1. HABERLER

  2. ARŞİVİMİZ

  3. Mazlumder Sertifikalı İnsan Hakları Okulu
Mazlumder Sertifikalı İnsan Hakları Okulu

Mazlumder Sertifikalı İnsan Hakları Okulu

Mazlumder Mersin Şubesi 1. İnsan Hakları Okulu başlıyor. 9-30 Kasım 2013 tarihleri arasında Mersin Şube merkezinde yapılacak olan İnsan Hakları Okulu\'na alanında yetkin akademisyen ve araştırmacılar farklı konularda sunumlar yapacaktır.

A+A-

İnsan haklarının evrensel bir nitelik taşıyor olmasına rağmen günümüz ülkemiz ve dünya şartlarında hak ihlalleri bağlamında reaksiyonu zayıflamıştır. Sadece teorik bir yaklaşım ile değil aksiyoner bir tarzda hak, hürriyet ve adaletten taraf olmak insan hakları bağl
amında bir gereksinimdir.
 
Ülkemizde ve dünyanın pek çok yerlerinde zulümlerin olduğu temel hak ve hürriyetlerin dahi başta insan olmak üzere, madde, eşya ve ekoloji üzerine de olumsuz etkisi düşünüldüğünde büyük bir toplumsal gerçekliği karşımıza çıkarıyor. Bütün bu egemen iktidar ve zalim güçlerin karşısında büyük bir inançla cesur ve vicdanlı bireylerin toplumsala dönüştürücü insan hakları mücadelesiyle biraraya gelmelerini ümit ediyoruz. İnsan Hakları Okulu bu anlamda bir boşluğu doldurarak önemli bir katkıda bulunacaktır.
 
Programda İnsan hakları teorisi, İslam'da insan ve inanç hakları, Bilgi edinme hakkı, Hak, hürriyet, adalet, AB, Kopenhag kriterleri, Zorunlu göç, Anadil, Kürt meselesi gibi pek çok konuda sunumlar ve atölye çalışmaları yer alıyor.
 
Eğitimci Kadrosunda Yer Alan İsimler; Prof.Dr.Ahmet Özer, Av.Erdal Alkan, Doç.Dr.Cemal Altan, Selahattin Güvenç, Muhammed Salar, Abdurrahim Semavi, M.Masum Bilen, Sefa Mehmetoğlu, Cüneyt Sarıyaşar, Öğr.Gör.Nihat Kayar, Şakir Çalışkan


DERSLER 9-30 KASIM CUMARTESİ GÜNLERİ
SAAT 12:30-16:00 ARASINDA YAPILACAKTIR.

Not: Kontenjan sınırlıdır.
Katılımcılara sertifika verilecektir.


***Kayıt ve İletişim:
 
Mazlumder Mersin Şubesi

mersinmazlumder@hotmail.com
 
0533 330 60 78
 
Mahmudiye Cad. Zeytinlibahçe Mah. 
Karadaş Apt. No:2  Akdeniz / Mersin
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.