1. HABERLER

  2. ARŞİVİMİZ

  3. Leşker-i'n Terörist İlan Edilmesi Gazi Ahmed'i Öfkelendirdi
Leşker-i'n Terörist İlan Edilmesi Gazi Ahmed'i Öfkelendirdi

Leşker-i'n Terörist İlan Edilmesi Gazi Ahmed'i Öfkelendirdi

A+A-
Pakistan Cemaati İslami Lideri Gazi Hüseyin Ahmed, Pakistan medeniyetler arası savaşta Müslümanlara karşı Amerika’ nın yanında durmakla suçladı, Pakistanlı müslümanlara karşı başlatılan savaşı şiddetle eleştirdi.

Pakistan’ın Amerika ve müttefikleri ile beraber sözde teröre karşı Amerika’nın çıkarlarını korumak için Müslümanlara karşı başlatılan savaşta rol üstlendiğini kaydeden Gazi Ahmed, bugün Mansura’da verdiği Cuma hutbesinde “Amerika’nın çıkarlarına karşı duruş sergileyen bir Müslüman, Amerika’nın dünyadaki en büyük terörist olmasına rağmen nasıl olurda terörist ilan edilir? Amerika, Afganistan, Irak ve Filistin’de insanlığa karşı işlenebilecek en kötü suçları işlemiştir” diye konuştu.

BM’in şuan sahip olduğu rolün başta Müslüman ülkeler olmak üzere tüm zayıf ülkelerde Amerika ve batılı ülkelerin hakimiyet elde etmelerine meşruiyet kazandırmak olduğunu ifade eden Gazi Ahmed, Davet Cemaatinin herhangi bir delil olmadan, mahkemeye çıkartılmadan tehlikeli olarak görülmeye başlanmasında Hindistan’ın Amerika’nın stratejik ortağı olmasının etkili olduğunu söyledi.

Pakistan hükümetinin Amerika’nın baskıları karşısında korktuğunu dile getiren Gazi Ahmed, Pakistan Müslümanlara karşı harekete geçtiğini, Amerika’nın da tüm dünyanın servetlerini çalmakla meşgul olduğunu kaydetti, Mumbai ile 11 Eylül saldırılarının, istenilen sonuçlara ulaşmak açısından benzeri özelliğe sahip olaylar olduğuna dikkat çekti.

Cihadın, yeryüzünde adaleti hakim kılmak ve zorba güçleri bastırmak için kutsal bir ibadet olduğunu belirten Gazi Ahmed, Sovyet güçlere savaşan mücahidlerin savaş sonrasında terörist olarak anılmasını eleştirdi, batılı ve laik basın kuruluşlarının da bu düşünceyi yaydığını söyledi.

Mumbai’de meydana gelen saldırının sorumlusunun herhangi bir Pakistanlı olduğuna dair hiçbir delilin olmadığını ifade eden Gazi Ahmed, Hindistan’ın Pakistan’da gerçekleştirdiği bir çok bombalı saldırı ile onlarca Pakistanlıyı katletmesine rağmen, merhametli Pakistanlı bu saldırıları unuttuğunu, saldırganları bağışladığını vurguladı.

Pakistanlılar arasındaki birliğin ve dayanışmanın, Amerika’nın köleliğinden sıyrılmadıkça mümkün olmayacağını dile getiren Gazi Ahmed, Pakistan gibi bağımsız bir ülkede Pakistan halkının dışında etkin bir gücün olmaması gerektiği savundu.

isra haber


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.