1. YAZARLAR

  2. M. Şakirê Koçer

  3. NATO’NUN ARKA PLANI
M. Şakirê Koçer

M. Şakirê Koçer

Yazarın Tüm Yazıları >

NATO’NUN ARKA PLANI

A+A-

NATO’yu vücuda getiren mantığın en gözde mesleği savaştır; ama şeytanın kulesini yükseltme adına savaş… Bu şeytanca mantığın en gözde aleti de silahtır. Taş balta olarak ortaya çıkıp, çok uzun bir tekâmül seyrini izleyerek bugünkü korkunç donanıma kavuşan silah…

NATO dünyanın en büyük silah üreticilerine ve pazarlamacılarına, en gelişmiş silah endüstrilerine hizmet sağlayan bir savaş aygıtıdır. Bu savaş aygıtının hizmet sağladığı silah endüstrisi, yeni silahlar üretmek ve icat etmek için her yıl trilyonlarca dolar para harcar.

NATO’nun pazara sağladığı bu silah tüccarları, günlük tüketim maddeleri gibi, silahı da çok tüketilen bir ürün haline getirme çabasındadırlar. Bu yüzden bin bir fitne ve fesada ön ayak olarak; özellikle mağdur bırakılmış yada gelişmek için çırpınan halklara, silah satıp onları uğursuz savaşların anaforuna çekmeye çalışıp, onlara ülkelerinin güvenliğini ve geleceğini ancak gelişmiş silahlarla koruyabileceklerine dair türlü vesveseler telkin etmekteler. Modern dünyada gelişmenin silahsız düşünülemeyeceği fikrini aşılayarak talep oluşturmaya çalışmaktalar.

NATO’nun kendilerine lejyon olduğu bu şer güruhu, her zaman ıslahtan söz ediyor; ama bir şartı vardır: Zor kullanarak ıslah etmek, ıslahatın güvenliğini silahla sağlamak ve silahla yerleşmek. Elhasıl bu kâfirlerin ıslahat planı silahlarla gerçekleşir. Bunlar ıslahat adına çıkarma yapar, füze konuşlandırır, toprak işgal eder, çocuk-yaşlı-masum demeden insan öldürür ( Kürdistan, Afganistan, Filistin, Irak ve benzeri ülkelerde olduğu gibi.), şehirleri bombalar; bunları yaparken de başta Allah olmak üzere hiç kimseye danışmaz, kimseden izin almaz ve hiçbir ilgiliyi de bilgilendirmez. Çoğu zaman ıslahat adına gelir, öldürür, yakar, yıkar gider.

 

Halbuki yüce Allah bu müfsit gruptan Kuran’ı Kerim’de şöyle bahseder:
“ Onlara sorsan biz ancak ıslah edicileriz derler. Oysaki onlar bozguncuların ta kendileridir.”

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.