1. HABERLER

  2. ARŞİVİMİZ

  3. Şimdi de ispiyonculuğa başladı
Şimdi de ispiyonculuğa başladı

Şimdi de ispiyonculuğa başladı

A+A-

AK Parti iktidarını hedef alarak şikayet eden Demirel, dinin baskı altında olduğu yönündeki tespitleri inkar ederek, iktidar partisinin de herkesi kendisi gibi davranmaya ve ibadet yapmaya zorladığını iddia etti.

Yine Suudi Arabistan dedi

Eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz’ın yolundan giderek kapatma davasını savunan Demirel’in, devletin kıyafet denetimi yapabileceğini öne sürerek “Eğer dini eğitim almak istiyorsanız Suudi Arabistan'a gidebilirsiniz” şeklindeki skandal sözlerini yinelemesi dikkatlerden kaçmadı. 

Yalçınkaya’yı kahramanlaştırdı

Basına yansıyan haberlere göre Demirel, söyleşide kendisine, önümüzdeki dönemde ne olacağının sorulması üzerine; “Türkiye'de devrim, geriye doğru itiliyor. Geçmiş geri geliyor ve ona meydan okuyor. Sadece bir savcı veya bir yargıç bu meydan okumaya karşı çıkmıyor, onlar tek başlarına değiller, arkalarında da silah yok. Cumhuriyet kuşakları onların arkasında ve kanun ve adaletin hakim olmasını sağlayacaklar. Şüphesiz ki bu cumhuriyeti savunacak milyonlar var. Onları geçen sene cumhuriyet mitinglerinde gördük. Bu cumhuriyeti sokakta bulmadık ve kimseye de bırakacak değiliz” iddialarında bulundu. 

Bu adam skandala doymuyor

Johns Hopkins Ünivesitesi'ne bağlı Orta Asya Kafkasya Enstitüsü'nün düzenlediği söyleşide konuşan Demirel’in gündeminde “Devrimler travmaydı” şeklindeki tespit de vardı. Devrimlerin hedefinin ‘bir ulus yaratmak’ ve Türkiye'yi modernleştirmek olduğunu öne süren Demirel, gerekçe olarak şu skandal değerlendirmeleri yaptı: “O zaman halk vardı ama millet yoktu. Esasen devrim bununla ilgili idi. Bir ulus yaratmak, Türkiye'yi modernleştirmek. Geçmiş ve geri kalmışlıkla bağları kopartmak. Bu durumda kıyafet kanunu ile ilgili yasalar ortaya çıktı. İnsanlar, devrim ve demokrasi arasında çatışma olduğunu söylüyorlar. Bence yok. Türban konusunu ele alalım. Yedi bin kişinin hatırı için ülkeyi kaosa sürükleyeceksin. Cumhuriyet, insanların kıyafetine karışabilir mi? Evet, çünkü Cumhuriyet, modernlikle ilgili. Sahip olduğumuz her anayasada birçok değişiklik yapıldı, ancak bir madde hep kaldı: Devrim Kanunları'nın korunması.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.