1. HABERLER

  2. ARŞİVİMİZ

  3. TOPLUM MÜHENDİSLİĞİNE SON!
TOPLUM MÜHENDİSLİĞİNE SON!

TOPLUM MÜHENDİSLİĞİNE SON!

A+A-

Değerli basın mensupları,

 

Özgürlüklerin ve hakların ihlalinin yoğun bir şekilde yaşandığı bir haftayı geride bırakmaktayız. Devlet aygıtının en temel görevi halkın hizmetinde olmak, halkın özgürlük, refah ve güvenlik ihtiyaçlarını sağlamaktır. Ancak yaşadığımız gelişmeler, devleti somut bir şekilde temsil etme gayretinde olan bazı kurumların, anti demokratik usul ve esaslarla, manipülasyon sanatının tüm materyallerini de kullanarak halkı yıldırma gayretinde olduklarını göstermektedir. Darbe geleneğinin farklı versiyonlarına ulaştığımız bu dönem, halka ve halkın değer olarak içselleştirdiği tüm kutsallara pervasızca saldırılara sahne olmaktadır.

 

Defalarca halkın iradesine, özgürlük taleplerine balans ayarı vermeye çalışan malum karanlık ve faşizan odaklar ülkenin kaos ve gri atmosferinin yegane musebbibidirler. Kendi kurulu düzenleri uğruna acı çekmekte olan halkı sadece sürü olarak gören bu zihniyet, bu dönemde gelişen tepkiler karşısında sara krizleri geçirmektedir.

 

Değerli basın mensupları,

 

İki günden beri kamu oyuna sızan ve askeri mercilerce hazırlanıp uygulaya sokulduğu iddia edilen ve “Türkiye’yi biçimlendirme planı”olarak adlandırılan dökümanların ortaya çıkması, belli bir süredir yaşananların bir mantık örgüsü dahilinde geliştiğini göstermektedir. Plan, halka karşı her türlü kirli oyunların uygulandığı bir güç savaşı planıdır. Plan, siyasette belli kazanımlar uğruna kirli ilişkilerin varolduğunu ortaya koymaktadır.

 

Bizler VAHÖP olarak, Hükümeti ve TBMM’yi konuyla ilgili bir soruşturma açma iradesini ortaya koymasını bekliyoruz. Türkiye bu utançla yaşamamalıdır.

 

Bizler VAHÖP olarak kimden gelirse gelsin her türlü zulme karşı olma,  kime yapılırsa yapılsın her mazlumun yanında durma ilkemizden hareketle, Yüzüncü Yıl Üniveritesi’nde,  Anayasa Mahkemesinin kabul edilmez kararından sonra, başörtülü öğrencilerimize yönelik başlatılan ve daha önce benzeri yaşanmamış cadı avına karşı ortaya koyduğumuz tepkimizi sindiremeyen bazı çevreler, geçtiğimiz hafta Van’ımızda, insan hakları temsilcilerinden olan bu platform yönetici ve üyelerine karşı, garip ve komik iddialarla bazı gözaltı olaylarına önayak olmuşlardır. Buradan bu antidemokratik ve gayri insani teşebbüsleri bir kez daha siz değerli halkımıza şikayet edip şiddetle kınarken, bu haksızlık karşısında ülkenin birçok yerinden bu menfur olaya karşı tepkilerini ortaya koyarak yanımızda yer alan tüm özgürlük aşıklarına minnet ve şükranlarımızı da sunuyoruz.

 

Bizler VAHÖP olarak, siz değerli halkımızın da desteğiyle her türlü kirli ve yasakçı zihniyet karşısında elimizin, dilimizin ve kalbimizin tüm gücüyle dimdik ayakta kalarak mücadele etmeye kararlı ve azimliyiz. Bu kararlılığımız, gölgeden korkan bir avuç karanlık odakların yenemeyeceği bir iradedir.

 

Biz meydanlardayız, yasakçı zihniyet ise karanlık mahfillerde.....Biz halkımızın yanında ve  hizmetindeyiz, onlar ise bir kaç çıkarcının....

 

Basına ve kamuoyuna saygılarımızla...                             

                                                                              

                                                                                     21.06.2008

İnsan Der Yönetim Kurulu Başkanı

Münir MAVİŞ

 

VAHÖP BİLEŞENLERİ

Gökkuşağı Derneği

İnsan Der

Mazlum Der

Memur Sen

Umut Işığı Derneği

Anadolu Gençlik Derneği

img295/6624/36451660bg2.jpg  

img293/5271/getattachmentta8.jpg  

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.