Ömer HEDEKOĞLU

Ömer HEDEKOĞLU

Yazarın Tüm Yazıları >

TEK NEFİS

A+A-

 

Dünyanın farklı yerlerinde çeşitli konularda faaliyet gösteren dernek, platform ve hareket gibi oluşumlar bulunmaktadır. Bunların Bir kısmı insan onuruna yakışır bir yaşam tarzının olması için çaba gösterirken, diğer bir kısmı da insan, doğa, çevre ve cinsiyet gibi durumları kullanarak menfaat devşirmektedir. En çok istismar edilen konular, insan ve cinsiyeti üzerine faaliyet gösteren oluşumlardır.

Özellikle cinsiyet ilgili hastalıkları ve sapmaları tedavi edip kişinin mutlu olmasını sağlamak yerine bu anormal durumu kullanarak kişilerin daha çok mutsuz olmalarına ve toplumu ifsad etmektedirler. İnsan bir tek nefisten, ruhtan, candan ve ondan da eşi yaratılmıştır. Biri diğerinin bir parçasıdır. İkisi de aynı özden en güzel şekilde yaratılmışlardır. Yaratılış, şekil, fiziki, biyolojik, ruhsal ve akıl bakımında eşlerden birinin diğerinden hiçbir şekilde üstünlüğü yoktur. Hatta ikisi de biyolojik olarak 23 çift kromozomdan oluşur. 23 çift kromozomun 22 çift kromozomun görevi aynıdır. Neslin devamı için diğer çift kromozomun sadece birinin bir kısmı üreme organının konumu ve üreme hücresinin farklı olmasını sağlar ve cinsiyet ile ilgili bazı hormonların düzeyini farklı kılar. Yoksa biri diğerinin bir parçasıdır.

Doğal olarak kadın da bulunup ta erkek bulunmayan rahim, fonksiyonundan dolayı kadını, dünyanın ve ahiretin en üstün ve şerefli makamı olan ANNELİK makamına yükseltir. O kadar yüksek bir makam ki insanlığın cenneti, bile Annenin ayakları altına serilmiştir. Yine toplumsal uzlaşıyı, akrabalık bağını ve kardeşliği de ayakta tutan bu annelik duygusudur. Anne kaybedilince kardeşler ve akrabalar arasındaki ortak payda da kaybedilmiş oluyor.

Örgütlerin amacı; bütün konularda olduğu gibi toplumun temeli oluşturan aileyi meydana getiren eşler arasındaki anlaşmazlıkları çözmek ve uzlaşmayı sağlamak olmalıdır. Amaç bir bütünün parçaları olan kadın ve erkek arasında oluşan pürüzü gidermek ve uyumu sağlamak hatta artırmak gerekir. Ancak günümüz de bir kısım örgütler sorun çözmek yerine bu sorunları kullanarak menfaat devşirmektedir.

Amaç sorunu çözmekten çok Kendi varlık sebeplerini pekiştirmektir. İstanbul sözleşmesinde her ne kadar çocuk ve kadına yönelik istismar ve şiddeti önlemeye yönelik maddeler olsa da, içerik olarak toplumsal yapımıza, kültürümüze ve en önemlisi inancımıza aykırı bir çok sorun bulunmaktadır. İnancımıza ve toplumsal dokumuza uygun hale getirilmelidir.

Bütün kainattaki varlıklar, nasıl doğal mecrasında hareket ediyorsa kadın ve erkekte fitri olan görev ve sorumluluklarını yerine getirdikçe sağlıklı bir birliktelik devam edecek ve mutlu olacaklar. Cinsiyet bütün türlerde dişi ve erkek olarak çift yaratılmıştır. İnsanda kadın ve erkek olarak yaratılmıştır. Bunun dışındaki yönelimlerin tamamı sapma ya da hastalık kabul edip tedavi edilmesi gerekir. Bu hastalıkları inkâr edip, hak olarak savunmak bu kişileri mutlu etmez, ölüme terk etmektir. Verem, kanser, kuduz,... gibi hastalıkları birer hastalık değil de hak olarak savunmak ve ölüme terk etmek gibidir.

İster kadın ister erkek olsun bütün insanların en büyük hayali, kendine uygun bir eş seçmek, mutlu bir yuva kurmak ve çocuk sahibi olmaktır. Cennette bile insan eşsiz mutlu olamaz. Bütün çabamız mutlu aile, eş ve çocukların olmasını sağlamak olmalıdır. Tarihe ve insanlığa mal olmuş büyük insanlar, cinsiyetlerinden dolayı değil üstün ahlak üzerinde olmalarından dolayıdır.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum