1. HABERLER

  2. ARŞİVİMİZ

  3. ÖZGÜR-DER’E AÇILAN KAPATMA DAVASINDA TARAFIZ
ÖZGÜR-DER’E AÇILAN KAPATMA DAVASINDA TARAFIZ

ÖZGÜR-DER’E AÇILAN KAPATMA DAVASINDA TARAFIZ

A+A-

Kişi yoksul olunca iyilikleri bile aşağılanır. Oysa güçlü olan, altını olan kimselerin “kötülükleri” sanat olarak görülür, “saçmalıkları” önemli sözlermişçesine dinlenilir, yersiz, tiksindirici geğirmeleri, felsefe, bilim, din olarak anlaşılır, “soğuk ilgisiz şakaları” bile dinleyicileri güle güle öldürür. Uluslar da böyledir.

 Üstat Şeriati bu sözlerle güçlü olanların kendilerini nasıl haklı çıkardıklarını söyler.

 

Yeryüzünde mazlum iseniz yükünüz her geçen gün arttırılır. Sizi korumaya çalışan, haklarınızı birilerinden alamaya çalışan, taleplerinizi dillendiren ve arkasında size yapılanlara karşı gelenlerin de akıbeti sizinle aynıdır.

 

 Sistemlerin farklı olması, kurulan hükümetlerin size yakın olmaları, sivil toplum kuruluşların size destek vermesi akıbetinizi bir noktadan sonra fazlada değiştirmez. Çünkü siz ipek gömleği yamalı gömleğe değiştirmişsiniz, ipek gömlek giyenlerin karşısında yamalı gömlek giyerek duruyorsunuz.

 

 Korkmadan, çekinmeden, bir an bile tereddüde kapılmadan ellerinizi uzatmışsınız ipek gömlek giyenlerin yakasına, uzattığınız eliniz mazlumun hakkı içindir. Siz kendi hakkınızdan vazgeçmişsiniz, bunu ipek gömlekliler bildikleri için mazluma yaptıklarını size de yapmaktadır.

 

Akıbetinizin deri kaplamalı koltuklarda karşılanmak olmayacağını, siz gömleğin üzerine yıllardır yapılan yamalardan anlamışsınız. Devletlerin kurulması, hükümetlerin değiştirilmesi size bir fayda da vermiyor.

 

"Gevşemeyin, üzülmeyin. Eğer mü'minseniz üstün gelecek olan sizsiniz." (3/Al-i İmran, 139)

 

İnsanların haklarını gasp etmekten kurtarmaya çalışan İslami ve insanı bir duruş sergileyerek hiçbir zaman giydikleri yamalı gömlekten pişman olmayan, bir an bile geri adım atmayı düşünmeyen, her seferinde aynı kararlılıkla haksızın karşısına dikilen, meydanları hiçbir zaman boş bırakmayan, kendileri için değil yeryüzünde ezilen bütün insanların iyiliği için sessiz kalma zayıflığından beri olan ÖZGÜR-DER ailesine açılan kapatılma davasında Ufkumuz Ailesi olarak yanlarındayız.

 

Onlara yapılan bu haksız, hukuk dışı ve ilkel gaspı kınıyoruz. ÖZGÜR-DER  ailesinin tüm müminlerin bir ailesi olduğunu ve kardeşlerimize yapılan bu zulmün hepimize yapıldığını kabul ettiğimizi tüm halkımıza deklare ediyoruz.

 

UFKUMUZ. COM AİLESİ

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.