1. HABERLER

  2. ARŞİVİMİZ

  3. TERÖR, EL ALTINDAN DESTEKLENECEK
TERÖR, EL ALTINDAN DESTEKLENECEK

TERÖR, EL ALTINDAN DESTEKLENECEK

A+A-

Vatan Gazetesi'ndeki habere göre, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait olan CD'nin içinde, gizli ibareli 'andıç' ile 'Siyasal İslamla mücadele' ve 'Karanlık Savaş Konsepti 2' başlıklı dokümanlar bulunuyor. Söz konusu belgelerde, terörün açıktan lanetlenmesi ancak el altından desteklenmesi isteniyor.

Tutuksuz yargılanan Erdal Şenel'e mahkeme sorgusunda bu belgeler soruldu. Emekli Tümgeneral, "Evimde çıkan CD içerisindeki gizli belgeler içerik olarak benim bildiğim belgeler değildir. Ben bunu açmayı bilmem. Eşim kendisine ait olduğunu söylemiş ise de muhtemelen bunu boş CD zannettiği için böyle bir beyanda bulunmuştur." şeklinde cevap verdi.

7 Ocak 2009'da gözaltına alınan Erdal Şenel'in mahkeme ifadesiyle ilgili dün Vatan Gazatesi'nde önemli bir haber yayınlandı. 'Karanlık Savaş planının sırrı' manşetiyle verilen haberde, Şenel'in evinde ele geçirildiği belirtilen bir CD'de yer alan belgelerle ilgili ayrıntılı bilgiler aktarıldı. Buna göre, söz konusu CD'de Karanlık Savaş Konsepti 2 adlı bir slaytın olduğu CD'de Ergenekon'dan tutuklu Kemal Kerinçsiz, Zekeriya Öztürk, Veli Küçük, Muzaffer Tekin, Doğu Perinçek, İlhan Selçuk gibi kişilerin resimleriyle Cumhuriyet mitinglerinin fotoğraflarının olduğu hatırlatılıyor. Ayrıca CD çözümü okunuyor. SAREM Başkanı Tuğg. Tanyeri'nin ifadeleri olduğu ileri sürülen konuşmanın çözümünde 'uygulama yöntemleri' başlığı altında özetle şu konuşma yapılıyor: "Güdümlemeye müsait günlük yaşantıya, ekonomiye ve devlet idaresine karşı etkili olunabilecek kurum ve kuruluşları, sivil toplum örgütleri ve aydınları destekleyip güvenilirliğini artırarak kendi maksatları için kullanmak, terörün açıktan lanetlenmesi ancak el altından desteklenmesi." Çözümü yapılan ve Şenel'e sorulan uzun konuşmanın 'Mücadele Yöntemleri' başlıklı bölümünde ise şu ifadelerin yer aldığı ileri sürülüyor: "Mücadele yöntemleri belirlemek ve işbirliğine gitmek. Bu konsept gizli. Aman ha, bu çok önemli bir konu. Ondan sonra diyecekler ki, kontrgerilla hortladı. Konseptin uygulama aşamasında işi yapan kişi bilmeyecek."

Erdal Şenel'in avukatı Abdullah Kaya, 'bazı basın yayın organlarındaki Şenel'e ait olduğu ileri sürülen sorguya dair haberlerin tam olarak içeriği itibarıyla gerçekleri yansıtmadığını' ileri sürdü.

zaman
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.