1. HABERLER

  2. EDİTÖRDEN

  3. Ramazan Bayramınız Mübarek Olsun
Ramazan Bayramınız Mübarek Olsun

Ramazan Bayramınız Mübarek Olsun

A+A-

 

İnsan tertemiz bir fıtrat üzere yaratılmış. Günahlar bu temiz fıtratı kirletir. Ramazan ayı boyunca tuttuğumuz oruçlar, kıldığımız namazlar, verdiğimiz sadakalar ve işlediğimiz her türlü hayır ve hasenatla günahlarımızdan arınmaya çalıştık. Ramazan ayının bereketinden istifade edebilmiş olmanın mutluluğu ile bayrama ulaşmış bulunuyoruz. Bayram bu hayırlı amelleri bitirmenin değil inançla devam ettirmenin başlangıcı olmalıdır. Ramazanda nefsimizin her isteğini yerine getirmeyeceğimizi gösterdik. Şimdi bunu devam ettirmenin kararlılığını da göstermeliyiz.

Rabbimiz Müslümanları kardeş ilan etmiştir. Bu sözde değil özde bir kardeşlik bağıdır. Müslümanlar olarak bu bağın gereklerini yerine getirmeliyiz. Nerede olursa olsun kardeşlerimizin dertleri ile dertlenmeli onlara imkânlarımız ölçüsünde yardım elimizi uzatmalıyız. Peygamber’imiz (sav) İslam ümmetini bir uzvu acı çekince diğerlerinin de bu acıya ortak oldukları bir bedene benzetmektedir. Öyle ise dünyanın neresinde olursa olsun darda kalan, zor ve sıkıntı içerisinde olan kardeşlerimizin yardımına koşmalıyız. Buna en yakınımızda başlayarak en uzaktakine kadar uzanmalıyız. Çevremizdeki ihtiyaç sahiplerini gözetmeli imkânlarımız ölçüsünde el uzatmalıyız.

Tüm dünyayı saran bir hastalığın gölgesinde buruk bir Ramazan geçirdik. Ne teravihlerde camilerde buluşabildik ne de iftar sofralarında bir araya gelebildik. Tüm bunların üstüne İslam dünyasına bir virüs gibi saran Lanetli İsrail’in melun saldırıları altındaki mazlum kardeşlerimizin çektiklerine seyirci kalmak içimizi acıtıyor. İslam dünyasının karşısında sayısal olarak mukayesesi bile edilmeyecek bir azınlığın, tüm dünyanın gözleri önünde pervasızca sergilediği insanlık dışı saldırılara karşı İslam dünyasının sessizliği İsrail’in saldırılarından daha yaralayıcıdır.

Ufkumuz Haber Ailesi olarak Fıtr Bayramınızı kutlar, İslam alemine, insanlığa özelde de mübarek ramazan ayında barbarca bir saldırıya maruz kalan Filistin halkına daha adil ve barış içerisinde bir gelecek temenni ederiz.

UFKUMUZ HABER EDİTÖRYA

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum