1. HABERLER

  2. ARŞİVİMİZ

  3. MHP'li Vekilin Miting Hazımsızlığı
MHP'li Vekilin Miting Hazımsızlığı

MHP'li Vekilin Miting Hazımsızlığı

A+A-

MHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Duran Bulut, partisinin il merkez ilçe başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, İsrail'in Filistin'e yönelik gerçekleştirdiği ve çok sayıda sivilin hayatını kaybettiği saldırıyı kınadı.

Daha sonra sözü sivil toplum kuruluşlarının Kürt İlleri'nde düzenlediği "İsrail'i protesto ve Filistin'e destek mitingleri"ne getiren Bulut, "Diyarbakır'da ve Bingöl'de mitingler olduğunu, fakat bu mitinglerin çatışmalarda yaşamını yitiren askerler ve Kerkük Türkmenleri için de düzenlenmesi gerektiğini" savundu.

Bulut, mitinglere katılanlar için "mübarek herifler" tabirini kullanırken, Kerkük'te Türkmenlerin Peşmergeler tarafından katledildiğini iddia etti. Konuşmasında hızını alamayan Bulut, geçmişte Filistinliler'in Osmanlı'ya ihanet ettiğini iddia ederek, bugün de Kürtlerin aynı durumda olduğunu ima etti. Bulut, Kürt İlleri'nde mitinge katılanları da çifte standartla suçladı.

MHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Duran Bulut'un sözleri şöyle:

"İsrail'in, arkasındaki Amerika'nın ve çok uluslu güçlerin desteği ile Filistin'de yine kan akıtması tüm insanlığın içini acıtıyor. Yalnız, çok ilginç bir hadise var. İstanbul Çağlayan ile birlikte Diyarbakır'da, Bingöl'de mitingler gördüm. Sivil toplum kuruluşları tarafından meydanlara bir sürü insanlar doldurulmuş, bu katliamı, terörü lanetliyorlar. Alkışladım, fakat, 'E be mübarek herifler' dedim. 'Güneydoğu'da askerlerimiz toplu katliamlara uğrarken, karakollarımız basılırken, Kerkük'te Türkmenler oradaki Peşmerge Kürtler tarafından katledilirken siz neredeydiniz? Eliniz armut mu topluyordu? Size o zaman meydanlara izin mi vermiyorlardı, göndermiyorlar mıydı? Böyle bir mitinge, protestoya izin vermiyorlar mıydı? Bu çifte standart niye, bu ikilik niye?'. Cansa bu da can. Akan kan ise aynı kan, insan kanı. Türkiye'deki terörü neden birlikte lanetlemiyoruz. Teröre niçin hep birlikte, 'hayır' demiyoruz.

Diyarbakır, Bingöl, orada o kalabalıkları toplayan insanlar Müslümanlık adına orada tavır koyanlar, Kerkük'teki Türkmen Müslüman değil mi? Buna tepki göstermemek için suçu sadece Türk olmak mı? Saddam oraya saldırdığında oradaki zulümden kaçan Kürtlere insan oldukları için kucağımızı açtık, bağrımıza bastık. Karınlarını doyurduk, bark verdik, onları ısındırdık, geçindirdik, hem komşu olduğumuz için hem dindaş olduğumuz için hem insan olduğumuz için. Biz Türkler insanların dinine, diline, ırkına, mezhebine göre ayrım yapmayan bir milletiz. Tarihimiz böyle geçmiştir. Ama maalesef dün Filistinli Osmanlıya nasıl yaptıysa, dün Arap kardeşlerimiz İngilizlerle birlikte olup Osmanlı askerini nasıl vurduysa bugün de aynı zulümler maalesef bölgede olmakta."

İHA - HABER DİYARBAKIR

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.