1. HABERLER

  2. ARŞİVİMİZ

  3. Kuntar: Sen Siyonistleri Bıraksan da Siyonistler Seni Bırakmaz
Kuntar: Sen Siyonistleri Bıraksan da Siyonistler Seni Bırakmaz

Kuntar: Sen Siyonistleri Bıraksan da Siyonistler Seni Bırakmaz

A+A-

Lübnan'da yayın yapan al-Manar televizyonu, Semir Kuntar'ı konuk ederek, merak edilen soruları yönelti

al-Manar televizyonunun sorularını yanıtlayan Semir Kuntar, “Rıdvan Operasyonu” ile İsrail’in 60 yıl boyunca görmediği hezimeti gördüğünü, Lübnan direnişinin elde ettiği zaferler ile insana değer kazandırıldığını söyledi.

Kuntar “Rıdvan operasyonu ya başlı başına bir operasyon ya da 2006 Temmuz ayında kazanılan büyük zaferin devamıdır . Şayet o günlere  Olmert’in başını yukarı kaldırmış bir şekilde yaptığı meşhur konuşmaya döndüğümüzde Lübnan’a karşı savaşın hedeflerini tek tek sıraladığı günlerin, gasıp siyonistler açısından 60 yıl süresince görmediği zillet günleri olduğunu göreceğiz” dedi.

Arap toplumlarında Hizbullah’ın direnişi öncesinde insana değer verilmediğine dikkat çeken Kuntar, açıklamasına şöyle devam etti “Mücadele tarihine baktığımız zaman insanlara bir değer verilmediği görürüz.  Bugün ise direniş tüm şehidlerin naaşlarını ve esirlerini geri alabiliyor. Ne esiri ne de şehidlerin naaşını düşmanın elinde bırakıyor.  Düşman ise bütün bunları sadece  seyrediyor.  Direniş, insana değer veriyor. Direnişçilere Rıdvan Operasyonu’nu yaptıran da insana verdikleri değerin dışında başka bir şey olmamıştır. Bir keresinde Sayın Genel Sekreter’in (Nasrullah) “Semir Kuntar’ın hapiste olması tüm Lübnan’ın hapiste olması anlamına gelir" dediğini hatırlıyorum."

Lübnan topraklarına girmesinin ardından neden askeri elbise giydikleri sorusuna Kuntar “Askeri elbise giymemiz gerçekten de önemliydi. Çünkü bu topraklardan direnişçi olarak ayrıldık. Hapisteyken de direnişçi kaldık. Ve hapisten çıkarken de direnişçiydik. Bu görüntü, üzerinde çalıştığımız ve harekete başladığımız direniş hattın sembolünün tabiriydi” yanıtını verdi. 

İsrail ile mücadelenin devam edeceğini söyleyen Kuntar, “Diyorlar ki yarın Şaba Çiftliklerini bize versinler ve biz de sorunu kapatalım. Hayır ey dostum. Sen siyonistleri bıraksan da onlar seni bırakmaz” dedi.

30 yıl süresince yorulmadınız mı sorusuna “Asla yorulmadım. Yorulmam da mümkün değildi” cevabını verdi.

Tüm Arapları ve Lübnanlıları Filistin davasına sahip çıkmaya çağıran Kuntar, cihad yürüyüşüne devam edeceğini söyledi.

İsrahaber

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.