1. HABERLER

  2. EDİTÖRDEN

  3. RAMAZANIN MÜJDELEYİCİSİ ÜÇ AYLAR
RAMAZANIN MÜJDELEYİCİSİ ÜÇ AYLAR

RAMAZANIN MÜJDELEYİCİSİ ÜÇ AYLAR

A+A-

 

Mekanın şerefi orada bulunan iledir (Şerefü'l mekân bi'l mekîn) denmiştir. Aynı zamanda zamanın şerefi de onda vuku bulanlar iledir. İşte bizler hidayet ve rahmet kaynağı olan Kur’ân-ı Kerîm’in indirildiği Ramazan ayının yaklaştığını müjdeleyen Recep, Şaban ve Ramazan aylarını içine alan üç ayların arefesindeyiz.

Bu aylar, ibadet hayatımızı canlandıran, ruhlarımızda imani bir heyecan uyandıran, rahmet ve bereketi bol bir fırsat iklimidir.

Bu müstesna zaman dilimi dua ve yakarışlarımızla; günah, hata ve kusurlarımızdan duyduğumuz pişmanlık gözyaşlarımızla; yapılan ibadet ve taatlere verilen sevabın katlanması bakımından kaçırılmayacak bir fırsattır.

Bu günler, ana sermayemiz olan ömrümüzün hızla tükendiğinin farkına vararak, nefislerimizi hesaba çekeceğimiz dua ve tövbelerimizin kabul edilme ümidini daha fazla hissedeceğimiz aylardır.

Allah’a kulluk ve itiatimizi gösterme açısından zirve imkânlarının sunulduğu bu müstesna zaman diliminin tüm İslam ümmetine şuur ve arınma vesilesi olmasını Yüce Mevla'dan dileriz.

Ufkumuzhaber editörya

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.