Muhammed Yıldırım

Muhammed Yıldırım

Yazarın Tüm Yazıları >

Selam

A+A-

Selam… Selam esenliktir, selam huzurdur. Selam kötü söze karşılık Rahmani bir cevaptır. Selam sabırdır zorluk ve musibetlere karşı. Selam herkesin dilsiz kesildiği bir dönemde sestir. Selam hastalıklara karşı şifadır. Selam hür bir sedadır zulme ve zalime karşı. Selam herkesin köşesine çekildiği bir dönemde “ben sizi rahatsız etmeye geldim” diyen Şeraiti’nin sesidir.

Selam olsun Aziz Muhammed@ peygambere O’nun Ehlibeytine Ashabına ve son nefesine kadar Onların takipçisi olacak Müslümanlara. Selam olsun “bizi rahatsız eden” mekteplerimize ve onların öncülerine.

Selam olsun. Daha ben çocukken elime ilişen yanı başımda bulduğum Hira dergisini çıkaran onun çıkışına öncülük eden ve beni “rahatsızlar” kervanına davet edenlere.

Selam olsun Urvetul-Vuska dergisini çıkarıp, tutsak İslam coğrafyasında çığır açan Cemalettin Afgani ve arkadaşlarına ve yaşadığım coğrafyada bu hizmeti yapan ve davam ettiren(tevhit, hira, haksöz ve ismini sayamadığım tüm dergi ve gazeteler)lere. Ve emekçilerine.

Selam olsun. Fitrat ve Ufkumuz.Com internet sitelerini kuran, mutfağında çalışan emeği geçen tüm dostlara. Söyleyecek sözümüz olduğunda bunu söyleyebilmemiz için bu siteleri kuran dostlara selam olsun.  3. yaşında Fıtrat com.sitesinde yazılarıyla, yorumlarıyla ve mutfağında yaptıkları katkılardan dolayı emeği geçen herkese selam olsun.

Selam olsun, tüm farklılıklarımıza rağmen bizi “Ortak Payda”ya davet edene ve bu davete icabet edenlere.

Fitrat com sitesi 3. yaşına girdi. Bu münasebetle Sevgili Molla Ahmet’in yazdığı yazıyı okudum ellerine sağlık. İçinden geleni kınayıcının kınamasından korkmadan ‘simonluk’ yapmadan düşüncelerini bizimle paylaşmış. Lakin yorum yazan kardeşlerimizin de eline sağlık onlarda “mustaqim” düşüncelerini bizden esirgememişler.

Ahmet Hocamın söylediklerine karşın getirilen en sert eleştiri, sitenin geçici bir süreliğine kapatılması ve bu kadar açık konuşmanın doğru olmadığı yönündeki iki eleştiri olarak öne çıkmaktadır. Eğer yaptığınız bir iş karşılığını bulmuyorsa ve yarar getirmiyorsa o işi sonlandırmanızda bir beis yoktur. Ama yorum yazan arkadaşlardan iki tanesinin; “ben okuyorum yetmez mi?” şeklindeki cevapları bu sitenin kapanmaması için yeterli sebeptir ve bu sözlerden sonra siteyi kapatmak mesuliyettir.

Ahmet Hocamın iç ve dış ambargo diye isimlendirdiği tespitle ilgili bir internet sitesinde bu kadar açık konuşulur mu eleştirisine gelince; dış ambargoyu özellikle Öze dönüş yayınlarından çıkan kitapların dağıtımında yapılan alçaklıkları bildiğimden tamamen kendisine katılıyorum. Sitede yazılan yazıların diğer siteler tarafından iktibas edilmemesi konusunda susma hakkımı kullanmak istiyorum. İç ambargo konusuna gelince;1. bu konunun bir yazıda bu kadar aleni tartışılmasını çok sağlıklı bulmuyorum. Çünkü yorumlardan da anlaşılacağı üzere asıl meram anlaşılmamış ve eleştiriyi üstüne alması gerekenler hariç herkes alınganlık göstermiş. Hocam en çok sahiplenmesi gereken yerlerden birinde siteye girişin az olduğunu söylemiş ama siteye en çok rağbet gösteren dostlarımız olayı başka mecralara taşıyarak kendi dostlarının açığını yakalamış gibi siteyle ilgili konuşan kardeşlerine göndermeler yapmış. Sevgili Ahmet hocam evinden siteye giriş yapmayan dostlardan söz etmiş bu kısımları bir daha okumak gerekir kanımca bir iki okuma yetmemiş galiba.

Sonuç olarak Başta sevgili Ahmet Hocam olmak üzere tüm dostlarıma acık mektuptur.

1-Özeleştiri mevcut durumu daha iyiye taşımak içindir. Sevgili Hocam madem özeleştiri yaptınız. Bırakın sadece editör bölümünde yazmayı kanaatimce siz bundan böyle bir köşede diğeri düşünce analiz bölümünde olmak üzere ve sık aralıklarla olmak kaydıyla 2 yazı yazmalısınız.

2-Sevgili editör kardeşimiz siz kendi yerinize başkasının yazmasına neden izin veriyorsunuz. Allah için siz de kendi yerinizde yazmaya devam edin.

3-Sitenin ilk yazarları Sayın M. Zahir, Sayın Emin Mansuri ve diğerleri Allah için başladığınız bu hayırlı işi yarıda bırakmaktan vazgeçip lütfen yeni yazılarınıza başlayın.

4.Özeleştiri yapalım bu güzeldir, geliştirir ama bu söz savaşına dönerse köreltir ve kör eder bundan kaçınalım inşallah.

5-Siteyle ilgili yapılan en sık eleştiri yazıların geç yenilendiği konusuna gelince şunu söylemek isterim ki bu site günlük gazete veya haftalık dergi değil o yüzden yazıların 20 gün veya 1 ay gibi bir sürede yazılması çokta yanlış olmasa gerek.

Sözün başı da sonu da Allah’adır.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.