1. HABERLER

  2. ARŞİVİMİZ

  3. ŞENER PARTİYİ NİSAN'DA KURUYOR
ŞENER PARTİYİ NİSAN'DA KURUYOR

ŞENER PARTİYİ NİSAN'DA KURUYOR

A+A-
GÖKTÜRK TUNÇTÜRK'ün özel haberi

AKP’den ayrılarak yeni oluşum hareketini başlatan eski Devlet Bakanı Abdullatif Şener, partisini 2009 Nisan ayında kuracağını ve yerel seçimlere girmeyeceğini söyledi.

Açıköğretimliler Birliği Vakfı heyetini Çankaya’daki bürosunda kabul ederek, gelişmeler hakkında değerlendirmeler yapan Abdullatif Şener, yerel seçimlere sırf görüntü olsun diye girmek istemediğini vurgulayarak, hareketinin toplum tarafından çok benimsendiğini ve tutacak-yerleşerek güçlenerek bir hareket olacağını gördüğünü ve inandığını belirtti.

YEREL SEÇİMLERDE FİYAKALARINI BOZMAK GEREK

Siyasette boş ve ani çıkışlar yapma meraklısı olmadığını ve bu tür yollarla güç elde etmek istemediğine işaret eden eski Bakan Şener, vatandaşların yanında kimlerin olmasını istediği konusunda ise anket çalışması yaptıklarını hatırlattı..

Abdullatif Şener şunları dile getirdi:

“Diğer kurulmuş partilere benzemek istemiyorum. Bu yüzden ani çıkışlar yapıp partiyi kurup ta yerel seçimlere girmeyi düşünmüyorum. Aslında yerel seçimlere girip te İstanbul’dan başlayıp bunların fiyakasını bozmak gerek ama gerek yok. Milletvekili seçimlerine girmek için teşkilat hazırlığındayız. Nasip olursa 2009 Nisan'da partimizi kurmuş olacağız. Halkımız hareketimizi benimsedi. Milletimize doğruları anlatmak için yola çıktık. Takdir milletindir. Ama öyle görünüyor ki iktidarın eceli benden olacak. Eğer iki seçimi bir arada yapma gibi bir oyuna girerlerse buda bizden korktuklarının işaretidir. Çünkü 2 yıl sonrasına yapılacak seçimleri bu kadar öne almak korkunun işaretidir. Bizde o zaman bir formül bulup seçime gireriz. Ben, bana gelenleri kovuculardan değilim. Zaten sitemizde de kimlerin yanımızda olması yönünde anket yapmaktayız”

Eski AKP Çankırı Milletteki İsmail Ericekli’nin da yer aldığı ve Vakıf Mütevelli Heyet başkanı Muharrem Soğuksu ile yönetim kurulu üyeleri Tevfik Ülger, Ayhan Çakmak, Çetin Tunçel, Sevda Bayram, Doğan Boran, Orhan Erşahin ve Selçuk Tokat’tan oluşan heyet Türkiye’deki eğitim sorunlarını Şener’e ileterek hareketinde başarı diledi.

cafesiyaset.com (özel)

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.