1. HABERLER

  2. KİTAP TANITIMI

  3. "Ortak Payda" Kitabının İkinci Baskısı Çıktı!
"Ortak Payda" Kitabının İkinci Baskısı Çıktı!

"Ortak Payda" Kitabının İkinci Baskısı Çıktı!

A+A-

Zeki Savaş’ın Ortak Payda- Biz Neyi Talep Ediyoruz?- isimli kitabının ikinci baskısı çıktı.

Zeki Savaş bu eserinde din, özgürlükler, ortak paydalar üzerinden hak talepleri ve temel sorunlarla ilgili değerlendirme ve önerilerde bulunuyor.

Özedönüş Yayınları kitabın ikinci baskısı münasebetiyle bir açıklama yaptı. Açıklamada şu hususlara yer verildi:

“Sayın Zeki Savaş’ın Ortak Payda isimli eserinin birinci baskısı kısa sürede tükenmiştir. Kitabın gördüğü ilgi, İslamî camianın kendi gündem ve tezleri üzerinde yürüttüğü verimli paylaşımların bir göstergesi olması bakımından oldukça sevindiricidir.

Özgün içeriği, somut önerilerde bulunması, sosyo/siyasal meselelere fıkıh metodolojisinden hareketle çözümler aranması ve yazarın gözlem ve tecrübelerinin izdüşümlerini taşıması gibi özellikler, kitabın önemini daha da arttırmaktadır. Eserin tanıtımı ve hak ettiği ölçüde gündemleşmesi için okuyucuların katkılarını bekliyoruz.

Çalışmanın hayırlara vesile olmasını temenni ederken; birinci baskıdaki bazı baskı hatalarının giderildiğini de hatırlatmak isteriz.”

Kitabın Adı: ORTAK PAYDA - Biz Neyi Talep Ediyoruz?

Yazarı: ZEKİ SAVAŞ

Yayınevi: ÖZE DÖNÜŞ YAYINLARI

Yayın Tarihi: Aralık 2008, İstanbul

Sayfa: 213 Sayfa

Fiyatı: 7 ytl.

Sipariş İçin İletişim: 0538 818 60 69

Adres: Özedönüş Yayınevi, İslambey Mah, Hoca Ahmed Yesevi Cad. No.2 Arnavutköy- İstanbul

Arka Kapak Yazısı:

Bu çalışmada iki temel konu ele alınmıştır. Birincisi; Hangi ideolojik ve dini temelde gelişmiş olursa olsun, bütün muhalif hareketlerin ortak paydası olarak savunulan “özgürlük” talebi; bu ortak talepte dayanışma ve muhalif hareketlerin birbirleriyle çatışmadan özgürlük ortak paydasının altını kendi değerleri doğrultusunda ve başkalarının özgürlüğüne zarar vermeyecek nitelikte doldurması.

İkincisi, İslami düşünce, kaygı ve duyarlılığı olanların İslam'ı koruma, geliştirme ve gelecek kuşaklara aktarma sorumluluklarını daha iyi eda edebilecekleri bir çerçeve ve ufuk sunma çabası şeklinde özetlenebilir.

‘Biz Neyi Talep Ediyoruz?’ başlığı ve muhtevasının, kendi vatanında özgürce yaşayamadığını iliklerine kadar hisseden herkes için ve özellikle de İslami duyarlılığı olanlar için müşterek bir manifesto veya en azından kesişen ortak talepler olarak kabul görebileceğini umut ediyorum. Dile getirdiğim taleplerin inanç, düşünce ve etnik temelde özgürlüğünün kısıtlandığını hisseden herkesin arzusu ve özlemi olduğuna inanıyorum.

ZEKİ SAVAŞ: 

1964 yılında Diyarbakır’da doğdu. İlkokulu ve İmam Hatip Lisesini Diyarbakır’da okudu. 1985 yılında Dicle Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’ne kaydoldu. Lise ve üniversite yıllarında ve bir süre de üniversiteden sonra bölgedeki medreselerde eğitim gördü. 1989 yılında üniversite eğitimini tamamladı. Üniversiteyi bitirdikten sonra serbest çalışmayı tercih eden yazarın, Tevhid, Hira, Sebat, Yeryüzü dergilerinde ve Selam Gazetesi’nde yazıları yayımlandı.

Arapça ve Farsça bilen yazar, kültürel çalışmalarını sürdürmektedir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.