1. HABERLER

  2. ARŞİVİMİZ

  3. Tetikçi ve Tetiğe Emredenler
Tetikçi ve Tetiğe Emredenler

Tetikçi ve Tetiğe Emredenler

A+A-

Bilindiği üzere 14.02.2009 tarihinde eski Nasname yazarı  Halis Açar çirkin bir saldırıya uğramıştı.

İsviçre Emniyet güçlerinin yoğun çalısması ve saldırı yerindeki  teknik bulgular sonucu, saldırganlar kısa bir zamanda tespit edilip,  bu gün itibariyla yakalandılar.

Tamamen organize bir şekilde hareket ettikleri anlaşilan saldırganlar, polis ifadelerinde ”Halis Açar’ ı önceden hiç tanımadıklarını, tren yolculuğu esnasında onları rahatsız edecek bir şekilde  baktığı ve sürekli  izlediği için rahatsız olduklarını, daha sonra da onlara  bakıp alaycı bir şekilde güldüğünden dolayı tepki gösterdiklerini ve darp ettiklerini” iddia etmişlerdir. Keza üç kişi olan saldırganlar ifadelerinde iki kişi olduklarını ve daha önce polisin Adana nüfusuna kayıtlı olduğunu tesbit ettiği ve hala aranmakta olan M.Irmak adlı şahsı da tanımadıklarını beyan ettiler.


Yine bu gün akşam saatlerinde Açar’a ”Türk İntikam Birliği” imzali bir e-mail  gönderilmiş, gönderilen e-mailde  saldırı üstlenildigi gibi, yeni  bir tehditte bulunulmuştur. Açar; konu ile ilgili Nasname’ye yaptığı kısa açıklamada; ”Bu gelişmeler sonucu olay artık  mahkeme aşamasındadır ve hukiki sürec devam ediyor. Ancak; saldırıyı planlayanların olayı saptırmak istediklerini ve buna izin vermeyeceğimi kamuoyu ile paylaşmak istediğini, saldırı ve tehditler hangi sıfatlar ile yapılırsa yapılsın, yönlendirildikleri adresin aynı olduğunu ve Kürd Demokratik Muhalefetini susturmayı amaçladığını, birbirlerini besleyen ve deşifre olmuş odakların son çırpınışları olarak algıladığım bu tür çirkin saldırılar, namuslu Kürd aydınlarını susturmaya yetmiyecektir.” dedi.

Dolayısıyla, Halis Açara’a yönelik yapılan tehdit ve saldırıya karışmış olanlara ilişkin tüm kanıtlar, yine kendisi tarafından polise verilmiştir. ( Bu çirkin saldırıdan bir kaç gün önce E.Uçar isimli Diyarbakır nüfüsuna kayıtlı ve İtalyan iltica başvurulu  şahıs,  bizzat politik kimliğine ve Nasname`deki çalışmalarına vurgu yaparak, yaptığı tehdidi de ilgili makamlara iletmiştir.)

Hiç kuşkusuz Kürd yurtseverlerini sindirmeyi temel alan bu tür çirkin saldırıların hedefinde sadece Halis Açar yoktur. Türkiye ve Kürdistan’da kendilerini yaşatmak için tekçiliği temel alanların hedefinde, Kürd ve Kürdistanî düşünen herkes vardır. Dolayısıyla, bu tür çirkin olaylara sessiz kalınmamalıdır.
 
 Halis Açar’a  bu gün gönderilen  ”Türk intikam Birliği” imzalı e-mailin yanı sıra, yaklaşık bir ay önce  ”Bir Kürt yurtseveri” imzalı  gönderilen iki e-maili kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.

Date:Wed,16Feb.200917:23:22+0200From: sehitlerr_olmezz2@hotmail.com

Şehitlerimizin kanı yerde kalmayacak.
Türk, Kutsal Türk Devleti'nin varlığını tehdit eden kangrenleşmiş, kopartılıp atılması gereken Ermeniler ve Kürtlerden Hesap Soracağız! Halis Açar adli ermeni tohumu bir dahaki sefere dilini kesecegiz. Dersini aldınmı bir daha yüce Türk milletine ve onun kahraman evlatlarına dil uzatırsan dilini kökünden keseceğiz. Sen ve senin gibi satılmış itler avrupadaki emperyalist devletlerin kucağına oturup yüce türk milleti hakkında esip gürlersiniz. Bu bir uyarıydı ermeni döllerine her yerde ulaşabileceğimizi gördünmü. Biz, Kutsal Türk Devleti ve Türk Milleti’nin varlığına kasteden Ermeni ve Kürtlerin bu topraklarda yaşamasının gereksiz olduğuna inanıyoruz. Ermenilerin ve Kürtlerin Katli Vaciptir Kutsal Türk Devleti’ne saldıran bütün iç mihraklara son sözümüz şudur: Türkiye Türk Soylularındır!
Ya Sus, Ya Geber!
Türk İntikam Birliği


From: dogrusoyler@hotmail.co.uk
Subject: Silav u rez endam e nasname
Date: Thu, 14 Jan 2009 14:00:00 +0000.

Merhaba Hainler guruhu, bazilarinizin anlamama ihtimaline karsi, (sahiplerinizin dili olan) turkce ile yazayim dedim. ya Kurt dusmanligini, Turk devleti yalakaligini, Kurt halkininin mesru temsilcilerine karsi hakarete varan saldirilara bir son verin yada kendinizi lutfen ama lutfen Kurt olarak tanimlamayin.. PKK yada Kurtler olmasa idi, siz neyin uzerinden, yada ne ye dusmanlik yaparak beslenirdiniz. Yeter artik tirsikcilik (yalakacilik) yaptiginiz, ayip demiyecegim cunku sizde ayip yok, gecmisiniz belli.. baskalarinin hata ve eksiklerini arayip ve bazen caresiz kalincada uydurup, agiz masturbasyonuna varan icki masalarindaki 'Kurtculuk' olsa olsa sahibiniz olan Turk Devletine hizmet eder, ediyor ve sizde bunu cok iyi biliyorsunuz. Kisa ve net. Birakin bu ihaneti, hic bir sey yapamiyorsaniz bu halka ve onun mesru onderlerine camur atip hakaret etmeyin. ilk ve son olarak bu mesajimi, sizi muhatap alisimi burada noktalandiriyorum ve diyorumki sizi yanlarinda besleyenler artik daha fazla koruyamiyabilirler. Her hain kopegin oldugu gibi sizinde sonunuz gelir.
bir yurtsever Kurt.

Yine  yaklaşik iki ay önce  avrupada yaşayan  weh kimliği bizde saklı olan bir tanığımızın Açar’a gönderdiği bilgi notunu da  ekte veriyoruz:

‘’Merhaba kek Xalis,sizin degerli E-mailinizi aldim siz ve degerli S.hocayla görüsmek istiyorum,yanliz güvenlik sorunu ve Brokratik sorunlardan dolayi su anda mumkun degildir.en kisa zamanda size ulasmaya calisirim. Not:sizin Frankfurta gideceginizi belirtmissiniz,eminim güvenlik tedbirinizi almis olmalisiniz.sizinde aldiginiz duyumlar var muhakak.TAK denilen sözde örgütün bazi elemanlari TC.nin kontrolune girenler vardir.Bunlarda 1 tanesi Isvicreye 1 taneside Almanyaya gönderdilerini bilgisi ulasti bana.bu iki kisi daha önce kargo S. bir grupla ermenistan üzerinde ,Gürcistana ve oradan Avrupaya gececekleri sirada ,gürcüler tarafinda yakalaniyor ve TC.ye teslim edilyor.bu teslim edilen lerde 2 kisi tekrar Gürcistana birakiliyor ve hic bir sorun cikmadan Avrupaya ulasiyorlar.bu 2 kisi colak Hüseyine (H.A)bagli olarak calisiyorlar .Colak Hüseyin bir ay önce Almanyada yakalandi,ama bu kisiye iliskin PKK hic aciklama yapmadi.yapilan cinayetler ve hakinda infaz karari alinanlarin listesi Colak hüseyindedir ve bu konuda görevlendirilmistir.’’

saygilar

 

Nasnamenews/Haber Merkezi

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.