1. HABERLER

  2. ARŞİVİMİZ

  3. Öcalan Ergenekon üyesidir !...
Öcalan Ergenekon üyesidir !...

Öcalan Ergenekon üyesidir !...

A+A-

Megalomani ya da büyüklük hezeyanı, kişinin kendisine gerçekle uyuşmayan üstün nitelikler yakıştırmasıdır. Derin bir ruhsal sorunun belirtisidir. Megalomani, kendi başına bir hastalık değilse de oldukça şaşırtıcı bir psikolojik durumdur. Büyüklük hezeyanları kişinin, yetenekleri, nitelikleri ve yaşantısı hakkındaki mantıksız inançlara dayanır. Megalomani, kendini önemseme duygusunun gerçekliğe dayanıp abartılı bir biçim alan, aşırı bir özgüven değildir.

Nedenleri

Megalomani, üç ayrı biçimde ortaya çıkan davranış tipine verilen addır. Birincisi, genellikle huzursuzluk, gevezelik, sinirlilik belirtilerinin eşlik ettiği, büyüklük inancı ve davranışlarıyla bir mani olarak belirir. İkinci tipte şizofreni belirtileri görülür: Hezeyanlar o ölçüde manik yapıda değildir. Kişi olağandışı niteliklere, güç ve zenginliğe sahip olması doğalmış gibi davranır. Bu tip megalomanide çoğu zaman başkalarının kötülükleriyle karşı karşıya kalındığı konusunda da hezeyanlar görülür.

Üçüncü tipte megalomani, ilerlemiş frengi enfeksiyonu sonucu oluşan beyin hasarından kaynaklanır. Ne yazık ki, frenginin ilk belirtileri kimi zaman gözden kaçabilir ve başlangıç belirtilerinin hızla yok olmasına karşılık mikroorganizma etkinliğini sürdürür. Beyne yayılan enfeksiyon yargılama ve dikkati yoğunlaştırma yeteneklerini bozar, depresyona, megalomaniye ve başka türde hezeyanlara yol açar.

İmralı daki teslimiyet odağının son perşembe ayetlerini okuyan sıradan biri bile artık kesin teşhis koyabilir..bunun için tip okumuş olmaya gerek yoktur..

 Öcalan son açıklamalarında daha önce çok yoğun belirtileri olan ancak kesin teşhis konuşlan hastalığının artık tedavisi imkansız bir noktaya geldiğini ispatlıyor..bir doktor arkadaşımızı aradık ve durumu sorduk , arkadaşımız üsenmedi bize yukarıdaki megalomanı tespitini ve bunun sonuçlarını yazdı..sağolsun..

 Evet öcalan tedavisi imkansız bir megalomanı hastalığı sürecindedir ..

 Son perşembe ayetlerinde hem hastalığını teşhir ediyor , hemde kamuoyunun uzun süredir merak ettiği kendisinin Ergenekon ile ilişkisine açıklık getiriyor..

“ "Ergenekon'da Tolon, Eruygur onlar tutuklandı, Levent Ersöz Rusya'ya kaçtı. Demek ki durum çok cidd. ……i. Buraya gelenlerden biri de tutuklanmış. Ben onlarla defalarca görüşmüştüm. Çok katıydılar. Bunlar radikal bir gruptu. Aslında bana bir şeyler söylemek istiyordu, biraz farklıydılar.“

"Bazı çevreler operasyonu Gladio ile kıyaslıyor ama Gladio'yu NATO kurmuştu, yine NATO temizledi. Bu operasyon ise NATO'yu aşıyor." diyen Öcalan, "Amerika'nın doğrudan operasyonudur. Amerika bu konuda çok katıdır.
Erdoğan direniyor değil mi, tabi direniyor. Amerika'nın desteği var. MHP, böyle durumlarda hep tarafsız kalır, yine böyle yapıyor. Kim güçlüyse ondan yana tavır alıyor. Bu bir demokratikleşme adımı da tabi ki değil. Kimse güçlü değerlendiremiyor gelişmeleri. Ben bildiğim için, olayı iyi değerlendiriyorum      ......., "Ergenekon'da Tolon, Eruygur onlar tutuklandı, Levent Ersöz Rusya'ya kaçtı. Demek ki durum çok ciddi. Bu Amerika'nın doğrudan operasyonudur. Bunlar Rusya'ya, Çin'e, Hindistan'a dayanıyorlar. Rusya'yla bağlantıları ortaya çıktı değil mi, bu yönleriyle tartışılmalıdır. Buraya gelenlerden biri de tutuklanmış. Ben onlarla defalarca görüşmüştüm. Çok katıydılar. Bunlar radikal bir gruptu. Aslında bana bir şeyler söylemek istiyordu, biraz farklıydılar..”

Yukarıdaki cümlelerde net olarak görüldügü gibi kendisinin Ergenekonun bir parçası olduğunu artık kabul ediyor..

 Megalomanı hastalığının pencesine düşen kürd halk önderi (!) öcalan Ergenekon ilişkisini ifşa ederken yine bu ilişkisini kendisiyle çelişen bir sonucada bağlamaya çalışıyor ama yazıkki beceremiyor..Ergenekon sürecinin demokrasiye hizmet etmediğini belirttiği bir önceki satırlarını unutmuş olsa gerek bir kaç satır sonra bu gelişmelerin Demokratikleşmeye katkısı olabileceğini vurguluyor..

“Bu bir demokratikleşme adımı da tabi ki değil. Kimse güçlü değerlendiremiyor gelişmeleri.“

“ Türkiye'nin demokratikleşme ihtiyacı var. Bu Ergenekon'un tasfiyesiyle beraber bir demokratikleşme şeyi de gelişir mi? Evet, belki olabilir. Şartlar müsait. Yeni gelişmeler olabilir.“

Ve geliyoruz megalomanı hastalığının kesin teşhisinin yapıldığı satırlara..

 Ne diyor hazret(!)

Hücre günlerinde yeni bir savunma yazdığını ifade eden Öcalan, AİHM'e gönderdiği savunmada kesin ifadelere yer vermediğini belirterek, "sosyal bilimin doğası gereği öyle olması gerekir, kesin yargılar koyamazsınız" dedi. Öcalan, şunları söyledi: "Son savunmalarımda ahlak felsefesini de işledim. Son savunmam çok yetkindir. Daha önce hiç böyle yoğunlaşmamıştım. Şu an yazdıklarım da beş yüz sayfayı aştı. Kendimi övmek için söylemiyorum ama Marks'ı aşıyor. Fernand Braudel'in 'siyasi tekel' kavramından da yararlandım. Bu kavram bana epey cesaret verdi. Benim asıl savunmam budur. Bir daha da savunma yazmayı düşünmüyorum. Gerek de yok, bunlar yeterlidir diyebilirim. Hatta bin yıl yeter. Herkes yararlanabilir, bütün ülkelere uyarlanabilir. Al Hindistan'a uygula, al Afrika'ya uygula, al Irak'a, Filistin'e uygula. Ben ilk defa bu kadar derin sonuçlara ulaştım, yoğunlaştım. Bunları bir daha aşacağımı sanmıyorum. Bu savunmama ilişkin eleştirileri de almak istiyorum. Aydınların, birçok çevrenin, örneğin Frank Gunter'in fikirleri önemlidir, Wallerstein'ın görüşlerini merak ediyorum."

Marx i aşan öcalan dünya halklarına bin hatta iki bin yıl yetecek inciler ürettiğini söylüyor..

Yani öcalan ekonomi /politik , sosyal/politik .. cinsel/politik vb gibi önemli konularda yeni bir çığır açtığını belirtiyor ..(!)

“Deliler hastanesinde bir deli arkadaşına peygamber olduğunu söyler, arkadaşı da ona inanmaz. - "Oğlum" der, "kafayı yedik de bu kadar da değil." Daha sonra bir diğer arkadaşının yanına gider ve der ki: - "Hasan peygamber olduğunu iddia ediyor". Bunun üzerine diğer arkadaşı: - "Yalan, çünkü ben öyle bir peygamber gönderdiğimi hatırlamıyorum."

Kıssadan hisse..

Selam ve saygilar..

Halis Açar

nasname

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.