tü. Eğer bir hizmet gerekirse yaparız. Onun dışında bana bir şey sormayın. Türkiye’ye dönünce hizmet edeceğim. Kaydedin, yayınlayın. İşkence etseydiniz… İşkence etmediniz. Ama ben gerçekten söylüyorum. Türkiye ve Türk halkını seviyorum. Onlar için iyi hizmet edeceğime inanıyorum. Fırsat verilirse yaparım. Bir fırsat verilirse, bir hizmet imkanım varsa ki inanıyorum vardır, hizmet yapabilirim."

"Efendim bir konuda kısa bir açıklama yapma gereği duyuyorum. Tüm uluslararası alanın dikkatini de göz önüne alarak yakalandığım günden, barış için yaşayacağım sözünü verdiğim günden bugüne kadar kaba bir baskı, söz düzeyinde hakaret ve işkence görmediğimi belirtmek istiyorum. Bu bağlamda, bu temelde demokratik cumhuriyet ekseninde barış ve kardeşlik için devletin hizmetinde çalışma isteğimi, kararlılığımı, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bu konuda gösterdiği saygılı yaklaşımın bir gereği olarak ben de bu düzeyde kararlılığımı saygı ve şükranla belirtmek istiyorum.PKK’ya barış kongresi önermek istiyorum barış çağrısı kabul edilirse PKK’nın devletin en önemli destek gücü olacağıni belirtiyorum (...)ve ayrıca şehit ailelerinden özür diliyorum''

Yukarıdaki sözlerinde kime ait oldugunu bildiğinizden eminim.

TRT 6 ile ilgili müthiş bir cephe açan bu televizyonu izleyenler dahil bu tv de program yapacak herkesin hain , ajan olduğunu söyleyenler yukarıdaki and`lar ve Başkanınıza ait olan bu cümlelerden ne anlıyorsunuz.?

İkıyüzlülük ve sahtekarlığın doruğa erdiği bir süreç yaşıyoruz.

Evet Kürd`ler TRT 6 ya temkinli yaklaşmalı evet TRT 6 hiç bir zaman Kürdlerin istediği ölçüde bir yayın politikası getirmeyecektir ancak bize göre daha düne kadar Kürd olan her şeyi yok sayan inkar eden resmi devlet politikalarının bu gün inkar ve yok saydığı bir halkın dilinde yayın yapmaya karar vermesi Statükocu Kemalist devletin süratına Kürdler tarafından vurulan büyük bir tokattır.

Birileri kendisine biat etmeyen her kesi ajan , hain ilan etmeye alışmış.kendilerinin iradesi söz konusu değilse her gelişme ihanet , onlara biat etmeyen Her birey , örgüt , parti , kurum hain ve ajandır.

***

Sen tutup bu Devletin öngördügü şekilde mecliste namus ve şerefin üzerine yemin edeceksin.

Sen tutup bu devletin en baskıcı gücü olan TSK'ye askerlik yapacak onun andını içeceksin.

Sen tutup DTP`ye oy vermeyenler Kürd değil diyeceksin.

Sen tutup devletimin hizmetindeyim diyeceksin.

Sen tutup TSK`nin direktifiyle savaş gücünü Güney kürdistana çekecek ve Güneyin başına bela olacaksın.

Sen tutup Türkiyede kurduğun bütün kurumları TC yasalarına göre dizayn edeceksin.

Sen senin sesin olan Neokemalist Tv de sana biat etmeyen hiç bir Kürde söz hakkı vermeyeceksin.

Sen kerameti kendinden menkul sol kemalistlerin sesi haline geleceksin.

Sen bütün seçim çalışmalarında tek bir Kürd ittifağını önüne görev olarak koymayıp Kemalist sol`la itiffaklar yapacaksın.

Sen tek kelime türkçe bilmeyen güneyli , kücük güneyli Kürd gençlerine Türkçe öğreteceksin.

Sen senin borazanın olan Tv de Kürdcenin ırzına geçeceksin.

Sen senin gibi düşünmeyen her Kürdü tehdit edecek hedef göstereceksin.

Senin Türkçeden Kürdçeye devşirme Gazeten zorlamayla dahil 5.000 tiraj yapamayacak.

Senin özgür basın diye lanse ettiğin küfürnamen 50,000 tiraj bulamayacak.

Sonrada kalkıp KUKM nin dayatmaları sonucu TC'nin kendini inkara mecbur kaldığı Kürdçe Tv ye karşı çıkacak onu seyredenleri bile hain ilan edeceksin.

işte orda dur derler sana.

İçinde bulunduğunuz paniği anlıyorum. Neokemalizmin sesi olan örgütünüz ve onun sesi olan medyanız ilk kez ciddi bir muhalefetle karşı karşıyadır , marjinalleşiyorsunuz ve bu panik sizi kendinizi bile anlamamaya savunduklarınızla çelişkiye itiyor.

TRT 6 bu devletin suratına indirilmiş bir tokatttir.bu tokadın etkisi yine Kürdlerin elindedir.

İnkar politikasının zorlanmasının en önemli ayaklarından biridir.

Evet bu Televizyona Kürdler dikkatle temkinli yaklaşmalı evet bu televizyon tamda Kürdlerin istediği bir çerçevede değil.

Evet hala X Q W yasak . evet hala Kürd kimliği yasak.TRT 6 bu yasakların üzerine Demokratik yolların zorlanması ve adı geçen bu yasakların yok edilmesi yolunda önemli bir çıkıştır.

Olmayan bir Halkın , Olmayan bir alfabenin kullandığı dille Tv yayını yapıyorsun deme noktasında Kürdlerin eli güçlenmiştir.

Kürdler Kemalizme biat etmeden bunu zorlama ve buna karşı mücadele etme şansını yakalamıştır.

Bu Tv `nin yayın düzeyi çerçevesi tamamen Kürdlerin elindedir.Kürdler Demokratik mücadele platformunda seslerini ne kadar güclü çıkarırsa o kadar etkili olacaklardır.

Bu Tv yayını Kürdlerin sivil insiyatif geliştirmelerinin önünü açan fırsatlardan biridir.

Kimse ama Kimse yaşamının 35 yılını Kürd kimliği nedeniyle sürgünde geçiren Şivan Perver`i bu Tv'ye çıktı diye Hain , ajan diye itham edemez.

Unutulmasınki yine bu tehdit ve şantajların sahipleriydi defalarca Şivan Perver`i tartaklayanlar , elinden mikrofon alanlar, çağırdıkları gecelerinde önceden anlaşmaları olmasına rağmen anlaşmaya uymayıp sanatçının hakettiği parasını vermeyenler.

Her gün Türk basınında boy gösterenler. Bu devlet bu bayrak bizimdir diyenler , Anıtkabir ziyareti yapanlar. Bizim bayrakla sorunumuz yok o bizimde bayrağımızdır diyenler. Türk Tv lerinde Türk partisiyiz diyenler , Türkiye olimpiyatlarda neden başarılı olamıyor diye üzülüp mecliste soru önergesi verenler.Devlet Bahçeli ile parmaklarını birleştirip kurt işareti yapanların. TRT 6 izleyen ve O Tv ye çıkanlara hain deme hakkı asla yoktur.

Hainlik varsa oda kemalizme biat etmektir.

Kürd`e ihanet Neokemalist olmaktır.

Yirmi milyon Kürd`ü Kürd değil diye itham edip kendilerine biat eden bijicileri Kürd saymaktır.

selam ve saygılar.

xalisacar@hotmail.com

Not; Bu satırlar yazılırken TRT 6 Yayındaydı ve izlebildiğim kadarıyla bir grup Hain(!) klamlar söyledi , çiroklar anlattı.

nasname

Önceki ve Sonraki Yazılar