1. YAZARLAR

  2. Abdülkadir Selvi

  3. Paralel kardeş bu ne telaş
Abdülkadir Selvi

Abdülkadir Selvi

Yenişafak
Yazarın Tüm Yazıları >

Paralel kardeş bu ne telaş

A+A-

Başbakan Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'la konuşmaları servis edilince, cemaat medyası yeri göğü yıkmış, ekranların masalcı teyzesi, 'En azından TÜBİTAK'a inceletsin bakalım' türünden konuşmalar yapmıştı.

Sonunda TÜBİTAK inceledi, konuşmanın hece hece montajlandığı yönünde rapor verdi.

Sen misin bu raporu veren.

Cemaat medyasında bir telaş bir telaş ki sormayın.

Raporu değiştirilen TÜBİTAK vermişmiş de yok efendim hece hece montaj olmazmış da.

Hani biz hece hece montajlamadık, cümlelerin tamamını aldık deseniz daha inandırıcı olacak.

Ayrıca Başbakan'ın konuşmasını siz servis ettiniz aslı sizde gerekirse uluslararası akredite bir laboratuvara incelettirebilirsiniz.

Hem ayrıca biz bu kasetler şantaj - montaj derken itiraz etmiyor muydunuz?

Cemaatin dinlemelerle, montaj kasetleriyle, şantajla ilgisi olmaz demiyor muydunuz?

Yasa dışı dinlemeler ortaya çıkıyor, sizde bir telaş.

Başbakan'ın konuşmalarının montaj olduğu tespit ediliyor, sizde bir telaş.

Paralel kardeş

Bu ne telaş

EMRE USLU, KİMLİK NUMARASINI NEREDEN BİLİYORSUN

Merhum Necmettin Erbakan'ın, 'Huvzullah Gültekin', Hüsamettin Cindoruk'un, 'Özkan Şahin' üzerinden terör suçlamasıyla, Arzuhan Doğan Yalçındağ ve CHP'li Yılmaz Ateş'in, İBDA-C iddiasıyla telefonlarının dinlenilmesi bir hukuk faciasıydı.

Beni de ağabeyim üzerinden dinlemişlerdi. Ancak dinleme kararında Hacı Selvi yazıyordu. Benim ise Hacı Ahmet Selvi isminde bir ağabeyim vardı. O nedenle karşılıklı olarak kimlik numaralarımızı kontrol ettik.

Hukuk cinayetini kim savunacak diye beklerken, Emre Uslu kendini ortaya attı. O dönemler henüz Polis İstihbarat elemanı olduğu için, dinlemelerle ilgili bilgisi vardır diye yazdıklarına baktım.

Emre Uslu, ağabeyimin kimlik numarasının doğru olmadığını yazdı.

Bir yaşıma daha girdim.

Emre Uslu'ya soruyorum.

1-Ağabeyimin kimlik numarasını nereden biliyorsunuz?

2-Ağabeyim Hacı Ahmet Selvi'nin sizdeki kimlik numarasını öğrenebilir miyim?

3-Hadi sizin yazdığınızı doğru sayalım. O kimlik numarası ağabeyime ait değilse, beni hangi kimlik ve IMEI numarası üzerinden dinlediniz?

4-Ağabeyimin sizdeki kimlik numarası üzerinden dolandırıcılık faaliyeti yapmayı düşünüyor musunuz?

ERBAKAN'I ÖLÜLER ÜZERİNDEN Mİ DİNLEDİNİZ?

54.Hükümet'in Başbakanı Necmettin Erbakan'ı Huvzullah Gültekin adına alınan bir dinleme kararı ile dinledikleri ortaya çıkmıştı.

O günden bu yana devletin resmi istihbarat kuruluşu olan Emniyet İstihbarat'ın bu ülkede Başbakanlık yapmış olan merhum Erbakan'ı terör suçlamasıyla neden dinlediği sorusunun cevabını arıyorum.

Paralelin istihbaratçısı ise güya bunu çürütmek için, 'Huvzullah Gültekin diye biri yoktur iddiası doğru değil' diye bir şeyler kaleme aldı.

Huvzullah Gültekin diye biri yok diyen yok ki? Huvzullah Gültekin diye biri olmasa onun üzerinden Erbakan'ı nasıl dinleyeceksiniz?

Tahir Erdem Öztürk üzerinden Aylin Cesur'u, Nusret Balcı ismiyle Ertuğrul Özkök'ü dinlemişler. Zaten sorun burada. İsim başka dinlenilen kişi başka.

Huvzullah Gültekin diye biri var mı yok mu sorusunu soran yok. Başından beri soruyorum siz merhum Erbakan'ı bir terörist gibi neden dinlediniz? Bana bu sorunun cevabını verin.

Ha biz sadece başka isimler üzerinden dinleme yapmadık, ölmüş kimselerin kimlik numaraları üzerinden dinleme kararları çıkardık diyorsanız ondan haberim yoktur.

Mezar taşlarını nüfusa kaydettirip, beldesinin nüfusunu yüksek göstermek isteyen uyanık belediye başkanları vardı da mezar taşları üzerinden dinleme kararı çıkaran paralel istihbarat olduğunu bilmiyorduk.

Savcıyı vatandaşlıktan çıkarın

17 Aralık darbe girişiminden sonra her biri Yassıada mahkemelerinin Salim Başol'u ya da kara vicdanlı savcısı Altay Ömer Egesel gibi hareket ettiler.

Muammer Akkaş, adliye önünde korsan bildiri dağıttı.

Savcı Akkaş, 17 Aralık darbe girişiminin yaşandığı gece polislere, bir suç örgütü şeması çizdirip, başına da örgüt lideri olarak Başbakan Erdoğan'ın ismini yazdırmaya çalıştı.

Celal Kara ise yasadışı dinlemeler, şantaj ve montaj kasetleri ile yürütülen 17 Aralık operasyonunun savcısıydı.

Savcı Zekeriya Öz ise 17 ve 25 Aralık operasyonları sırasında emniyete baskın yapmış, mal varlığındaki olağanüstü artışı izah edememiş kişiydi. Halen attığı twitlerde hükümete meydan okumayı sürdürüyor.

Muammer Akkaş Tekirdağ'a, Zekeriya Öz Bolu'ya, Celal Kara ise Afyon'a atandı.

Başbakan'a darbe girişiminde bulunan savcı Tekirdağ'a görevlendirildi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na sehven davetiye çıkaran Savcı Mehmet Demir ise Edirne'ye sürüldü. O gün bugündür adliye koridorlarında, 'Başbakan'a darbenin cezası Tekirdağ, Kılıçdaroğlu'na sehvenin karşılığı ise Edirne' diye alay ediliyor.

İşlemin sehven yapıldığını belirtip özür dileyen Demir'e HSYK tarafından ceza üstüne ceza verilirken, attığı twitlerle hükümete meydan okumayı sürdüren Zekeriya Öz ise korunuyor.

Bu durumda HSYK'ya çok net bir önerim olacak.

1-Mehmet Demir'i sınır vilayetimiz olan Edirne'ye sürmeniz yetmez. Sınır dışı edin.

2-Mehmet Demir'i önce sınır dışına çıkarın sonra vatandaşlıktan atın.

Hükümete muhtıra mahiyetinde bildiri yayınlayan Ahmet Hamsici ve İbrahim Okur'un olduğu HSYK'ya da bu yakışır.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.