1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sendika ve odalardan üç gün grev kararı
Sendika ve odalardan üç gün grev kararı

Sendika ve odalardan üç gün grev kararı

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB, terör saldırısını protesto için 3 gün grev kararı aldı

A+A-

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) ve Türk Tabipleri Birliği (TTB), Ankara'daki terör saldırısını protesto etmek için bugünden itibaren 3 gün grev kararı aldı.

TTB Başkanı Beyazıt İlhan, TTB Genel Merkezi'nde düzenlediği toplantıda, DİSK, KESK, TMMOB ve TTB adına yaptığı ortak açıklamada, Ankara'da emek, barış ve demokrasi için toplandıklarını söyledi.

"Savaşa inat barış hemen şimdi" demek için mitinge geldiklerini ifade eden İlhan, şunları söyledi.

"Başvurusu Ankara Valiliği'ne yapılmış, bütünüyle barışçıl bir miting için gelmiştik. Savaşa karşı barışı, baskı, şiddet ve zora karşı özgürlükleri, demokrasiyi, yolsuzluğa, hırsızlığa ve sömürüye karşı emeğin mücadelesini hep birlikte yükseltmek için geldik. Üzgünüz, öfkeliyiz, yastayız. Hiç kimse bu katliamın faili meçhul olduğunu söylemesin. Bombaları tanıyoruz. 18 Mayıs'ta Adana ve Mersin'deki, 5 Haziran'da Diyarbakır'daki, 20 Temmuz'da Suruç'taki patlamalardan tanıyoruz, aynı seriden biliyoruz."

İlhan, yapılanlar karşısında korkmayıp, yılmayacaklarını belirterek, "Ölen arkadaşlarımızı anmak ve faşist katliamı protesto etmek için yarından itibaren 3 gün yastayız. Bütün sendikaları, meslek örgütlerini, siyasi partileri, hangi sendikanın üyesi olursa olsun bütün işçileri, kamu çalışanlarını, insanlığa sahip çıkan bütün yurttaşlarımızı katılmaya çağırıyoruz" diye konuştu.

Toplantıya, KESK Genel Başkanı Lami Özgen, DİSK Genel Başkanı Kani Beko ve çeşitli sendikaların üyeleri katıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.