1. HABERLER

  2. ARŞİVİMİZ

  3. "Şafağın Işıkları Karanlığı Yırtmaya Başlamıştır"
"Şafağın Işıkları Karanlığı Yırtmaya Başlamıştır"

"Şafağın Işıkları Karanlığı Yırtmaya Başlamıştır"

A+A-

İslam İnkılabı önderi ve İslam Cumhuriyeti nizamı kurucusu İmam Humeyni'nin rıhletinin 19. yıldönünü dolayısıyla, İran'a davet edilen misafirlere bir konuşma yapan İran Cumhurbaşkanı Dr. Mahmud Ahmedinejad, "siyonist İsrail rejminin varlığı yakında ortadan kalkacaktır" dedi,

Velfecr yayın yönetmeni Nureddin Şirin'in de katıldığı törenlere Türkiye'den ve Avrupa'dan Türklerin yanısıra 70'e yakın ülkeden misafirlar katıldı.

Konuşmasında, insanın iki asli görevi olduğunu, bunlardan ilkinin dünyada ilahi hükümleri yaşamak, ikincisinin de ebedi saadeti kazanmak için çalışmak ve Allah'a ulaşmak olduğunu belirten Mahmud Ahmedinejad, "bu hedeflere ulaşmak için yüce Allah insanlara peygamberler ve salihleri yardımcı olarak göndermiştir. Bu iki görevin gerçekleşmesini sağlayacak asli unsurlar ise tevhid, adalet ve salih insanların yönetici olmasıdır. Tevhid insanlığın temelidir. İlahi rahmet ve sevginin kaynağıdır. Adalet ise ilahi aşk ve muhabbetin sırrıdır, toplumların yaşam kaynağıdır; adalet olmadan dünyada güven ve huzur olmaz. Salihlerin yönetimi, Allah'a kulluğun ve adaletin yeryüzünde gerçekleşmesinin garantisidir" dedi.

Tüm Peygamberlerin adalet çağrısı yaptığını, tarih boyunca peygamberler ve salihlerin, tevhidin insanlara ulaşması, adaletin icrası ve yönetimin yönetimin salih insanların eline geçmesi için müstekbirlerle mücadele ettiğini vurgulayan Dr. Ahmedinejad, dünyanın bugün yaşadığı sorunların ceplerini doldurmak için tüm insani değerleri ayaklar altına alan zalim insanların kötü yönetimlrinden kaynaklandığını söyledi.

Müstekbirlerin dünyaya hakim olmak için savaşlar çıkardıklarını, milyonlarca günahsız insanı fakirlik, cehalet ve açlığa mahkum ettiklerini vurgulayan Dr. Ahmedinejad, bütün peygamberlerin beşeriyeti kamil bir insanın hakimiyeti altına girmek için adım adım hazırladığını, gelecekte adil ve kamil bir insanın geleceği ve zulmü ortadan kaldıracağı müjdesini verdiğini belirterek "yalancıların hakimiyet dönemi artık sona ermiştir. Amerika'nın yıkılış süreci başlamıştır. Terörist ve cinayetkar siyonist rejim yolun sonuna gelmiştir.Adaletin hakimiyet dönemi başlamıştır. Siyonist rejimin varlığı yakında yeryüzünden silinecektir. Şafağın ışıkları karanlığı yırtmaya başlamıştır. Zaferler yoldadır, büyük gelişmlerin eşiğndeyiz. Allah'ı izniyle, birlik, beraberlik ve ameli salih ile zafere ulaşmamız çok yakındır" dedi,

Mahmud Ahmedinejad'ın sözleri "Amerika'ya Ölüm" "İsrail'e Ölüm" "hayber hayber ya yahud! Ceyş-i Muhammed Kadimun" sloganlarıyla kesildi.

Mahmud Ahmedinecad'ın  "İmam Humeyni'nin yöntemi, beşerin tümüyle alakalıdır. Onun mesajı tüm dünyayadır. Onun yöntemi, beşeri kurtarma üzerinedir" sözü üzerine salodakilerin "Lebbeyk ya Humeyni" şeklinde slogan attıkları görüldü.

Ahmedinecad, fasit güçlerin 30 sene boyunca İmam Humeyni'nin ismini ve hatırasını alemden silmek istedikleri fakat bugün  dünyada İmam'ın hatıralarının daha canlı kaldığını, İmam'ın övünç ve gurur kaynağı olduğunu vurguladı.

Lübnan'da son yaşananlara da değinen Ahmedinecad, düşmanların Lübnan'da kaos yaratmak istediklerini, Lübnan halkının direnişi ile bu planların başarısızlığa uğradığını belirtti. 

Ahmedinejad'a sevgi seli

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad'ın konuşmasını tamamlamasının ardından salında bulunan bütün misafiler Ahmadinejad'ın üzerine hücum etti. Dünyanın ülkelerinden programa katılan misafirler, Ahmedinjad'ı öpmek, elini sıkmak, ondan bir imza almak için büyük bir izdihama yol açarken, İran Cumhurbaşkanı Türrkiyeli misafirlere ilgi göstererek ayrı bir hatıra resmi çektirdi.

 

  


1057
 
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.