1. YAZARLAR

  2. Yaşar Taşkın Koç

  3. Kürtleri neden öldürmeliyiz?
Yaşar Taşkın Koç

Yaşar Taşkın Koç

Yazarın Tüm Yazıları >

Kürtleri neden öldürmeliyiz?

A+A-

Çünkü siz bilmezsiniz, bu Kürtlerin kuyruklu olanları vardır. Ya… gerçekten!.. 

 

Dağlıdır bu Kürtler hem, siz belki onu da bilmezsiniz. Bakmayın öyle şehirlere doluştuklarına. Kasten doluşuyorlar. Bir de nüfus artışları var sormayın gitsin. Nüfusta geçecekler Türkleri üç beş yıl bilemedin üç beş asra.

Sonra efendim, Kürt dediğin tarihte devlet mi kurmuş ayrıca? Kuramaz ki? Ama bak Türk kaç taneee kurmuş.

Kürt’e güvenilmez. Satar adamı hemen. Sahtekârdır, yalancıdır, dolandırıcıdır. Pistir sonra… ama Türk öyle mi, savaşta bile düşmanının övgüsüne mazhar olmuştur olur olacaktır.

VE DE TÜRKLERİ NEDEN ÖLDÜRMELİYİZ?

Türklerin bastığı yerde ot bitmediğini duymuş olmalısınız mutlaka.

Türkün nasıl acımasız bir kasap olduğu zaten malûm. Silahtan asmaktan kesmekten başka bir işe yaramaz. Anca at üstünde gezsin orayı burayı talan etsin.

Amcaoğulları Moğollarla dayıoğulları Hunlardan beterini mi gördü şu yeryüzü hiç?

O kadar devlet kurmakla övünürler ama kurduğu kadar bir eksiğiyle yıktığı kadarı var. Sıra onu yıkmakta gidişata bakılırsa hem.

Hele bir bak, kaç savaş kaybetti Türk dediğin son yüzyıllarda…

Kıyıcıdır, acımasızdır sonra. Tarihi katliamlar tarihidir. Tarihte başardığı ne varsa açın bakın kendi işi mi? Hiç sanmam bulasınız bir şey.

Ama Kürt üstündür meselâ; yiğittir, sözünü tutar, Türk’ten tabii ki kat be kat üstündür.

Gözünü budaktan esirgemez. Cesurdur. Alçakgönüllüdür. Yakışıklıdır. İçlidir. İnançlıdır.

Kim mi? Kime anladıysanız, fark etmez. Bu özellikleri birine dair kabul edin, yeter benim için…

Bakın ayrıca dilleri birbirine benzemez bu ikisinin. E, dinleri benziyor ama diyebilirsiniz. Fakat ben size bir sır vereyim, Kürtler genelde Şafiidir. Hiç Şafii ile Hanefi bir olur mu canım? Olmaz… Olur diyenlere inanmayın. Olmadıklarına dair yakında fetva verecek bir iki arkadaş çıkar ayrıca, merak etmeyin.

Sonra, öncesi de var bu işin.

Türkler Şamandır az biraz. Kürtler de o tarafların bütün abuk sabuk inançlarıyla hemhal olmuştur zaten hep.

Üstelik biraz da ahmaktır afedersiniz bunlar. Gerçi her ikisine birden idraksiz denmiştir tarihte ama şimdi sırası mı bu eşitlemenin canım…

Yok efendim milyondan fazla Türk-Kürt evliliği varmış da şöyleymiş de böyleymiş… geçiniz. Evlilik dediğin nedir, bak zaten boşanan boşana memlekette. Çocuklar ne olacak? Valla kendileri bilir, bir taraf seçecekler işte nihayetinde. İstanbul Ankara İzmir başta her yerde olmaları neyi değiştirir? Soruyorum size, neyi değiştirir?

Duyamadım… tünele girdim, çekmiyor sanırım…

Bunca ayrımdan sonra şimdi bana Malazgirt, Çanakkale, Kurtuluş Savışı, Lozan’daki durum, din kardeşliği, kaderdaşlık, tarih falan anlatmayın.

Aynı mezara bile gömülmeleri asla ve kat’a caiz değilken son örnekte güzelce yaşandığı gibi, anlatmayın bana bunları.

Bunun yerine siz yukarıdaki meselelere kafa yorun. Türkler, Kürtleri neden öldürmeleri ve de Kürtler Türkleri neden öldürmeleri gerektiğini düşünsün.

Çok şükür dünya tarihi bu işe kafa yormuş insanların güzide kitaplarıyla dolu. İnternet ve sosyal medya sayesinde en estetik halleriyle önümüze sunan kıymetli arkadaşlarımız da var her iki taraftan elhamdülillah.

İnsan düşününce gerekçe bulur. Gerekçe bulunca inanır. İnanınca fırsat ayağına gelir. Ayağına gelince topu doksana takmamak ayıp artık.

Sonra en iyisi bir silah edinin şimdiden.

Olmadı evdeki bıçakları varsa keser kazma vesaireyi temizleyin, keskinleştirin.

Ruanda’dakiler gibi Çin’den pala ithal edecek değiliz, bizim kendi bıçaklarımız kamalarımız baltalarımız var elhamdülillah.

Siz şimdi bu yazının ırkçılık, ultra-milliyetçilikle falan ilgili olduğunu sanabilirsiniz.

Oysa bu yazı inanın sadece harita, bir cetvel, biraz para ve faiz ile biraz boru yanında da bol miktarda parafin, naften, hidrokarbon, fenol, katran, asfalt ve beher miktarda silah içermektedir.

Önceki ve Sonraki Yazılar