1. HABERLER

  2. ARŞİVİMİZ

  3. Sakarya’da Kudüs Günü Kutlandı
Sakarya’da Kudüs Günü Kutlandı

Sakarya’da Kudüs Günü Kutlandı

A+A-

SAGİR tarafından Dünya Kudüs Günü münasebetiyle Adapazarı şehir merkezinde bir basın açıklaması yapıldı. "Her Yer Gazze Hepimiz Filistinliyiz", "Her Müslüman Bir Kova Su Dökse İsrail'i Sel Alır", "Katil İsrail Filistin'den Defol", "Filistin'e Hamas'a Direnişe Bin Selam", "Özgür Kudüs İsrailsiz Dünya," dövizlerinin ve Hasan Nasrallah, Şeyh Ahmed Yasin , Fethi Şikaki, İmad Muğniyye'nin resimlerinin taşındığı eylemde "Yaşasın Küresel İntifada", "Zulüm Biter Sabır Savaş Zafer", "Hamas'a Selam Direnişe Devam" sloganları atıldı tekbirler getirildi.

Dünya Kudüs Günü dolayısıyla gerçekleştirilen eylemden sonra Filistin ve intifada logolu şapkalar dağıtıldı.

Haksöz-Haber

 

Adapazarı'nda faaliyet gösteren Diriliş Saati Dergisi, İlim ve Hikmet Vakfı, Ribat Vakfı Adapazarı Şubesi, Sakarya Dayanışma Platformu ve Vahdet Vakfı Adapazarı şubesi tarafından oluşturulan "SAKARYA ADALET GİRİŞİMİ" tarafından düzenlenen eylemde basın açıklamasını Ömer Faruk Şimşek okudu.

Açıklamanın tam metni:

BUGÜN GÜNLERDEN KUDÜS!

Toprakları işgal altında, evleri talan edilmiş ve tüm haklarından mahrum bırakılmış kardeşlerimizin coğrafyası Filistin…

Yarım asırdır sürdürülen işgale karşı ilk günkü kararlılığıyla devam eden Filistin direnişini kutluyoruz. Bizler dün olduğu gibi bugün de Filistin direnişine, Kudüs direnişine, Mescid-i Aksa direnişine sahip çıkıyor ve her fırsatta direnişin yanında yer aldığımızı başımız dik bir şekilde söylüyoruz.

Bugün Dünya Kudüs Günü! Her yıl Ramazan ayının son Cuma gününü Dünya Kudüs Günü olarak kutlamaktayız. Bugün Filistin direnişine olan bağlılığımızı tazelediğimiz ve dünya Müslümanları olarak dirilişe geçtiğimiz gündür. Müslümanların üç kutsal mescidinden biri olan, ilk kıblemiz Mescid-i Aksa'nın yakın zamanda kurtuluşunun habercisidir bugün.

Filistinli kardeşlerimize sesleniyoruz: Bugün sizlere karanlık yok. Ağlamak yok. Bugün dünya sizin için ayağa kalkıp meydanlara doluyor. Ferasetinden korkulan bütün müminlerin bakışları Kudüs'e çevrilmiş durumda. İman dolu kalpleri Mescid-i Aksa için çarpmaktadır. Asıl korkması gereken, telaşlanıp önlemler alması gereken, varlığını kan ve gözyaşı üzerine kurmuş Siyonist İsrail'dir. Dünya Kudüs Gününü'nün bizlere verdiği müjde zalim Siyonist rejimin içten içe erdiği ve en kısa zamanda yok olup gideceğidir. Zaten kendi liderleri de büyük İsrail projesinin bittiğini ifade etmekte ve bu hüsranın nedenini; İslam âleminin direnişi seçmesiyle izah etmektedirler.

Geçte olsa farkına vardıkları bu gerçeği bir an önce idrak etmeleri kendi yararlarına olacaktır. Siyonistlere tavsiyemiz, haksız yere işgal ettikleri topraklardan bir an önce usulca çekip gitmeleri olacaktır. Katledildiklerini öne sürerek hak talep edecekleri yer mazlum Filistin halkı değil, Avrupalı mağrur ve müstekbirlerdir. Bugüne değin verdikleri zararları karşılamalarının tek yolu İsrail denen gayri meşru çetenin Filistin topraklarından ve Filistin haritasından silinip gitmesi olacaktır. Bu çekilişi, geldikleri topraklara geri dönerek kendileri gerçekleştirmelidirler. Aksi takdirde günbegün güçlenen Filistin direnişi karşısında hezimete uğrayarak ve yıldıramadıkları şahadet erlerinin kanlarında boğularak, bu süreç zaten tamamlanacaktır.

Bu gece Kadir gecesini idrak edeceğiz İnşallah. İndirdiği ilahi vahiyle bu geceyi bin aydan daha hayırlı kılan Allah Teala, aynı vahyinde Mescid-i Aksa'yı ve etrafını mübarek kıldığını beyan etmektedir. Kur'an'ı bütüncül bir okumaya tabi tuttuğumuzda Mescid-i Aksa'yı korumanın bizlerin sorumluluğunda olduğunu görürüz. Kadir Gecesi nasıl mübarek bir gece ise Filistin toprakları ve Mescid-i Aksa'da o derece mübarektir. Bizler nasıl kadir gecesini ibadet, zikir ve dua ile geçiriyorsak; hayatımızın her anını Peygamber Efendimiz'in miraç yerini, Mescid-i Aksa'yı koruma bilinciyle yaşamalıyız. Bu aynı zamanda Allah'ın bizleri kardeş kıldığı Filistinli Müslümanlara karşı ertelenemez görevimizdir.

Bugün burada Özgür Kudüs için toplandık. Bu yöndeki hassasiyetlerin artması bizleri umutlandırmaktadır. Ancak dünyanın başına bela olan Siyonist İsrail'i ilk tanıyan devletlerden biri olmak bizleri utandırmaktadır. İş başında olan hükümetin İsrail ve Amerika ile yaptığı tank ve uçak modernizasyonu ihaleleri, Konya hava sahasında gerçekleştirdikleri askeri tatbikatlar utancımızı ve şaşkınlığımızı artırmaktadır. Kan verilerek kazanılan bu topraklarda kan döken zalimlere tatbikat izni vermek hangi vicdana sığmaktadır? Kurtuluş Savaşı'nda dini ve vatanı için canlarını seve seve veren atalarımızın kanlarını bu kadar ucuza nasıl satabilmektedirler?. Bu da yetmezmiş gibi kendi ayıplarını örtmek için İsrail ile Filistin arasında barış elçisi olmaktan söz ediyorlar. Müslüman halkın seçtiği vekiller, çocuk katillerini ayakta alkışlama acziyetini gösterebiliyorlar. Bizler soruyoruz: Varlığını işgal ve savaş üzerine kurmuş bir devletten nasıl oluyor da barış umuyorlar? Bu, barış elçisi gibi görünüp, Amerika ve İsrail sevgisini kazanmaktan başka bir şey değildir. İslam milletleri söz konusu olduğunda ulusal kılıflara bürünenler, söz konusu Amerika, İsrail ve batılı ülkeler olduğu zaman nasıl oluyor da alabildiğince küreselleşebiliyorlar?

Türkiyeli Müslümanlara çağrımız şudur: Gelin Filistin ile, Mescid-i Aksa ile dertlenelim. Filistin gündemi oluşturalım. Amerikan ve İsrail mallarını boykot ederek, emperyalist Amerika'nın, Siyonist İsrail'in daha fazla masum cana kıymasına ortak olmayalım. Artık hayatın tadı Coca Cola olmasın. Yemeklerimizi Mc Donalds ve Burger King'te yemeyelim. Ailemize, akrabalarımıza, arkadaşlarımıza, tanıyıp tanımadığımız herkese Mescid-i Aksa'nın işgalini anlatalım. Ve insanlarımızı şu gerçeğe inandıralım: KATİL İSRAİL YOK OLACAKTIR.

Ya Rabbi, Kudüs'ün, Mescid-i Aksa'nın özgür ve aydınlık şafağına bizleri ulaştır. Filistin'in özgürlüğüne giden yolda saflarımızı ve adımlarımızı sıklaştır.

Ya Rabbi, yıllardır zulüm gören Filistinli kardeşlerimizin üzerinden rahmet elini çekme. Kardeşlerimizin dertleriyle dertlenmeyi bizlere şiar eyle. Mazlumlara yardımda bizleri öncüler eyle.

Ya Rabbi, siyonist İsrail'in ve Emperyalist Amerika'nın zulüm tahtlarının bizlerin eliyle baş aşağı olmasını tez zamanda nasip eyle. Mescid-i Aksa'nın özgürlüğü için yaptığımız çalışmaları bereketlendir. İnsanlarımızı bilinçlendir.

Ya Rabbi, özellikle Filistin'de işgale karşı mücadele eden Hamas'ı, İslami Cihad'ı, melek ordularınla destekle. Kardeşlerimizi muzaffer eyle.

Ya Rabbi, Amerika'nın ve İsrail'in topraklarımızdaki kirli siyasetlerine alet olan idarecilerimizi ıslah eyle. Onlara hakikat yolunu göster.

Ya Rabbi, huzuruna kardeşlik görevini yerine getirenlerden olarak çıkart bizleri.

Ya Rabbi, namazlarımızı Mescid-i Aksa'nın hınca hınç dolan avlusunda Filistinli kardeşlerimizle omuz omuza kılmayı nasip et. Bu özlemle kıldığımız namazları oradaki bereketle bereketlendir. Amin.

Dualarımızın kabul olmasını Rabbimizden niyaz ediyor ve Sakarya halkı olarak Filistinli kardeşlerimizin ve onların aziz direnişlerinin yanında olduğumuzu beyan ediyoruz.

SAKARYA ADALET GİRİŞİMİ

Haksoz haksöz

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.