1. HABERLER

  2. ARŞİVİMİZ

  3. Seyyid Ali Hamenei: İslam Ümmeti Uyanmıştır Artık
Seyyid Ali Hamenei: İslam Ümmeti Uyanmıştır Artık

Seyyid Ali Hamenei: İslam Ümmeti Uyanmıştır Artık

A+A-

İslam İnkılabı Rehberi Seyyid Ali Hamenei, Ramazan bayramı dolayısıyla Tahran'da okuduğu hutbesinde İslam Ümmeti'nin uyandığını, Filistin konusunda teyakkuza geçtiini söyledi.

"Bugün İslam dünyası, 60 yıl önce yaşanan büyük felakete göre Filistin davası noktasında daha çok duyarlı ve aktif hale gelmektedir. Dünyanın Filistinlilere olan desteğinin en önemli faktörlerinden biri Kahraman Filistin halkının direnişidir. Filistinliler çok önemli bir müslüman toplum olarak tanımlanmayı hak etmişlerdir" diyen Hamenei, Filistin halkı ve direnişinin İslam Ümmetinn merkezinde yer aldığını vurguladı.

İslam İnkılabı Rehberi Seyyid Ali Hamenei, "biz Filistin halkına ve onların meşru hükümetine, Hamas liderleri ve Filistin'in başbakanı İsmail Heniye'ye İran halkının sizi hiç bir zaman yalnız bırakmayacağını söyledik" diyerek İran İslam Cumhuriyeti'nin her zaman Filistin halkı ve direnişinin yanında olacağını vurguladı.

Siyonist rejim yöneticilerinin son zamanlardaki itiraflarına da dikkat çeken Hamenei "siyonist düşman her geçen gün daha da zayıflamaktadır, bu önde gelen siyonistlerin bile itiraf ettiği bir gerçektir" dedi.

İslam dünyasının politik ve kültürel bir saldırganlıkla karşı karşıya olduğunu belirten Hamenei, "ancak bu düşmanların daha da güçlendiği demek değildir. Bilakis, kendilerini zayıf hissedip değişik stratejilere başvurmaları anlamına gelmektedir." dedi.

İslam İnkılabı Rehberi Seyyid Ali Hamenei, tüm dünya müslümanlarına çağrıda bulunarak İslami birliği korumalarını ve şia ve sünni müslümanlar arasında ayrımların ortaya çıkmasına fırsat vermemelerini istedi.

İran'daki gelişmelere dikkat çeken Hamenei, "İranlılar gelişme ve ilerleme noktasında büyük adımlar atmaktadır. İranlıların her kazanımı bütün müslümanlara aittir" dedi.

isra haber

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.