1. HABERLER

  2. ARŞİVİMİZ

  3. SAPANCA’DAN KARARA PROTESTO
SAPANCA’DAN KARARA PROTESTO

SAPANCA’DAN KARARA PROTESTO

A+A-

Sapanca Bilgi Eğitim Dayanışma Derneği ,Eğitim Bir-Sen Sapanca Temsilciliği,Anadolu Gençlik Derneği’nin Tevhid ve Adalet Platformu olarak düzenlemiş oldukları Anayasa Mahkemesinin başörtüsünün üniversitelerde serbest bırakılmasına dair değişiklik kararının iptal etmesine karşı düzenlemiş oldukları protesto eylemi Sapanca Pazaryeri Meydanında yapılan basın açıklaması ile gerçekleştirildi.Eyleme Özgür-Der Sakarya Şubesi’de destek verdi.

 

Eylem Eğitim Bir-Sen Sapanca Temsilcisi Abdullah YALÇIN’ın yaptığı açılış konuşması ile başladı. Abdullah Yalçın yaptığı konuşmada :”Anayasa Mahkemesinin almış olduğu kararın Halkın iradesini hiçe saymak olduğunu dile getirdi. Türkiye’deki darbe ve darbe geleneğine vurgu yapan YALÇIN  ;

 

“Başörtüsünün İslam’ın açık bir emri olduğunu ve bunu yasaklamanın halkın hak ve taleplerini görmezden gelmek olduğunu” söyledi. Ayrıca Ülkedeki bütün sivil toplum kuruluşlarını bu anlamsız ve saçma yasağa karşı ortak tepki vermeye davet etti.

 

Daha sonra Basın Açıklamasını okumak üzere söz alan SABED Yönetim Kurulu Üyesi Ömer SEVİM Tevhid ve Adalet Platformu adına basın açıklamasını okudu.

Açıklamasında ülkede açık bir yargı despotizminin yaşandığını, bunun ancak direnerek ve İslami Kimliğe sahip çıkılarak aşılabileceğini vurgulayan Ömer SEVİM  ;

 

“ Ama bilmedikleri bir şey var. Kararlar alarak, hükümler vererek kimliğimizi sindirmeyi, taleplerimizi bastırmayı, sesimizi keseceklerini sanıyorlar. Boşuna bekliyorlar! İnanca pranga vurulamayacağını bir gün öğrenecekler. Onlar da bunu bilecek, farkına varacaklardır! “ dedi.

 

Müslüman halkın hak ve taleplerinin önüne hiçbir şeyin geçmemesi gerektiğine değinen Ömer SEVİM açıklamasını şu sözlerle bitirdi.

 

“  İslam’a ve Müslümanlara karşı alınan bu  kararın da ;  karar vericilerin de Müslüman halk nezdinde hiçbir hükmü bulunmamaktadır. Değersizdir!... Geçersizdir !... Meşru olan biziz, haklı olan biziz. Özgür olan biziz. Değil mi ki inanıyoruz, üstün olan da   biziz. Galip gelecek olan da biz olacağız inşallah!

Açıklamanın tam metni aşağıdadır.

Yargı Despotizmine Son ! Başörtüsüne  Özgürlük  .

Söylenecek söz kaldı mı bilmiyoruz? Bu yüzden koskoca bir "yuh" diyoruz.

Gerçekten, yuh artık! Yuh olsun size!

05 Haziran 2008 tarihi itibariyle  artık Meclis fiilen bitmiştir! % 80 e yakın oya tekabül eden (ki bu yaklaşık 20 milyon oy yapmaktadır) iki partinin yapmış olduğu başörtüsü düzenlemesi 11 tane adamın kararı ile iptal edilerek Meclis iradesi yok sayılmıştır.

Türkiye'nin darbeler ülkesi olduğunu herkes biliyor.

Ama hukuk kılıfına sarılmış öyle zorbalıklara şahit oluyoruz ki, klasik darbeler adeta hafif kalıyor!

Hemen her askeri darbede Meclis kapatılır, seçimler askıya alınır ama bu uygulama geçici sürelerle olur, 6 ay, 1 sene, bilemedin 2 sene sonra yeniden Meclis açılır.

Ne var ki, doğrudan darbelerle geçici olarak kapatılan Meclis dün alınan kararla birlikte süresiz kapatılmış, seçimlerin, halk iradesinin hiçbir hükmü kalmamıştır.

Hukuku katletmeyin!  Bir gün size de lazım olur! Unutmayın !

Bu saçma kararı alan faşizan kafalılar aklı, mantığı, vicdanı bir kenara koymakta tereddüt etmiyorlar ama acaba hukukun bir gün kendilerine de lazım olabileceğini de düşünmüyorlar mı?  

Karşılaştığımız manzara açık bir işgal manzarasıdır! 

Irak'ta, Afganistan'da kardeşlerimizi katleden ABD'li işgalciler ne kadar İslam’a karşı iseler, bunlar da o kadar İslam'a karşı! Filistin işgalcisi Siyonistler Müslümanlardan ne kadar nefret ediyorlarsa bunlar da Müslümanlara karşı o kadar nefret dolu! Almanya'da, Avusturya'da, Danimarka'da ırkçı-faşistler başörtülüleri gördüklerinde ne hissediyorlarsa, bu zalimler de başörtüsüne ve başörtüsünün temsil ettiği değerlere karşı aynı kini, hıncı, düşmanlığı taşımaktalar.

Ama bilmedikleri bir şey var. Kararlar alarak, hükümler vererek kimliğimizi sindirmeyi, taleplerimizi bastırmayı, sesimizi keseceklerini sanıyorlar. Boşuna bekliyorlar! İnanca pranga vurulamayacağını bir gün öğrenecekler. Onlar da bunu bilecek, farkına varacaklardır!

İnancımız gücümüzde  ; Gücümüz inancımızdadır! Biz varoldukça mücadele var olacak mücadele varoldukça biz varolacağız.Hayat düsturumuz olan Kur’anı Kerimde’de buyrulduğu gibi “Fitne kalmayıncaya ve Din yalnız Allah’ın oluncaya kadar direneceğiz”

İslam’a ve müslümanlara karşı alınan bu  kararın da ; karar vericilerin de müslüman halk nezdinde hiçbir hükmü bulunmamaktadır. Değersizdir!... Geçersizdir!... Meşru olan biziz, haklı olan biziz. Özgür olan biziz.Değil mi ki inanıyoruz, üstün olan da  biziz. Galip gelecek olan da biz olacağız inşallah!

TEVHİD VE ADALET PLATFORMU

Anadolu Gençlik Derneği Sapanca Şubesi/Eğitim-Bir-Sen Sapanca Temsilciliği/Özgür-Der Sakarya Şubesi/Sapanca Bilgi Eğitim Dayanışma Derneği (SABED)

 

İlgili fotoğraflar,

img247/2074/sapancab12pj2.jpg  

 

 img291/1088/sapancab1dddfi7.jpg

img291/48/sapancab2md8.jpg  

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.