1. HABERLER

  2. ARŞİVİMİZ

  3. Meşal: “Gazze Zaferi, Düşmanla Olan Savaşta Bir Dönüm Noktası Olacak”
Meşal: “Gazze Zaferi, Düşmanla Olan Savaşta Bir Dönüm Noktası Olacak”

Meşal: “Gazze Zaferi, Düşmanla Olan Savaşta Bir Dönüm Noktası Olacak”

A+A-

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın Siyasi Birim Başkanı Halid Meşal, Gazze’de meydana gelen savaşın Filistin halkının kendi toprakları içinde düşmana karşı kazandığı büyük ve gerçek bir zafer olduğunu belirterek, bu zaferin düşmanla olan savaşta bir dönüm noktası olacağını belirtti.

Meşal, Filistin halkının Siyonist işgal devletine karşı kazandığı zafer münasebetiyle dün akşam (21 Ocak Çarşamba) Gazze halkına, Araplara ve İslam ümmetine hitaben yaptığı konuşmada şöyle dedi: “Zamanlaması, kazanımı ve büyüklüğüyle ümmetin yardımıyla Filistin’den başlayan ciddi bir özgürlük stratejisi doğuran bu savaş, direniş kahramanlarının ifade ettikleri gibi hak ile batılı, direniş ile teslimiyeti, Gazze’nin öncesiyle sonrasını birbirinden ayıran tam anlamıyla bir Furkan Savaşı’ydı.”

Gazze savaşının, gelecek zaferi de yakınlaştıran gerçek bir zafer olduğunu, Filistin’in özgürlüğe kavuşturulmasının artık bir düş olmaktan çıktığını ve gözle görülebilen bir gerçeğe dönüştüğünü belirten Meşal, Gazze savaşının kendilerini daha yükseklere çıkardığını ve bu savaşta Allah’ın izniyle önlerindeki zaferi de gördüklerini söyledi.

Meşal açıklamasının devamında sözlerini şöyle sürdürdü: “Evet Gazze zafer kazandı. Düşman hezimete uğradı. Gazze savaşını direniş, Filistin halkı ve İslam ümmeti kazandı. Düşmanın amaçlarını gerçekleştirememesi yetmez mi? Düşman siyaseten yenildiği gibi cephede de yenildi. Başlattığı barbar savaşın üçüncü haftasında direnişi bağlayacak hiçbir şart öne sürmeden tek taraflı ateşkes ilan edip çekilmek zorunda kaldı.”

“İşgal ordusu başlattığı savaşın onuncu gününde direnişe bazı şartlar dayatmak istedi. Daimi bir barış oyunuyla direnişin elindeki silahları almak istedi. Fakat biz siyasette direndiğimiz gibi cephede de direndik. Bize dayattıkları şartları reddettik. Bunun üzerine başlattıkları tecavüzleri durdurup rezil bir şekilde ve hiçbir şart öne sürmeden geri çekilmek zorunda kaldılar.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.