1. HABERLER

  2. EDİTÖRDEN

  3. Ramazan ve içimizde ki Siyonistler
Ramazan ve içimizde ki Siyonistler

Ramazan ve içimizde ki Siyonistler

A+A-

 

Bir Ramazan ayına daha kavuştuk. Alemi İslam için manevi iklimin doruklara ulaştığı müstesna bir zaman dilimidir Ramazan ayı. Bireysel ve toplumsal arınmanın ve muhasebenin ayıdır.

 

Kul olmanın bilincine varıldığı ve yaratana karşı yönelmenin bir ay boyunca her an tüm benlikte hissedildiği ibadet ayı olan Ramazan bize eşsiz fırsatlar sunar. Rahman ve rahim olan Allah’a bizi yaklaştıran, O’nun rızasına ulaştırmaya vesile olması başlı başına bu aya önemli bir değer katar.

Milyonlarca Müslümanın bu ayda aynı haleti ruhiye ile Oruç ibadetini ifa etmesi, din, ibadet, takva, merhamet, cömertlik, yardımlaşma, sosyal duyarlılık, infak vb hasletler bu ayın bize kazandırdığı önemli hatırlatmalarıdır.

Ramazan özel bir zaman dilimidir. Meşru olan birçok nimetten ve haktan Allah için bir süreliğine uzaklaşmaktır. Sadece O’nun için yapılan ve ecrininse ondan beklendiği bir ibadetin ifasıdır.

Ramazan toplumsal olarak milyarları bulan İslam aleminin birbirine olan kardeşlik duygularına da katkı sunar. Ramazan ayı ve onun içinde ki oruç ibadeti, insanın özüne dönüş yolculuğuna ve çabasına önemli bir azık görevi görür.

Son yıllarda Ramazan aylarına hep buruk girer olduk. Dünyada ki bozguncular ve sınır tanımayan hadsizlikleri bu mübarek zamanı sükûnet ile geçirmemize, vicdanen huzurlu geçirmemize en büyük engel oldu.  Müslüman toplumların içine sürüklendikleri şiddet ve bu şiddetin yarattığı travmalar bizleri büyük bir buhrana sürüklüyor.

İslam dünyasının ortaya koyduğu performans bizim bu ayları idrak ederken çokta rahat ve ibadetlere odaklı bir vakit geçirmemize olanak sağlamıyor. Ümmetin her yönüyle kuşatılmış olması moral motivasyon açısından çöküşe neden. Buna en iyi örnek Ramazan’ın arifesinde Filistin’de yaşanan katliam ve bu katliam karşısında sözden öteye geçemeyen tavırlar gelir.

Öyle bir tablo ki hangi tarafına baksanız tutarsızlık ve zillet görülüyor. Yönetimler satılmışlıklarından artık gocunmuyorlar bile, hatta artık şunu dile getirenleri bile var ‘Filistinliler artık fazla oluyor, otursunlar İsrail’in masasına onlara sunulana razı olsunlar’. Onlarca devlet aygıtına sahip biz Müslümanlar bir avuç Siyonist’in bize dayattığı bir dünyaya hapsolduk. Bu sadece Filistin merkezli değil iyicene irdelendiğinde coğrafyamızda olup biten neredeyse tüm sorunların kaynağında aynı adres ve zihin var. Bu zihnin en önemli başarısı her tarafımıza Siyonist zihinli satılmış iradesiz yüz karası idareciler yerleştirmeleridir. İçimizde ki Siyonistler yüz yıldır uşaklık ettikleri sahiplerine tavizsiz hizmet ediyorlar.

Sorunumuzun kaynağı da budur. Kendi içimizde ihanete uğramışız. Adaletimizi, eğitimimizi, kültürümüzü, takvamızı, cehdimizi, ahlakımızı yitirttiler. Kendi mahallemiz bizden kokmaz olmuş. Tüm bunlar karşı tarafın muazzam çabası ve bizim muazzam gafletimizin sonucudur. Biz bize kalsak halimiz yaman. Zira biz biz olmaktan çıkmışız.

Yine bir Ramazan ayını idrak ediyoruz. Buruk, mahcup, ezilmiş, sahipsiz…

Ya İlahi. bizleri bu Mübarek ayın hürmetine bu yenilmişlik ve zilletten kurtar. Bize katından yardımcılar gönder. Bize sana yakışır kullar gibi davranma iradesi ver. Milyonlarca zulme uğrayan kardeşlerimize bu zulümden kurtulma imkânı ver. Ramazan ayını yeniden dirilmemize vesile kıl…

Ufkumuz haber olarak Ramazan ayının tüm ümmete hayır bereket ve uyanış olması dileği ile… Hoş geldin Ey Ramazan/ Ufkumuz haber editörya

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.