1. HABERLER

  2. DİRENİŞ GÜNLÜĞÜ

  3. Özgür-Der Sakarya: "28 Şubat Darbecileri Yargılansın, Ergenekon Bataklığı Kurutulsun!"‏
Özgür-Der Sakarya: "28 Şubat Darbecileri Yargılansın, Ergenekon Bataklığı Kurutulsun!"‏

Özgür-Der Sakarya: "28 Şubat Darbecileri Yargılansın, Ergenekon Bataklığı Kurutulsun!"‏

A+A-

Özgür-Der Sakarya Şubesi’nin çağrısıyla Gar Meydanı’nda düzenlenen basın açıklamasında, 28 Şubat darbecileri lanetlendi. Darbe uzantısı olan Ergenekon karanlığına karşı adalet ve özgürlük talepleri yinelendi.

 

Özgür-Der Sakarya Şubesi’nin çağrısıyla, 28 Şubat’ın yıldönümünde Adapazarı-Gar meydanında toplanan Özgür-Der üyeleri ve darbe karşıtları; 28 Şubat darbecilerinin yargılanmasını ve Ergenekon yapılanmasının üzerine kararlılıkla gidilmesi gerektiğini vurguladılar. Açıklamada, askeri vesayet rejimi ile ülke üzerine ipotek konmasına engel olabilmek için militarist bataklığın tamamen kurutulması gerektiği dile getirildi. Eylemde okunan basın açıklamasında, “28 Şubat olarak bilinen askeri ve yargı bürokrasinin sermaye ve medya sınıfları eliyle halka tahakküm ettiği bir zulüm düzenine boyun eğmeyeceğiz. Hakkın ve halkın düşmanlarını 28 Şubat darbesinin yıldönümü dolayısıyla bir kez daha lanetliyor; Ergenekon karanlığına karşı adalet ve özgürlük taleplerimizi her gün daha gür bir biçimde haykıracağız” vurguları ön plana çıktı.

 

Eylem boyunca “Darbeciler Halka Hesap Verecek”, “Uyan Diren Özgürleş”, “Ergenekon Çetesi Hesap Verecek” ve “Tevhid Adalet Özgürlük” sloganları atıldı. “28 Şubat Hukuksuzluğu Yargılansın; Ergenekon Bataklığı Kurutulsun” pankartı ile “Ergenekon Çetesi Dağıtıldı mı? HAYIR!”, “Başörtüm Özgür mü? HAYIR!”, “28 Şubatçılar Yargılandı mı? HAYIR!”, “Yargı Askeri Vesayetten Bağımsız mı? HAYIR!”, “28 Şubat Sürüyor; (D)uyuyor musunuz?”, “Özgür–Der Kapatılamaz; Özgürlük Talepleri Yargılanamaz” dövizleri taşındı.

 

Basın açıklamasının tam metni ve fotoğraflar ektedir.
İyi çalışmalar... 
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.