1. HABERLER

  2. ARŞİVİMİZ

  3. PAZAR GÜNÜ GAZZE İÇİN MEYDANLARDAYIZ!
PAZAR GÜNÜ GAZZE İÇİN MEYDANLARDAYIZ!

PAZAR GÜNÜ GAZZE İÇİN MEYDANLARDAYIZ!

A+A-

28 Aralık Pazar günü kadınlarımız, erkeklerimiz, çocuklarımız hepimiz Gazze için buluşalım ve zalimleri tel'in edelim! 

27 Aralık Cumartesi günü İstanbul'da binlerce kişinin katıldığı İstiklal Caddesi'ndeki protesto yürüyüşünden sonra 28 Aralık Pazar günü de yine İstanbul'da Beyazıt Meydanı'nda bir protesto eylemi düzenlenecek. İslami kuruluşların Filistin Dostları adıyla ortak tertip ettiği eylem, öğle namazını müteakiben başlayacak. Eylemde şehitlerimiz için gıyabi cenaze namazı da kılınacak ve direnen kardeşlerimiz için dua edilecek. Duyarlı tüm insanların bu çağrıya kulak vermelerini, aileleriyle birlikte katılım göstermeleri ve çevrelerine duyurmalarını bekliyoruz.


Ankara'da Siyonist Elçilik Önünde Protesto Çağrısı

 

İLKAV, 28 Aralık Pazar günü 12:00'de Ankara'daki Siyonist İsrail Büyükelçiliği önünde protestoya çağırdı.

 

İLKAV'ın ÇAĞRISI:

 

Değerli halkımız!

Muhterem Ankaralılar!

Tüm Erdemli İnsanlar ve Müslümanlar!

 

Hepimizin onurunun, insanlık onurunun savunucuları ve tüm Müslümanların izzetinin timsali Kudüs ve Mescid-i Aksa'nın fedakâr bekçileri konumunda olan mazlum Filistin halkı siyonist terör devleti İsrail tarafından, ağır silahlar, füzeler ve uçaklarla gerçekleştirilen saldırılarla yok ediliyor.

 

Şu anda Gazze adeta yerle bir ediliyor. Siyonist İsrail, Hamas ile 6 aylık ateşkesin geçen hafta sona ermesinin ardından Gazze'ye hava operasyonu başlattı. Bugün başlayan saldırılarda en az 140 Filistinlinin katledildiği bildirililiyor.

 

Uzun süredir devam eden vahşi ambargo ve kuşatma ile teslim olmaya zorlandığı halde dize getirilemeyen mazlum Gazze halkı, şimdi de terör devleti İsrail'in, eğitimini Türkiye semalarında yapmış katil uçakların saldırısıyla toplu katliamla yok edilmeye çalışılıyor.

 

Bu büyük vahşete, soykırıma seyirci kalmak, hiçbir erdemli insana ve Müslüman'a yakışmaz. Allah için, onurlu insanlara yakışanı yapıp bir an önce harekete geçmeliyiz. Hiç değilse zalim terör devletinin Ankara elçiliği önünde toplanıp zalime karşı hakkı ve adaleti haykırmalıyız. Mazlum Müslüman kardeşlerimizin yanında yer aldığımızı göstermeliyiz. Bu, mutlaka yerine getirmemiz gereken, insani ve İslami sorumluluğumuzdur.

 

Bütün Ankara halkını, tüm erdemli insanları ve tüm Müslümanları bu büyük sorumluluğumuzu yerine getirmek ve katil terör devletini lanetlemek üzere,  28 Aralık Pazar günü saat 12.00 de İsrail Büyük Elçiliği önünde toplanmaya çağırıyoruz.

 

İLKAV

(İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı)

 

Yer: İsrail Büyük Elçiliği Önü

Tarih: 28 Aralık 2008

Saat: 12.00

 


Sakarya Özgür-Der ve SABED'den Çağrı

Gazze katliamını protesto ve direnişe destek eylemi Sakarya'da da yapılacak. Özgür-Der Sakarya Şubesi ve SABED (Sapanca Bilgi Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği) yaptıkları çağrıda 28 Aralık Pazar günü saat 12:30'da duyarlı tüm insanları Sakarya AKM önünde gerçekleştirecekleri protestoya katılma çağrısında bulundular.


İzmir Özgür-Der'den Eylem Çağrısı

Gazze katliamı 28 Aralık Pazar günü saat 12:30'da İzmir Konak Meydanı'nda protesto edilecek. Özgür-Der İzmir Şubesi'nden yapılan çağrıda duyarlı tüm insanların eyleme destek vermeleri istendi.


Bursa Özgür-Der'den Protesto Çağrısı

Katliam Bursa'da da protesto edilecek. Özgür-Der Bursa Şubesi, 28 Aralık Pazar günü saat 13:00'te Orhangazi Meydanı'nda (Bursa Ulucamii yanı) bir protesto eylemi düzenleyecek.


Antalya'da ADAP Platformu'ndan Protesto Çağrısı

28 Aralık Pazar günü saat 13:30'da Antalya Kışlahan Oteli önünde ADAP platformu tarafından düzenlenecek eylemle Siyonist İsrail protesto edilecek.


Özgür-Der Çorum Şubesi'nden Protestoya Davet

Özgür-Der Çorum Şubesi 28 Aralık Pazar günü Saat 12:30'da Siyonist katliamı protesto etmek için Çorum PTT önünde toplanıyor.


FHDD'den Oturma Eylemi

Yine 28 Aralık Pazar günü saat 13:00'te Gazze katliamını protesto için sol görüşlü Filistin Halkıyla Dayanışma Derneği tarafından İstanbul Taksim Tramvay Durağı önünde 1 saatlik oturma eylemi yapılacak.

HAKSÖZ-HABER

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.